Čvn 4, 2018 - Uncategorized    7 Comments

KIC Rosice – gratis půjčovna pro vedení města?

Vážený pane starosto,

na svých toulkách Rosicemi minulý víkend jsem si všiml jedné zajímavé věci. Na kuželně se konala nějaká soukromá akce a na terase byla postavena bedna – reproduktor, který tak dobře asi všichni známe z akcí, které pořádá KIC. Pak jsem následně zjistil, že jste tam měl oslavu narozenin vy, takže vám přeji dodatečně vše nejlepší. Ale chtěl jsem se jen dotazem přesvědčit, zda jste uhradil KICu nějaké půjčovné, nebo to Kic půjčuje jen tak, zdarma. Ostatně by mne to ani nepřekvapilo, vždyť za bývaleho ředitele KICu to tak bylo úplně běžné, vlastně, jak jsem zjistil, to tak funguje dodnes, když mistr zvukař zvučí třeba soukromých oslavách či svatbách nebo na jeho pivováru a chová se k věcem KICu, jako by byly jeho vlastní. Nebo chcete tvrdit, že máte od zapůjčení nějaký doklad, že jste zaplatil půjčovné? Pochybuji. A co Volánek? Má to současný ředitel KICu nějak smluvně ošetřené s panem Volánkem? Nedělám si iluze, určitě je to malá domů, jak bývalo zvykem i třeba ohledně inzerce v Rose, která byla por nějaké aktivity ve městě gratis. Tyto soukromé akce pak sponzorujeme my, občané. Však příspěvek KICu je z veřejných peněz, nemám pravdu? Dokážete mi na toto odpovědět, nebo si mám dát žádost jako si dává bývalý místostarosta Ženožička podle zákona 106? Vás samotného by to mělo ale zajímat také, když máte KIC a jeho hospodaření v kompetenci, ale pokud využíváte zařízení KICu ve stejném režimu jako Volánek, pak asi ne.

S pozdravem Matějka

7 Komentářů

 • Vážený pane Matějko, musím Vás pochválit, jste neuvěřitelně všímavý člověk. Ale to si cením. Kdyby si všichni občané Rosic, tak jako Vy, všímali věcí kolem, bylo by nám určitě líp. Fakt, myslím to vážně.
  Co se týká reprobedny na mé oslavě narozenin (děkuji za přání), máte pravdu. Je to majetek KICu a já si vypůjčil. Samozřejmě i pro mne platí ceník, takže mám doklad o zaplacení půjčovného ve výši 500 Kč.
  To, co píšete o Lukáši Volánkovi jsou, podle mého názoru, jen nepodložené dohady, hospodaření příspěvkových organizací pravidelně kontrolujeme a při nich by se určitě na Vámi zmiňované věci přišlo. Takže v tom jsem klidný, KIC funguje skvěle – viz třeba letošní pouťová sobota.
  Jak čtu, máte přehled i o žádostech bývalého místostarosty Ženožičky. Jak jste toto zjistil je mi záhadou. Ale je to pravda. Pan Ženožička požaduje posílat na základě zákona č. 106 „O svobodném přístupu k informacím“ všechny materiály, které projednáváme v radě. Nic proti tomu, kdyby se do nich třeba podíval. Spíš se jedná o jeho snahu úřad zaměstnat, což se mu daří.

  • Pane starosto, opět zde lžete a veřejně mě napadáte mě. Ale na to jsem si zvykl. Podklady z rady si samozřejmě procházím. Příkladem je můj předložený návrh usnesení zastupitelstva na stavební uzávěru. Který vychází právě z podkladů a jednání rady města a který jste ostatním zastupitelům, tak nějak nepředložil. A pokud přeposílání podkladů na jednání rady města emailem je takový problém, děláte si ho samy. Hned od začátku, a vlastně v každé žádosti, píši, že podklady je možné zpřístupnit i elektronicky dálkově, což by stálo jeden úkon iformatika a pak by na sekretariátu měli spoustu ušetřené práce. Vždyť všichni radní takovýto dálkový přístup mají. Ale svalovat vinu na mě se prostě hodí do krámu.

   • Starosta nelže, pane bývalý místostarosto, starosta má důkazy, takže si za mými slovy stojím. A „samy“ si to tady rozhodně neděláme.

 • v tom případě doufám že měl pan Volánek pronajatý pozemek na Trojici

  • No vidíte, pane Jando, to mne nenapadlo. Musím se zeptat zaměstnanců města, jak je to se zábory veřejného prostranství na Trojici, kde jsou městské pozemky. Ale třeba tato místa nemáme ve vyhlášce a pak je vše v pořádku a zábor (nájem) se platit nemusí.

 • Opět je zde zmíněna stavební uzávěra. Usnesení, které zastupitelstvo přijalo, pověřit radu vyhlášením uzávěry je více než podivné. Stavební uzávěru vydává rada města v přenesené působnosti podle stavebního zákona a není mi jasné, jak muže zastupitelstvo úkolovat radu vydáním tohoto rozhodnutí, když rada musí taktéž o každém usnesení rozhodovat hlasováním. Kdo ponese důsledky takového rozhodnutí?

  • Dobrý den pane Lacino, Váš komentář týkající se vydání stavební uzávěry v Rosicích si dovolím použít jako téma nového příspěvku. Myslím, že by stálo za to se takovému zásadnímu rozhodnutí trochu věnovat i zde na blogu.

Vložit komentář: