Srp 7, 2018 - Uncategorized    3 Comments

Krize na úřadu

Dobrý den pane starosto,

nedá mi to, abych se nezeptal, co je pravda na tom, že z rosického úřadu odchází pan tajemník? Prý dokonce nějaký magor na facebooku napsal, že za jeho odchod můžete vy a že jste rozklížil svým starostováním celý úřad, že z úřadu utíkají úředníci kvůli tomu, jak úřad řídíte. Podle toho, co jsem o vás slyšel po mém přistěhování do Rosic, se mi tomu nechce věřit. Vždy jsem byl přesvědčen, že s úředníky pracujete ve slušné symbióze. Děkuji za vysvětlení.

Jan Hermann

3 Komentářů

 • Dobrý den pane Hermanne, děkuji za Váš příspěvek a vítám Vás zde na blogu jako nového přispěvatele. K Vašemu dotazu musím říci pár slov.
  Slovo magor bych nepoužíval, i když to není zrovna vulgarita, přece jen se dá tento výraz nahradit jiným synonymem jako třeba slabomyslný nebo rozumově opožděný či třeba upozaděný občan. Je ale fakt, že slovo magor je kratší a tak nějak lépe jde z úst. Chápu. Ale nemáme hodinu češtiny, ne že by to někteří otitulovaní členové fejsbůku nepotřebovali, tak pojďme k jádru Vašeho dotazu.
  Pravdou je, že z úřadu pan tajemník odchází. Odchází do klidných vod brněnského školství. Neinformovaný člověk by řekl, že je to třeba z důvodu lepších zítřků ve školství, však premiér a ministr téměř všeho Bureš slíbil učitelům 45 tisíc. Asi až budou všichni na výplatnicích ANOFERTU. Jisté lákadlo to je, co si budeme nalhávat, koho by nelákal takový slušný plat, nejméně osm týdnů dovolené a být po třetí odpolední pěkně doma, že? 🙂
  Pravdou je, že pan tajemník odchází především z důvodu, že svou veškerou práci, kterou jsem po něm chtěl, když začal na úřadu pracovat, vykonal. Taková byla naše dohoda, panu tajemníkovi patří za odvedenou práci poděkovat a popřát mu hodně zdraví a úspěchů v staronovém zaměstnání.
  Tak říkáte, že někdo napsal, že jsem rozklížil úřad, že utíkají zaměstnanci kvůli tomu, jak úřad řídím? Takové, s prominutím blbosti, nebudu snad ani komentovat, však úřad řídí tajemník, ne starosta. Je pravdou, že pan tajemník provedl několik personálních změn a ke změnám došlo i ve vedení města, což bylo se změnami na úřadu spojeno. Změny byly k lepšímu, zmizelo několik stresujících faktorů, takže se všem na radnici i na úřadu pracuje lépe a radostněji.
  Občané mohou být bez obav, úřad je v pohodě a bude fungovat dál tak, jak jsou občané zvyklí. Že někdo odejde a někdo jiný přijde, to je přece normální, však máme skoro sto zaměstnanců. Naopak si myslím, že až na výjimky, jsou naši zaměstnanci a úředníci ti nejlepší, se kterými jsem se mohl setkat. Pořád cítím, že symbióza, o které píšete, funguje bezvadně a snad ještě nějaký ten čas fungovat bude.

 • Pane starosto, děkuji za odpověď, vidím, že to berete sportovně, ale neberte to, co se děje mezi jistou komunitou v Rosicích na lehkou váhu. Víte jak to je, pomluvy vymýšlejí závistivci, blbci je roznášejí a idioti jim věří. Na dnešní dobu facebooku to sedí a že se jich tam najde. Jsem rád, že jste třeba obyvatelům Kamínků vyšel vstříc a vysvětlil jim, jak je to s areálem učiliště. Asi jste se divil, čím je nějaký magor nakrmil, že? A on v tom pokračuje, to můžete být bez starostí.

  • Pěkný den pane Hermanne, na lehkou váhu nic neberu, ale sportovně to člověk v mé funkci brát do jisté míry musí, bez toho by přišel do blázince. A chci Vás požádat, abyste nepoužíval to slovo magor. Tuším, koho máte na mysli, přestože fejsbůk nemám a nechodím na něj. Že některý člověk není schopen vlastních myšlenek a tak jen opakuje to, co mu kdo nadiktuje a poradí, to jsem dávno zjistil. Novinkou je, že se prý skoro přes noc stal inženýrem. Buďme shovívaví.

Vložit komentář: