Led 3, 2018 - Uncategorized    3 Comments

Nové veřejné toalety v Rosicích

Po dlouhá léta museli návštěvníci města i naši spoluobčané při návštěvě centra města spoléhat v případě nutkavé potřeby na benevolenci rastauratérů a kavárníků, nevábně vyhlížející toitoikou nebo vzít zavděk přírodním hustým porostem. Nabízely se i toalety pro veřejnost na úřadu, ale kdo by chodil na úřad, když nemusí. No vlastně musí, ale dobrovolně. Těmto dobám již odzvonilo. Prvním krokem ke zvýšení hygienické kultury a řekněme si otevřeně i bezpečnosti, vždyť uklouznout se dá po ledasčem, bylo pořízení nové voňavé a čisté toitoiky u hřbitova. To je na velikost našeho město málo a pokud navštíví ročně dle slov pana kastelána jen zámek přes deset tisíc návštěvníků, bylo nutné tento problém řešit.

Městu Rosice se naskytla příležitost zakoupit objekt za Pizzerií U Radnice od Svazku vodovodů a kanalizací za velmi slušné peníze a vlastní investicí ve výši cca 1,5 milionu korun objekt přetvořit ve veřejné toalety, které mohou být chloubou Rosic na dlouhou dobu. Dne 20. září 2017 byly veřejné toalety slavnostně otevřeny, účast byla hojná a doprovodný program byl na tak vysoké úrovni, že si této akce povšimly i sdělovací prostředky, jak můžeme vidět na obrázku. Doufám, že moderátor pořadu někdy do Rosic dojede a bude si moci toalety vyzkoušet na vlastní kůži. Potvrdil by tak, že jsme toalety nebudovali jen pro rosické občany, ale i pro ostatní lidi, třeba právě pro pražáky. Toalety jsou ZDARMA, o jejich provoz a čistotu se, musím říci, že zatím příkladně, stará personál pizzerie U Radnice, za což jim velmi děkuji. Starat se o toalety o vlastním zaměstnancem by bylo pro město nejméně desetkrát dražší. Ne že by zaměstnanec vykonával desetkrát více práce, ale holt tabulkové platy jsou tabulkové platy.

Protože jsou veřejné toalety nové, moderní a čisté, byl bych rád, kdyby to tak zůstalo i nadále. Prostor toalet je sice v chodbě monitorován kamerou, ale přesto bych chtěl všechny požádat, aby nejen na toaletách udržovali čistotu, ale současně si všímali individuí, kterým je společný majetek lhostejný a v případě jejich protispolečenské činnosti neváhali kontaktovat strážníky městské policie.

Fotografie-0049Výstřižek

3 Komentářů

  • No a je to tady! Veřejné toalety jsme vybudovali pro lidi, ne pro dobytek, aby nám svým kopytem prokopl na „pánech“ dveře! Je neuvěřitelné, co mezi námi chodí za primitivy. Nechci říci, že bychom něco takového nečekali, ale přesto jsem doufal….

  • Toalety moc pěkné, ale dalo nám to fušku je najít. Ptali jsme před pizzerií U radnice a moc lidí to nevědělo. A když už jsme obešli blok k spořitelně, tak z dálky tam není vidět žádný nápis WC. Bylo by fajn jej doplnit nebo dát alepoň na sloupy osvětlení nějaké směrovky. Děkuji a přeji příjemné svátky.

    • Děkuji pane Luboši, snad nám toalety pěkné vydrží. Máte pravdu, navigačními směrovkami jsme osadili jen náš pouliční informační systém, ale je to málo, to je nám jasné. Již jsme další značení k veřejným WC i WC samotných zadali a během ledna by měla být navigace snad dostatečná. V nouzi to jistě každý velmi rád uvítá.

Vložit komentář: