Čvn 4, 2018 - Uncategorized    4 Comments

Vyčerpaná kapacita lékařů

Dobrý den,

 zajímalo by mě, zda vedení města má nějaké možnosti ovlivnění rozsahu poskytované lékařské péče na území Rosic. S rostoucím počtem obyvatel rostou i nároky na lékařské služby. Po přestěhování do Rosic jsem se zde chtěla zaregistrovat u obvodního lékaře, ale paní doktorky MUDr. Horká i MUDr. Popelářová již mají stop stav.

S pozdravem

Hana Šimková

 

 

4 Komentářů

  • Dobrý den paní Šimková, s politováním Vám musím oznámit, že možnost ovlivnit rozsah poskytovaných lékařských služeb v Rosicích vedení města nemá. Přito víme, že by město mělo mít více lékařských ordinací a to nejen obvodních lékařů. Několikrát jsme jako vedení města žádosti lékařů různých oborů, kteří měli zájem v Rosicích ordinaci otevřít, podpořili, ale zatím bez výsledku. Zdravotní pojišťovny jsou pravděpodobně neoblomné a založení nové ordinace není díky legislativě žádná sranda. Jak toto vyřešit, nevím.

  • Nejhorší na tom je, že při vyčerpané kapacitě lékařů jsou pak často vyčerpáni i sami lékaři.

    • A následně i jejich pacienti. 🙁

  • Pěkný den všem, ještě se vracím k tématu přeplněných ordinací obvodních lékařů. Do pošty mi přišel totiž dotaz od mladého lékaře, zda není v Rosicích končící lékař, který třeba odchází do důchodu, za kterého by tento mladý lékař mohl ordinaci převzít. Myslím, že tento případ se v Rosicích neřeší, všichni obvodní lékaři v Rosicích jsou v dobré kondici a rozhodně do důchodu nespěchají, což je jen dobře. I já bych si nerad zvykal na někoho jiného. Ale možná by se tu další lékař hodil, jak psala paní Šimková. Sice nevím, jak to přesně je, ale domnívám se, že začínající lékař bez klientely, by se neuživil. A získávat pacienty postupně, přetahovat je od jiných kolegů, to se asi v lékařské praxi nedělá.
    Možná také v Rosicích chybí dostupné prostory pro novou lékařskou ordinaci. Tomu bychom mohli být nápomocni, v areálu po Thermoně bych si středisko dovedl představit. Stačí vhodně změnit návrh nového územního plánu. Některá města, aby zajistila svým občanům lékařskou péči na úrovni, dokonce provozy privátních ordinací částečně dotují.

Vložit komentář: