Led 3, 2018 - Uncategorized    5 Comments

Učiliště – článek Rosa

Vážený pane starosto,

 uveďte, prosím, na pravou míru nesmysly pana Bc.Ženožičky z poslední Rosy kolem změny využití bývalého učiliště a garancí města. Není možné, aby došlo k tomu, co ve svém článku popisuje. A nelze tomu uvěřit.

Děkuji a pěkný den.

 Dvořák

 

5 Komentářů

 • Pěkný den pane Dvořáku, děkuji za Váš příspěvek na blog. Trochu jste si v něm odpověděl i sám, když jste „Slovíčko zastupitele“ a (s)myšlenky v něm obsažené označil jako nesmysly. Samozřejmě, že není možné, aby došlo k tomu co píše. Pan Ženožička vůbec neví o čem píše, je ještě více mimo, než býval, když seděl vedle mne v kanceláři. Navíc to nejsou jeho myšlenky, on je pouze hlásnou troubou a vyšperkuje je tím, že je dezinterpretuje, protože jim nerozumí. Já jsem na to zvyklý, však jsem se s tím setkával den co den, po celé tři roky.
  Nezlobte se na mne, na pitomosti nebudu reagovat, za strávený čas mi to nestojí ani tady na blogu a už vůbec na stránkách Rosy. Čas na celkové hodnocení jeho práce si však najdu, ale ještě nenadešla ta správná doba.

 • Dobrý den pane starosto,

  několikrát jste již zmínil na některé dění v Rosicích, že se k tomu vyjádříte, ale až nastane ta správná doba.

  Já se ptám, zda tou dobou myslíte nějaký ten čas před konáním komunálních voleb v příštím roce?

  Víte jak, abychom se mohli alespoň na něco těšit a vlastně i věděli, co se děje v Rosicích na radnici a tak i správně se rozhodli, koho volit a koho ne. Zatím jsme měli možnost vždy slyšet/číst názory lidí převážně z jednoho hnutí a názor/protiargument z radnice typu „jsou to nesmysly“ myslím, že nic nevysvětlují. Možná je to účel – politika?, ale to myslím stačí na půdě Parlamentu, tam je to „cirkus“, ale u nás ve městě by to mělo být přeci jenom na vyšší úrovni a jasně řečené a ne v hádankách a ironii.

  Předem děkuji za odpověď.

  Radek

  • Vážený pane Radku, omlouvám se, pokud Vy a třeba i další čtenáři blogu byste rádi věděli, jaké jsou protiargumenty z radnice, mrzí mne to, ale tyto protiargumenty nebudu nikde zveřejňovat, neboť již ostatně zveřejněny byly. Každý, kdo sleduje alespoň trochu dění ve městě, měl by mít přehled, že některé věci jsou jinak. To, že jsem napsal a možná i řekl, že budu reagovat na jisté věci, až přijde vhodná doba, tím jsem neměl na mysli dobu před komunálními volbami, ale dobu právě po těchto volbách. S volbami též nepomohu. Kdo koho bude volit, nechávám na samotných voličích, žádat u někoho o podporu, někomu něco slibovat, je mi naprosto cizí. Stejně jako na někoho vytahovat, jakých chyb se dopustil a kolik nás to stálo, či stát mohlo. Tím nemyslím konkrétně peněz.
   Samozřejmě, v případě, že pokud se objeví před komunálními volbami snahy napadnout práci vedení města (včetně té mojí) za pomocí nepravd a lží, zveřejněných v různých pamfletech roznesených do dopisních schránek, či jinak, budu muset, ač nerad, reagovat a tyto dezinformace uvést na správnou míru. Už vůbec bych si nechtěl „dopisovat“ s některými lidmi prostřednictvím Rosy. K tomu tady náš oblíbený měsíčník není. Ale pokud některý zastupitel, což je jeho svaté právo, vezme Rosu za svou hlásnou troubu, pak se nedá nic dělat. Přečtu si další „Slovíčka zastupitele“ a to bude asi tak všechno. Názor je názorem, i když je scestný a jak od mimozemšťana.
   Srovnávání dění v parlamentu a v komunální politice je přehnané, i když posledního půl roku, viděno veřejností, to cirkus je. Jen takový malý, rosický. V zákulisí trvá již několik let, ale ansámbl včetně samozvaného principála se rozpadá, a já jsem přesvědčen, že celý cirkus skončí právě komunálními volbami na podzim. V tom jsem optimista.

 • Vážený pane Světlíku

  Vidím, že jsem už třetí osoba v pořadí, která se Vás ptá na Vaše stanovisko k článku Slovíčko zastupitele od pana Ženožičky, uveřejněném v prosincové Rose.

  Cituji část, která shrnuje obsah celého článku v Rose: „Změnou se totiž nejen umožnila výstavba bytů, ale samozřejmě i bydlení obecně, což v budoucnu může znamenat, že jakýkoliv provozovatel nebo majitel areálu se může rozhodnout byty pronajímat třeba jako ubytovnu, nebo jako byty z radnice pro méně sociálně přizpůsobivé spoluobčany a podobně. To bohužel ale již město nebude moci jakkoli ovlivnit.“
  Tento článek se netýká jen Vás a pana Ženožičky, ale, pravděpodobně, v dohledné budoucnosti, všech občanů Rosic.

  Mrzí mě způsob, jak se vyjadřujete o panu Ženožičkovi v této diskusi v obou Vašich odpovědích. Zatímco jeho článek neobsahuje osobní útoky vůči Vaší osobě a ani vůči dalším zastupitelům, Vy, pedagog a nyní starosta města o panu Ženožičkovi píšete nepěkné věci.
  a/ v první Vaší odpovědi panu Dvořákovi se jedná o jednoznačné urážky, útoky na osobní čest a poctivost. Za podobné výroky se dávaly dříve, v době, která bývala rytířštější, než je ta dnešní, žaloby k soudu pro urážku na cti. Dnes už se nemusíme bát? Vybírám několik výroků:
  – „Pan Ženožička vůbec neví o čem píše, je ještě více mimo, než býval, když seděl vedle mne v kanceláři.“
  – „Navíc to nejsou jeho myšlenky, on je pouze hlásnou troubou a vyšperkuje je tím, že je dezinterpretuje, protože jim nerozumí.“
  – „na pitomosti nebudu reagovat“

  b/ Poznámky k Vaší druhé odpovědi panu Radkovi:
  1/ píšete, že „tyto protiargumenty nebudu nikde zveřejňovat, neboť již ostatně zveřejněny byly“. Můžete prosím uvést veřejně dostupný zdroj těchto odpovědí? I já „sleduji vývoj ve městě“, ale také nemám „přehled, že některé věci jsou jinak“. Děkuji.
  2/ na druhou stranu píšete, že po komunálních volbách, tedy na podzim 2018, jste ochoten „reagovat na jisté věci“. Pokud ony věci patří i reakce na článek v Rose, považuji to za neochotu voleného zastupitele komunikovat se svými voliči o rozhodnutích, k nimž právě od svých voličů dostal mandát.
  3/ a opět jste se nezdržel výroků za hranou, cituji:
  – „na někoho vytahovat“
  – „snahy napadnout práci“ (to zní velmi podobně jako snahy reakce napadat vedoucí úlohu strany)
  – „pomocí nepravd a lží“
  – „v různých pamfletech“
  – „vezme Rosu za svou hlásnou troubu“ (v této souvislosti si vzpomínám na řadu nedávných úvodníků)
  – „Názor je názorem, i když je scestný a jak od mimozemšťana.“
  – „ansámbl včetně samozvaného principála se rozpadá“

  Mohl byste, prosím, na všechna nejpodstatnější fakta obsažená v článku, reagovat v tomto blogu? Prosím Vás o tom, abyste se pokusil o jiný tón, děkuji.

  Jiří Aron

  • Vážený pane Arone, děkuji za Váš komentář. Jsem velmi rád, že tak pozorně sledujete nejen dění v Rosicích, ale že Vás zajímá i pozadí některých „kauz“. Bez ironie. Cením si také Vašeho mluvnického rozboru mých článků, ale nemusíte mi mé výroky připomínat, velmi dobře vím, co píši. Jestli jsou má slova za hranou, to je otázka pohledu, já si myslím, že vzhledem ke skutečnostem, je právě z mého pohledu hrana ještě hodně daleko. Ale nebudu se s Vámi přít, jen věřím, že stejně jako u mne uděláte službu i panu bývalému místostarostovi a projedete si jeho texty na jeho fejsbůku a hrany si porovnáte. Já sice fejsbůk nemám, ale moji přátelé, kteří podlehli kouzlu této sociální sítě, mne informují, takže vím, kde co kdo nejen o mně a současném vedení města na fejsbůku napsal a musím říci, že některé příspěvky jsou tak za hranou, že jsou oznámeny, právě podle Vašeho návodu, sice ne k soudu, ale na Policii ČR a bude je řešit přestupková komise. Dnešní doba opravdu není rytířská, rytíři by to řešili jinak, rázně a hned.
   Co se týká komunikace s voliči, já se nebráním žádné diskuzi. To že se nechci k některým věcem vyjadřovat, neznamená, že nekomunikuji. Stavte se za mnou a můžeme se pobavit o všem, co vás zajímá. Veřejnost s tím nebudeme obtěžovat. Víte, velkou většinu lidí v Rosicích tyto věci neinteresují, pro ně je důležité, aby se jim dobře v Rosicích žilo, aby, když něco potřebují, byly jejich žádosti vyslyšeny, aby je třeba za jejich „přestupky“ proti vyhláškám města nikdo hned nešikanoval apod. A o to mi jde především.

Vložit komentář: