Led 3, 2018 - Uncategorized    1 Comment

Parkování na Kamínkách

Dobrý den, v sobotu 28.10.2017 se na Kamínkách na ulici Lipová za předním sklem asi u osmi aut objevila upomínka od městské policie kvůli špatnému parkování.Bylo to na místě, kde se dlouhé roky parkuje a nikdy tam problém nebyl.

Asi má nyní městská policie nové pokyny, kde mohou a nemohou auta na sídlišti parkovat.Proto bych se vás rád zeptal, kde mají lidé parkovat auta na Kamínkách, když parkovacích míst je již nedostatek(kolem 11. hodiny večerní je velké parkoviště nad sídlištěm plné) a kolikrát lidé jsou nuceni auta parkovat na místech, kde to může oprávněně městské policii vadit a tím riskují pokutu. Má už město nějaký plán, jak a kdy rozšíří parkovací místa na Kamínkách?

S pozdravem J.N.

1 Komentář

  • Vážený pane J. N. Velmi se omlouvám, že na Váš příspěvek odpovídám až po dlouhé době. Rád se totiž, než se vyjádřím, přesvědčím na vlastní oči, jak situace vypadá. Takže po více než měsíčním večerním nepravidelném vlastním a pravidelném sledování obsazenosti parkoviště na Kamínkách strážníky městské policie mohu prohlásit, že na Kamínkách je dostatečný počet parkovacích míst pro všechny a není tedy nutno parkovat v rozporu s vyhláškou. Když zprůměruji počty volných parkovacích míst, tak mi vyšlo, že každý den je volných na parkovišti cca 9 parkovacích míst, mezi bytovými domy další 4. Ve sledovaných dnech byla vždy na Kamínkách volná parkovací místa. Tím je daná i moje odpověď na dotaz pana J. N., zda nebude město parkoviště rozšiřovat. Nebude, alespoň v současné době se s rozšířením nepočítá. Počítáme ale s umístěním další kamery přímo na parkoviště, abychom především předcházeli možným škodám na majetku našich občanů. Počítáme také i s dalšími postihy řidičů, kteří parkují přímo před vchody do bytových domů, na zeleni, která díky jim jako zeleň nevypadá, a na místech vyhrazených pro postižené.

Vložit komentář: