Úno 14, 2018 - Uncategorized    5 Comments

Sportovní ples

Dobrý den pane Světlíku

Včera jsem se dozvěděl o zrušení Sportovního plesu. Můžete mi prosím sdělit svůj názor na celou věc?

Jaký je Váš názor na asi související, a podle mě kontroverzní,vyhlášku o „nonstopech“? Není Vám líto, že Cristal nepatří městu – myslím, že to je na tom všem nejsmutnější 🙁

Pavel Dočekal Rosice

 

5 Komentářů

 • Dobrý den, děkuji za dotaz. Takže k plesu. Ještě teď jsem zlostí bez sebe, když si na to vzpomenu. O zrušení plesu jsem se dozvěděl až po své dovolené, tedy týden po tom, co se měl ples konat. Hrozně mne mrzí, že jsem nemohl být u jednání s těmi, kteří prý zrušení plesu způsobili. Ne, že by to mohlo ples zachránit, to asi ne, na to v té časové tísni asi nebyl prostor, ale face to face si poslechnout, že neplatí žádné dohody, žádné smlouvy bych si poslechl rád. Zrušení Sportovního plesu na základě nedohody pořadatelů s nájemcem KD Cristal je podle mne bezprecedentní a budeme tento úder pod pás řešit. O všem budu informovat. Pokud si někdo myslí, že byl ples zrušen na základě nové vyhlášky města o omezení zavírací době restauračních zařízení, je na omylu.
  Tím jsem se dostal k, jak píšete, „kontroverzní“ vyhlášce města o regulaci provozní doby. Zastupitelstvo i přes odpor některých členů zastupitelstva vyhlášku schválilo. Já osobně ji za kontroverzní nepovažuji, ano, možná je její znění příliš tvrdé, tím myslím zavírací dobu o víkendech, ale i o tom mohli zastupitelé svobodně rozhodnout. To je můj názor. Stejně jako je můj názor, že pokud vyhlášku mít nemusíme, pak ať ji nemáme. Klidně všechny. Ale musí se při našem společném soužití ve městě respektovat jakási klidně nepsaná základní pravidla, což někomu činí potíže. Pokud někdo má pocit, že „zavřením“ nonstopů utrpěla kultura v Rosicích, tak to než takovou kulturu, tak to raději žádnou.
  A to nejsmutnější na konec. Cristal nepatří městu, vlastně naštěstí ano, ale jen cca 42 %. Druhým společníkem v Cristal s.r.o., organizaci, která zaštiťuje činnost v KD Cristal, je Odborový svaz zaměstnanců státních orgánů a organizací se sídlem v Praze. Tento společník vlastní zbývajících 58 %. Když jsem byl zvolen starostou, byl jsem velmi překvapen, jak to v KD Cristal nefunguje. Navíc město mělo hodně velký dluh vůči druhému společníkovi a do jeho umoření se s námi nikdo z odborů nechtěl moc bavit. Hodně práce s nápravou vztahů mezi společníky odvedl Lukáš Volánek, který se oživení kD Cristal hodně věnoval. Po dalších komunálních volbách jsem si vzal na starost KD Cristal já a věřil jsem, že pokud bude i město mít zastoupení v Cristal s.r.o. v mé osobě jako jednatele, je to první krok k tomu, aby se fungování KD Cristal zlepšilo. Do hlubší historie KD Cristal se raději vracet nebudu, ale možná někdy, až nebudu ve vedení města o tom do Rosy napíši. A bude to trhák, to si pište!
  Ve funkci jednatele jsem pořád trochu, jak se říká, naivní optimista. Při valných hromadách většinou docházíme ke shodě, v okamžiku návrhu na nějakou vážnější změnu, jako v podobě nájemce, na změnu rozdělení velikosti základního kapitálu apod., již ne. Rozdíl 16 % se projeví v konečném rozhodnutí valné hromady. A o tom to, bohužel, je.
  Jedním z mých osobních přání (neplést si to s předvolebním slibem) bylo, aby, když ne majetkově, tak aspoň organizačně, mohlo město rozhodovat, kdo bude v KD Cristal v nájmu, co se tam bude provozovat. Vždyť mít ve svém majetku prostory, kde je nonstop a herna, to není zrovna skvělá vizitka města. Stačí přesvědčit druhého společníka, aby si CELÝ KD Cristal pronajalo Město Rosice. Garantuji, že by v něm nebyla herna ani nonstop. A třeba každý týden by v KD Cristal byla nějaká akce. Za režijní cenu. No a? My žijeme v Rosicích, my chceme, aby Cristal sloužil občanům nejen našeho města, ale i širokého okolí. Byl bych rád, kdyby tento směr podpořil i druhý společník, pražské odbory, a do konce volebního období pro to udělám maximum.

 • Pane starosto, píšete, že zastupitelé mohli o vyhlášce rozhodnout jinak, ale pokud jsem se správně díval, tak jste ji předkládal vy ne? To jste při tvorbě vyhlášky nepomyslel na plesy a další akce, které teď musejí být ukončeny v 1 hodinu po půlnoci? Fakticky už o půlnoci, pokud v 1 už má být zavřeno. Udělal jste si po zpracování návrhu vyhlášky nějakou dopadovou analýzu u právníka? Sdělil jste veškeré dopady této vyhlášky zastupitelům, když už se zde na ně odvoláváte? Pokud jste někdy pořádal nějakou takovouto akci, tak jistě víte, že nemalý příjem je z prodeje alkoholických nápojů a ty se v největší míře prodávají i po půlnoci až do ukončení plesu, což bývá standardně kolem 3 ráno. Tím pádem je to značné omezení příjmu pro pořadatele. Upřímně mohu říci, že takto si podporu podnikání, jak jí všude propagujete, nepředstavuji. Děkuji Vám za odpověď na mou otázku ohledně dopadové analýzy.

  • Dobrý den pane Jaroslave, děkuji za komentář. Žádnou dopadovou analýzu ode mne ale nečekejte. Osobně si myslím, že vše dopadne dobře a nakonec budou občané i pořadatelé akcí ve městě spokojeni. Že nebudou spokojeni majitelé nonstopů a heren či jiných „kulturních“ zařízení je jasné. Každá hodina provozu je pro ně dobrá. Zastupitelé mohli klidně rozhodnout jinak, od toho tam sedí a s podklady a dopady eventuálního schválení vyhlášky byli seznámeni. Že jsem předkládal vyhlášku já? To je snad normální, však více než 80% všech podkladů, jak pro radu, tak zastupitelstvo, předkládám já. Já nemám tu moc, abych přesvědčil zastupitele, jak mají hlasovat. A ani bych to nedělal. Znění vyhlášky jsme projednali před schválením v zastupitelstvu v radě města, tam ještě došlo k úpravě „zavíracích“ hodin a v této podobě byla vyhláška předložena. Ještě před radou jsem vyhlášku nechal „posvětit“ odborníky na ministerstvu vnitra a na jejich doporučení jsem vše zpracoval tak, jak bylo poté ve vyhlášce uvedeno.
   Nevím zda jste si Vy a další, kterým se vyhláška nelíbí, vyhlášku dobře přečetl. Asi ne, jinak byste nemohl tvrdit, že vyhláška omezí konání plesů a podobných akcí. To je hloupost. Jedná se o omezení provozu jen hostinských provozoven. Když budu citovat z posouzení vyhlášky z ministerstva, pak naše vyhláška „…uvádí demonstrativní výčet zařízení, které jsou hostinskými provozovnami, čímž přispívá k právní jistotě adresátů OZV jako právní normy města…“ Takže nejenom majitelé hostinských zařízení mají právní jistotu, ale i my máme právní jistotu, že sál KD, sál ZKC apod. takovými zařízeními prostě a jednoduše NEJSOU! Na tyto se vztahuje jiná vyhláška z roku 2005 „O pořádání veřejných produkcí“, která je platná dlouhých dvanáct let.
   Jako dlouholetý pořadatel plesu mého zaměstnavatele, mám s pořádáním podobných akcí hodně zkušeností. Jestli si myslíte, že hlavní příjem pořadatele plesu je z prodeje alkoholických nápojů, jste na omylu. To potvrzuje i to, že si většinou pořadatelé berou na prodej občerstvení na plesy a podobné akce jiné firmy, které tuto službu poskytují, a pořadatele jejich výdělek nezajímá.

 • Dobrý den a děkuji za vyjádření
  Celá věc s plesem je smutná a nakonec ji „odnese“ řadový občan, který se chtěl pobavit.
  Na druhou stranu provozovateli nonstop herny a baru rozumím. Podnikáte a stát zakáže kouření v restauraci, což je z jeho pohledu velmi nepříjemné. Potom přijde město a zavede „policejní hodinu“ (omluvte tento předrevoluční výraz, ale jiný vhodný mě nenapadá).
  Jakou má tento subjekt možnost se bránit? A hele PLES- Pomsta je sladká!!!
  Jen tak mimochodem, jsem sice kuřák, ale nekouření v restauraci mně příliš nevadí a do nonstopů nechodím 🙂
  Jen si myslým, že je tady něco špatně…..
  Pavel Dočekal, Rosice

  • Ano pane Dočekale, je to tak, na zrušení plesu doplatil hlavně občan, který se chtěl přijít kulturně vyžít a pobavit. Hlavním důvodem zrušení není ale platnost nové vyhlášky města, ač by se to pár lidem do krámu hodilo a „zvonka to tak vyzerá“. Důvodem pro zrušení plesu byla neúměrná cena za pronájem sálu KD Cristal, což mi ostatně pořadatelé sportovního plesu tento týden potvrdili a je to i uvedeno v zápisu z jednání s firmou, která je prostředníkem v nájmech KD Cristal a které se vyhláška a tím provozování nonstopu a herny dotkla. Je to zcela jasné, tak jak jste ostatně pochopil, protože píšete o pomstě. Ta je vždycky na počátku sladká, jen může někomu i notně zhořknout. Pořadatelé Sportovního plesu se stali rukojmím této firmy, která svévolně porušila všechny dohody z dřívějška, včetně smlouvy s Cristal s.r.o. Budeme konat.

Vložit komentář: