Zář 10, 2018 - Uncategorized    4 Comments

Dětské hřiště Kamínky

Dobrý den, po delší době jsem šel kolem dětského hřiště na míčové hry za bývalým učilištěm. Začal ho někdo demontovat a uklízet. Očekávám, že město. Jaký plán s hřištěm město má? Vedle tohoto hřiště je krásné dětské hřiště pro MŠ celé zarostlé trávou.To už toto hřiště nikdo nepotřebuje a neudržuje, když před nějakou dobou na něj město vynaložilo nemalé finanční prostředky?

 S pozdravem

 J.N.

 

4 Komentářů

 • Dobrý den, je to tak, oprava začala probíhat a je na pokyn vedení města. Myslím, že je nejvyšší čas, aby bylo hřiště opraveno, však nám na Kamínkách přibývají domky a bytové domy a bude určitě dobré, aby obyvatelům sloužilo. Také se zlepší, díky nově vybudovaným komunikacím, na hřiště přístup a očekáváme, že bude více navštěvované.
  Kdo má odpovědnost za stav dětského hřiště pro MŠ, zjistím dotazem na vedení MŠ Zámecká. Že by hřiště nebylo využíváno? Možná, že ani dětem se nechce po schodech a raději si hrají v „lesíčku“ v raeálu bývalého učiliště.

  • Dobrý den,
   chodím ze synem na dětské víceúčelové hřiště za učilištěm, které město z části opravilo – jsou tam nové mantinely, nové sítě a nové basketbalové koše. Bohužel se tam začíná objevovat nepořádek, včetně rozbitého skla(asi od nočních návštěvníků).
   Bylo by možné tam dát odpadkový koš, opravit zadní část plotu( jsou tam dvě velké díry) a přidělat a zprovoznit bránu, kterou by mohlo město ráno odemykat a večer zamykat?
   Když bude hřiště přístupné i přes noc, tak za pár měsíců bude zase ve stejně špatném stavu jako na jaře a to by byla škoda. Už stačí, že nový chodník směrem ke hřišti a novým domům se minimálně na dvou místech začíná propadat, takže dlouho funkční asi nebude ani on.
   s pozdravem
   N. J.

 • Dobrý den,
  ráda bych reagovala na poznámku o dětském hřišti pro MŠ na Kamínkách a o tom, že se snad dětem „nechce chodit po schodech“ a raději tráví čas v „lesíčku“….
  Jako máma syna, který MŠ Kamínky uplynulé 3 roky navštěvoval, musím říct na obhajobu dětí, že pravda je bohužel úplně někde jinde. Děti dětská hřiště milují! A klidně vyběhnou i několikrát za den schody, jsou malí a plní energie a průlezky, pískoviště a skluzavky jim za to stojí kdykoli a kdekoli. Bohužel na Kamínkách je pobyt dětí venku v rámci dopoledního programu MŠ značně ovlivněn personálním „nedostatkem“. Uvedené hřiště je pro 50 dětí zcela nedostačující, děti si na průlezkách šlapou na ručičky apod. Aby si však učitelky rozdělily 2 třídy a střídaly se s nimi na hřišti a procházkách je nemožné kvůli zmíněnému a tamními učitelkami přiznanému nedostatku ve vykrytí učitelek určených na pobyt venku. Tudíž jsou na tom děti bité a vlastně i učitelky, které pak nemají jinou možnost než děti zavést do zmíněného „lesíčku“ a nechat bezprizorně pobíhat….

  • Dobrý den paní Vránová, máte pravdu, děti to hřiště MŠ na Kamínkách i ostatní milují. Sám jsem byl během prázdnin na „inspekci“ prázdninového provozu mateřské školy a děti hrající se venku byly velmi spokojené a užívaly si to. Musím říci, že na Kamínkách nebyly v „lesíčku“, ale na jejich hřišti.
   Pokud píšete o personálním nedostatku na odloučeném pracovišti na Kamínkách, je to pro mne novinka. Ale zjistím si, jak to je. Ne že bych Vám nevěřil, ale vím, že s předpisy je vždycky problém, především s těmi školními. Jako zřizovatel mateřské školy jsme toto hřiště budovali s tím, aby děti byly na čerstvém vzduchu, aby se otužovaly, aby si uměly hrát v kolektivu. Využití hřiště je, dle mého názoru, jen otázkou organizace výuky, ničeho jiného. Padesát dětí se samozřejmě na hřiště nevejde, však o tom se nikdy ani neuvažovalo. Dvacet pět ale už ano. A v „lesíčku“, jak jsem měl možnost vidět na vlastní oči, děti nebyly bezprizorní, byly s nimi učitelky, které se jim naplno věnovaly. A to jsem tam došel bez ohlášení.

Vložit komentář: