Čvn 28, 2018 - Uncategorized    5 Comments

Oprava Zbýšovské ulice

Dobrý den, pane starosto chtěl bych se zeptat na opravu/zalepení ulice/ myslíte že vydrží jednu zimu? 1cm asfaltu nalepen na prachu a bordelu?nejsou to zbytečně vyhozený peníze nebo za to firma SOUKUP ZBÝŠOV BUDE NĚJAKOU DOBU RUČIT?

JANDA FRANTIŠEK obyvatel Zbýšovské ulice

5 Komentářů

 • Dobrý den pane Jando, mělo by to vydržet i dvě zimy, prostě do doby, kdy začneme s realizací komplexní opravy Zbýšovské ulice v návaznosti na výkopové práce firem, které budou rekonstruovat vedení plynu a elektrického vedení. Vrstva asfaltu je silnější než píšete, jen na okrajích se ztenčuje a podklad byl předem dobře umeten a očištěn, aby se vrstva asfaltu neodlepovala. A jak píšete, firma Soukup Zbýšov za kvalitu své práce samozřejmě ručí. Věřím, že touto opravou se kvalita jízdy po Zbýšovské zlepšila, i když je to jen provizorní řešení.

 • Děkuji za odpověd akorát nerozumím tomu že se kousek zalepí jeden den a další skoro za 14 dnů viz dnes 31.5. přímo naproti mému domu a to už nikdo nezametal

  • Děkuji, pane Jando, za upřesnění místa s pochybením v technologických postupech. Toto místo si budeme tedy obzvláště hlídat a pokud povrch nevydrží, jak předpokládáme, budeme zvát firmu, aby povrch opravila.

 • Ona celá Zbýšovská, Nádražní, a velká část 1. května jsou spíše taková parodie na silnici… ale to už se tu řešilo mnohokrát. 🙂

  Hlavně že se do těch ulic dá neustále kopat a pokládat tam nové potrubí (ať už novostaveb na 1. května, nebo teď na rohu u pivovaru), ale opravit to pak už jaksi nejde… však si, milí řidiči, zničte auta – si zaplatíte opravu néééé?

  • Zbýšovská je náš problém, který snad v horizontu dvou let vyřešíme. Stav komunikace na ulici Nádražní a 1.května urgujeme pravidleně na Jihomoravském kraji, bohužel, zatím bez valných úspěchů. Jsou to krajské silnice a kraj nemá dostatek financí na celkovou opravu, takže SÚS JmK jen látuje a flikuje. A to nechci vidět výsledek, kdyby se někdo aktivní pozastavil nad stavem mostu přes Bobravu před Penamem. Teď jsou kontroly lávek a mostků hodně aktuální a když dochází k instalaci značek, které řeší snižování zatěžování mostu, pak je něco v nepořádku.
   Kanalizace je zde také hodně stará a opravuje se vždy, když nevydrží – viz oprava v zátočině mezi Pivovárem a Penamem.
   Lepší to zatím asi nebude, proto doporučuji řidičům jezdit pomalu a přizpůsobit jízdu povrchu a stavu vozovky, o bezpečnosti provozu ani nemluvím..

Vložit komentář: