Úno 9, 2018 - Uncategorized    1 Comment

Oprava zálivu v zastávce Rosice, Kamínky směr Zastávka

Dobrý den,
 mohli byste prosím dát do pořádku záliv v zastávce Rosice, Kamínky směr Zastávka ? Protože je špatně udělaný (pro správné zajetí autobusem do něj je potřeba hodně přibrzdit a hodně kroutit volantem), tak většina řidičů buďto neumí do něj správně zajet (tj. hranou vozidla k co nejblíže k obrubníku) a nebo na to kašle a zastavuje desítky centimetrů až více metrů od obrubníku. Aby se tam řidičům dobře najíždělo (a následně se neměli na co případně vymlouvat) chtělo by to odstranit zhruba tuto naznačenou zatravněnou část https://mapy.cz/s/2ngNR, aby vjezd do zálivu byl pozvolnější. Velice by to usnadnilo vystupování jak hůře se pohybujícím lidem, tak rodičům s kočárky apod.

 děkuji

 

1 Komentář

  • Dobrý den pane Richarde, záliv v autobusové zastávce dáT do pořádku nemůžeme. Pozemek se zálivem nepatří nám, ale Jihomoravskému kraji, takže Váš požadavek na jeho úpravu mohu na JmK pouze tlumočit. Dopředu mohu tvrdit, že se požadavek nepotká s úspěchem. Ne že by někdo nechtěl, aby bylo zajíždění autobusů komfortní pro cestující. Jde o to, že zrovna finišuje zhotovení projektu na opravu hlavní silnice od křižovatky na Litostrov až po Brněnskou ulici a ten na úpravu zálivů myslí. Zálivy budou rozšířeny tak, aby se pohodlně vešly do zálivu za sebe dva autobusy, takže to již bude jistě dostatečný prostor, aby do nich dobře zaparkoval i řidič s menší praxí a cestující si mohli pohodlně vystoupit. Uvidíme, jak rychle proběhne vyřízení všech povolení pro tuto stavbu.Podstatné je, že my jako město jsme připraveni na opravě všech chodníků a parkovacích zálivů pro osobní automobily včetně zeleně finančně participovat.
    Je jen škoda, že podobný záliv včetně čekárny pro cestující nebude zrealizován i na druhé straně ve směru na Brno. Bohužel tam ani město, ani kraj své pozemky nemá a s vlastníkem pozemků o prodeji či směně není žádná řeč. To mne mrzí nejvíce, když narazím v Rosicích na lidi, kterým jde hlavně o svůj vlastní prospěch a nějaký veřejný zájem a vstřícný postoj vůči městu, ve kterém žijí, jim naprosto chybí. Uf, zase si stěžuji, že?

Vložit komentář: