Zář 26, 2018 - Uncategorized    11 Comments

Autobusová zastávka Rosice, Trávníky

Dobrý den, pane starosto,

 za několik dní (31. 7.) uplyne již půl roku od nehody na autobusové zastávce Rosice, Trávníky (směr Brno).

Do dnešního dne není zastávka opravena. Můj dotaz zní – kdo má ve správě autobusovou zastávku? Jestliže je to naše město, proč není zastávka po půl roce ještě opravena?

Pominu-li, že lidé na zastávce moknou (ano, včera jsem opravdu nepěkně zmokl; a ano, vím, že třeba na Kamínkách není přístřešek vůbec), tak pokroucená zastávka s některými trčícími konstrukčními prvky vytváří nepěkný dojem na všechny, kdo se v okolí zastávky pohybují.

 Předem děkuji za Vaši odpověď a přeji Vám pěkný den.

Radek Vargulič

 

 

 

11 Komentářů

 • Dobrý den pane Varguliči i Vám přeji pěkný den, pokud možno bez dešťových srážek. 🙂 Máte pravdu, s opravou čekárny se to táhne příliš dlouho a vypadá to torzo otřesně. Rada města na každém svém zasedání opravu urguje a z pondělního jednání mohu snad zveřejnit radostnou novinu, že by mělo příští týden dojít k nahrazení přístřešku novým. Konečně. Je jasné, že nikoho z cestujících nemusí zajímat, co bylo důvodem zpoždění, ale přesto. Největší zpoždění nastala vypořádáním pojistné události a také pracovním vytížením firmy, která zhotovuje přístřešek nový. Věřím, že když máme to půlroční výročí, bude už čekárna na místě.
  Když už jsme u těch zastávek, nemohl by některý z rosických občanů zaapelovat na majitele pozemku u autobusové zastávky Na Mýtě, aby dal svolení ke stavbě čekárny i zde? Mně se to za ta léta nepovedlo a to se s panem V. znám od dětství. Ale třeba zná někdo jiné metody a podařilo by se mu pana V. přesvědčit o umístění čekárny. Nechceme to zadarmo, budeme rádi platit nájem, doba rosických patriotů je již historií.

 • DOBRÝ DEN.

  Po nahlédnutí do katastru, tak vedlejší parcely o několik metrů dál patří městu. Tak kde je problém?

  Toto je informace pro pana Varguliče a možná i pro pana starostu.

  • Dobrý den pane Vladíku, moc děkuji za Váš komentář. Já samozřejmě částečný přehled o majetku města mám, takže předpokládám, že mluvíme o pozemcích města, které leží vpravo ve směru jízdy ze Zastávky, za odbočkou do bývalého statku. Je to tak?
   Ano, laickým pohledem by mohla zastávka s čekárnou být sem přemístěna a do projektu opravy I/23 jsme tento přesun požadovali, abychom se nemuseli s panem V. neustále dohadovat a mohli mu přestat platit nájem z nástupiště autobusové zastávky. Bohužel, dnešní doslova šílené předpisy, které řeší, co by se mohlo stát, kdyby se něco náhodou stalo a bylo by pak pozdě, přemístění autobusové zastávky neumožňují. Důvody jsou dva:
   1. zastávka musí být na silnici 1. třídy (a nejen na těchto) budována se zálivem o velikosti cca 24 metrů!!!!! Na naši otázku nám, proč tak velký záliv, bylo odpovězeno, prý aby tam mohly pohodlně zajet a zastavit dva autobusy za sebou. Škoda, že už nejezdí kloubové Ikarusy, mohla by mít metrů třeba 35, možná i víc.
   2. zastávka autobusu, díky svému zálivu, by zasahovala do křižovatky Na Mýtě – Trávníky – Říčanská. To také není možné, určitě z hlediska bezpečnosti silničního provozu.
   Řekněte, má to logiku?
   No ale řekněme si upřímně, nenašel by se zase při přemístění zastávky s autobusovou čekárnou zase nějaký občan, že mu skleněná čekárna brání ve výhledu, jak tomu bylo na zastávce u Cristalu?

   • Dobrý den, pane starosto,
    složitou situaci se zastávkou Rosice, Kamínky (směr Brno) a přilehlými pozemky chápu. Předpokládám ale, že současná zastávka není v majetku pana V., a proto můj dotaz zní – nelze nad prostorem, kde čekávají cestující, zřídit nějaký přístřešek, aniž by v tom musel být pan V. zainteresován? Možná mě vyvedete z omylu, ale dívám se na to laickým pohledem relativně nového občana Rosic, který denně kolem zmíněné zastávky projíždí.

    Nabízí se také otázka, proč není přístřešek na zastávce Rosice, Kamínky (směr Zastávka), když pozemky jsou města (dle katastru nemovitostí).
    Chápu, že tam je vytíženost podstatně menší, ale i tak by si těch pár cestujících nějakou ochranu před nepřízní počasí zasloužilo.

    Přeji Vám pěkné dny.
    Radek Vargulič

    • Dobrý den, pane Varguliči, Váš laický pohled je v pořádku, ani já jsem jako občan Rosic dříve netušil, proč spousta věcí v Rosicích nejde, když někde jinde to jde. Čekárna ve směru na Brno bývala, ale protože tam panu V. vadila a nebylo její umístění ošetřeno smlouvou mezi jím a městem, musela být před cca 7 lety odstraněna. Navíc zde byla postavena „načerno“, bývalé vedení radnice bylo takto domluveno s bývalým majitelem areálu statku, který pak koupil pan V. Čekárna mimochodem stála na vedení plynu, což samozřejmě není možné. Také současné nástupiště pro cestující o velikosti několika metrů čtverečních je na pozemku pana V., tam platíme za ten kousek nájemné. O nějakém přístřešku nechce pan V. ani slyšet, už jen ta lavička kolik stála úsilí! V každém případě děkujeme.
     Na druhé straně komunikace, ve směru do Zastávky, dle informací, které jsem získal v archivu, nebylo čekárnu možné instalovat z důvodu umístění sítí v pozemku, kde by mohla čekárna být postavena, navíc jejich majitel se o nějaké stavbě nikdy nechtěl ani bavit, natož aby dal souhlas. Tento současný stav by měl vyřešit projekt rekonstrukce celé ulice Na Mýtě s realizací v příštím roce, kdy záliv pro zastavení autobusů bude mít jiný tvar a s čekárnou se v projektu počítá a bude umístěna tak, aby tomu nic nebránilo. Jenže co čert nechtěl, pan V. odmítl letos dát svolení plynařům k rekonstrukci jejich sítě na jeho pozemcích a tak plynaři museli, chtíc nechtíc, přejít na druhou stranu silnice, což následně udělalo problém projektantům rekonstrukce I/23 a nyní pracují na nové verzi. Tak uvidíme. Třeba se místo pro čekárnu na této straně ještě najde, místo bilboardu by to asi šlo. Laickým pohledem. Pořád se něco děje….

 • Že by i Rosice měly svého Dvořáka? 😀 😀

  • Dobrý den, pane Karle, děkuji za Vaši poznámku. To přirovnání není dobré. Rosický Dvořák a tetčický Dvořák mají úplně jiné pohnutky pro své činy. Ten rosický myslí jen na osobní blaho, kdežto ten tetčický na blaho nás všech. Nevím, co je horší.

   • Dobrý den, pane starosto,

    podle mne je zcela jedno, na čí blaho daný „Dvořák“ myslí, chová-li se při tom jako blbec. 🙂

 • Dobrý den všem čtenářům i přispěvatelům. Pokud chodíte či jezdíte kolem autobusové zastávky na Trávníkách, pak jste si již všimli, že čekárna je opravena. Sice o dost později, než jsem na základě mně podaných informací nepředloženě slíbil, ale opravená je. Dokonce po mé urgenci lavice na sezení, kde cestující čekající na bus seděli jak slepice na hřadě s nohama ve vzduchu, ji dodavatelská firma snížila. Já vím, že se za rok bude povrch vozovky i chodníků při rekonstrukci I/23 zvyšovat, ale do té doby by to mělo vypadat tak nějak normálně.Za to moc děkuji.

  Mám na čtenáře dotaz. Vyhovuje všem tento vzhled čekárny? Slyšel jsem stížnosti, že je tam v létě děsný hic, skoro jako ve skleníku. Že by se měla na skleněnou střechu dát stínítka. Další stížnost byla, že je čekárna krytá jen z jedné strany skleněnou stěnou a čekárnou v zimě velmi profukuje. Já busem nejezdím, tak to nemohu posoudit. Ale nezdá se mi, že by v čekárně bez jedné stěny byl až tak velký hic a že by se nedalo té jedné stěny použít v zimě před větrem. Možná se ale mýlím. Chystáme rozpočet na příští rok, tak mám narozpočtovat aspoň ta stínítka?

  • Dobrý den,
   stínítka by určitě byla vhodná, protože jinak je v létě zastávka prakticky k ničemu a cestující se schovávají před sluncem kde se dá v blízkém okolí.

   • Dobrý den pane Jiří a děkuji za potvrzení požadavku na zastínění autobusových zastávek. Přes zimu zkusíme něco levného, vkusného a hlavně účinného vymyslet.

Vložit komentář: