Led 7, 2015 - Uncategorized    4 Comments

Podomní prodejci, šmejdi a jiná verbež

Pěkný den všem čtenářům. Dnes mi přišla nabídka z obecně prospěšné společnosti, která nabízí pomoc všem občanům a bezplatný servis poradenství v případech, které jsou uvedené v přiloženém letáku. Přesto, že naše město, dle mého názoru, nepatří k těm, které by si podomní prodejci energií či jiných produktů, nebo tzv. šmejdi vybírali za své rejdiště, nabídku zveřejňuji. Já jsem se setkal s nabídkou podomních prodejců zatím jen jednou. Máte někdo v Rosicích podobnou zkušenost?

Nabídka dTest

4 Komentářů

 • Zdravím, shodou okolností jsem se při návštěvě své matky setkal se zástupci firmy A1 Business, kteří nabízeli aukce energií . Byli to dva mladí pámové, kteří si bez dovolení otevřeli branku a šli drze dál a cpali se do domu.
  I když jsem jim třikrát řekl , že nemáme zájem , neustále hovořili ( slušně řečeno) o tom svém. Tak jsem se jich zeptal, zda jim nestačí 3x říct , že opravdu nemáme zájem a poté se mi je podařilo vypoklonkovat.
  Když pominu neoprávněný vstup na cizí pozemek , jejich způsob vystupování
  je natolik agresivní, že se nedivím starším lidem, že podlehnou soustředěnému nátlaku a podepíší cokoliv jen aby se jich zbavili. Myslím si , že Rosice by se měly připojit k obcém, které mají podomní prodej zakázán. S pozdravem , Ďurčanský

  • Děkuji panu Ďurčanskému za jeho komentář a gratuluji autorovi tohoto komentáře k prvnímu místu. 🙂 Právě z toho důvodu, že již delší dobu uvažujeme o zákazu podomního prodeje ve městě, vznikl i tento příspěvek. Sám nejsem příliš velkým zastáncem vydávání zákonů, vyhlášek a nařízení, které by někoho omezovaly, když se můžeme obtěžování těchto prodejců bránit jednoduše tím, že zavoláme strážníky nebo přímo Policii ČR.

   • Určitě jsem pro vydání vyhlášky a zakázání těchto mnohdy nekalých obchodních praktik. Inspirujme se třeba v Troubsku, kde již podobné nařízení platí…

 • Dobrý den, i přestože se jedná o trochu starší téma, nebylo by špatné se na něj trochu zaměřit znovu. V poslední době se rozmohl nový styl vtírání šmejdů za účelem nalákání k podpisu smlouvy ohledně plynu a elektřiny. K rodičům se takový prodejce vetřel za lživou informací, že zastupuje stávající dodavatele. Konkrétně šlo o prodejce od společnosti Bohemia Energy, kteří je pod lživými informacemi dotlačili až k podpisu. Okamžitě jsme podali žádost o vypovězení smlouvy, nicméně za týden zvonil jeho kolega znovu pod jménem České energetiky, tentokrát zase pod nesmyslnou změnu u SIPA. Ani nechci pomyslet, kolik lidí na takové jednání muselo skočit, aniž by si takovou chybu uvědomili. Jak to tedy vypadá s takovým zákazem různých podomních šmejdů? Děkuji.

Vložit komentář: