Říj 1, 2018 - Uncategorized    7 Comments

Rozšíření zákazu popíjení alkoholu na veřejných místech v Rosicích

Dobrý den pane starosto. Obracím se Vás s prosbou o zvážení rozšíření vyhlášky zákazu pití alkoholu na veřejnosti v Rosicích. Každý den chodím do potravin, naproti Penamu, kde se celé léto schází skupina lidí, pravděpodobně na sociálních dávkách, někteří z Technických služeb města Rosic. Popíjejí ve velkém alkohol a nejsou zrovna nejslušnější. Pak je míjím s mými syny, když jdeme do kroužků a skupina se s přibývajícími hodinami zvětšuje. Nechápu jak je možné, že s tím nikdo nic nedělá, je to ostuda, nejen, že jsou jen pár metrů od dětského hřiště, ale jsou na hlavní trase kudy chodí nejen celá dolní část rosických občanů, ale již brzy i školáků opět. A tohle je opravdu odstrašující pohled. Obzvlášť, když některého z účastněných nachytáte si ulevovat přímo u potravin. Byl bych moc rád, kdybyste alespoň zvážil tento dlouhodobě přetrvávající problém, alespoň kvůli blížící se škole. Se spoustou rodičů se shodneme, že non-stopů a hospod máme dostatek a na veřejných místech jako je tohle by měl být také zákaz. Děkuji. Jiří z Rosic

7 Komentářů

 • Dobrý den, pane Jiří, naprosto s Vámi souhlasím, pít alkoholické nápoje na veřejnosti by se nemělo trpět, ve Vámi zmiňované lokalitě jsem již dvakrát osobně domlouval účastníkům, aby této činnosti zanechali (naposledy před cca týdnem), ale je vidět, že marně. Na druhou stranu, to se musím přiznat, nejsem zastáncem takových omezení, jak je to třeba v USA, kde si v některých městech pivo vypijete na lavičce jen ukryté z papírového pytlíku.
  Jak tuto situaci v tomto případě řešit? Zpřísnění vyhlášky, jak píšete, není třeba. V současné „pořádkové“ vyhlášce je jasně řečeno v článku 6, odstavec 2, písmeno e), že se nesmí požívat alkoholické nápoje v okruhu 100 metrů od provozoven, kde se alkoholické nápoje prodávají. Což samoobsluha samozřejmě splňuje. Také dětské hřiště je vzdušnou čarou blíže než 50 metrů. Nebudu se rozepisovat, jak je těžké dokázat člověkovi, že pije alkoholický nápoj na veřejnosti. Dodržování vyhlášek města má v kompetenci městská policie a vedoucího strážníka jsem o problému již informoval. Věřím, že domluva od strážníků tedy dopadne na úrodnou půdu a osvěžovna na nábřeží brzy skončí.

 • tak to je bomba přesunuli se na schody před 69

  • To jim, pane Jando, moc nepomůže, na kontrolu „69“ jsou strážníci vysazeni a pokud již nezačali, budou pokutovat. V každém případě jsem rád, že k zamezení popíjení u samoobsluhy svým kladným přístupem přispěl i její nájemce.

 • Je pěkné že se zde řeší alkohol na veřejnosti ale proč nikomu nevadí drogově závislý v blízkosti potravin či zastávky.!!!pred schody na náměstí nad barem 69 neustále se zdržují drogově závislý kouří tam klidně ve velkém marihuanu a to je v pořádku?!!! To není špatný vliv na děti? Mimochodem sociálně slabší by těžko seděli u potravin s pivem!!!! Možná tam byli někteří Hluční ale myslím si že drogy jsou horší tak to to vypadá že drogy jsou dobré!!! Když už si stěžuje někdo na lidi s pivem měl by si uvědomit že droga se k dítěti může dostat mnohem dříve než alkohol v obchodě. Musím na toto reagovat protože když už řešíte problém řešte ho pořádně. To že zakazete alkohol na veřejnosti Dobrá souhlasím ale kontrola fetaku jak tam chodí děti domu že školy po schodech na nádraží atd nic?!! To je v pořádku za bílého dne hulit tam trávu?!!! Nepřipadá mě to normální když procházím s dětmi a mladé slepice či mladíci to prakticky tam kouří závodně jak cigaretu a vše jde na kolemjdoucí děti a lidi!!!

  • Dobrý den paní Kamilo, také Vám děkuji za komentář. Zcela souhlasím, že by se ani alkohol ani drogy neměly konzumovat. Nemyslím tím pouze na veřejnosti, myslím tím všeobecně. Ale bohužel je taková doba, že se děti s těmito nešvary zcela pravidelně setkávají. Co si budeme namlouvat, víc jsou vidět ti, co nasávají, než ti, co „jen“ hulí. Většinou také ti, co jsou omámení alkoholem, dělají větší binec, nepořádek a hluk.
   Na to právě vedení města reagovalo začátkem roku 2015 vydáním vyhlášky města o pořádku ve městě, jejíž částí je i odstavec řešící zákaz požívání alkoholických nápojů na veřejnosti. Na konzumaci drog jsme tehdy nemysleli.
   Není asi nic jednoduššího, než vyhlášku oprášit a aktualizovat. Stačilo by za text „Zákaz požívání alkoholických nápojů“ dopsat „a jiných návykových látek“. Třeba se s tím hned po volbách pochlapí nové zastupitelstvo. Včetně vydání vyhlášky o regulaci a případném zákazu kasin.

 • Zajímavé pane jando Františku že to vám vadí ale že fetaci se tady zdržují fetuji z vesela až do nočních hodin dělají nepořádek hluk to nevadí? Zvláštní názory

  • Jak znám pan Františka, určitě mu vadí i tento nešvar. Jen možná se ty osoby nenacházejí tak blízko jeho bydlišti. 🙂

Vložit komentář: