Říj 11, 2017 - Uncategorized    3 Comments

Ano, líp asi v Rosicích už nebude

Zdravím po delší době pana starostu. Po přečtení Slova bývalého místostarosty v poslední Rose a projetím jeho facebooku mi to nedalo, abych nereagoval zde na Všem blogu.

Musím Vám vytknout velmi zásadní věc a myslím, že nebudu sám. Když jste navrhoval odvolání pana místostarosty Ženožičky z funkce, zamyslel jste se nad tím, co děláte? Jaké to bude mít následky? Asi moc ne, když si přečtu články od bývalého místostarosty. Vždyť Vy jste odvolal nejvýkonnějšího člověka vedení města, co kdy město mělo snad za dvacet let! Takový potenciál a vy ho odhodíte jako kus hadru. To bude těžká ztráta pro město a hlavně pro občany, jak se dá soudit podle článků Ženožičky i podle pamfletu, který se po jeho odvolání dostal ke mně do schránky. Teď už všichni víme, že všechno na radnici dělal tento mladý muž a Vy a další radní jste se jen vezli. Jeho vize a mise vyšli vniveč na základě Vašich lží, pane starosto, kterými jste oblbnul chudáky zastupitele. Možná to bude trochu jinak, ale zvonka to tak vyzerá, hej? Tak mi to tedy nedá nezeptat se, jak to s tím je. Můžete mi to zde na blogu, když už nikde na otázky od občanů ohledně změn ve vedení města nereagujete, vysvětlit? My, občané jsme z toho hodně zmatení, skoro jak býval podle jeho vlastních slov pan bývalý místostarosta na jednání zastupitelstva. Děkuji.

Jiří Matějka

 

3 Komentářů

 • Vážený pane Matějko,
  děkuji za Váš příspěvek, musím se omluvit za zpoždění s odpovědí, víte, už je to nějaký pátek, já už zapomínám a musím si to v hlavě pak osvěžit a srovnat. Ono je to všechno trochu jinak. Vlastně dost jinak. Jediné, co k vašemu příspěvku mohu napsat, je těchto pár následujících vět. Asi tím ale nepomohu odstranit Vaši zmatenost, konkrétní fakta zatím sdělovat nebudu. Za to se omlouvám.
  Teď k věci. Já pana Ženožičku neodvolal. To bych ho musel před odvoláním jmenovat a takovou pravomoc nemám. O složení rady a tedy vedení města rozhoduje jedině zastupitelstvo. Ano, na zastupitelstvu vyšly návrhy ode mne. Zastupitelé nejsou žádní chudáci, naopak jsou to bystří lidé, kteří si po předložení informací a jejich spojení vytvořili samostatně celkový názor. Žádné lži se nekonaly, jen fakta.
  Navrženo bylo odvolání VŠECH členů rady a s ním i usnesení o mém odvolání z funkce starosty. Všem se měřilo stejným metrem. Šlo mi hlavně o potvrzení, zda jednotliví členové bývalého vedení města mají důvěru zastupitelů, či ne. Hlasování dopadlo tak, jak dopadlo. Přiznávám, že kdyby návrh neprošel a všem členům tehdejší rady byla dána důvěra, poděkoval bych a funkci starosty složil. Zdraví a jasná mysl jsou pro mne přednější.
  Zda pan bývalý místostarosta Ženožička oplýval kvalitami osobnosti, o kterých píšete, a zda odvedl tolik kvalitní práce, o které se on sám zmiňuje ve svých článcích, nebudu rozporovat. Myslím, že to nezúčastněné nemusí vůbec zajímat, důležité jsou celkové výsledky, není to o jednom člověku, jak by se po přečtení chvalozpěvu zdálo. Nehodlám nikoho dehonestovat, ba nebudu ani reagovat na, jak vy říkáte, pamflet, kolující po Rosicích. Na úroveň autora pamfletu se rozhodně nesnížím a sektářskými či stádními vlastnostmi „podepsaných“ neoplývám.
  Neříkám, že se ke změně ve vedení města jednou nevrátím a vše nezveřejním. Teď to většina neinformované veřejnosti možná nechápe, ale změna vedení města byl jen první krok, ale velmi nezbytný. Podstatné je pozadí, tam ještě není vše u konce, tam máme ještě co řešit. Čas ke zveřejnění ještě neuzrál, vše má nějaký vývoj. Příští rok je rokem komunálních voleb a já chci, aby příští vedení města začínalo s čistým stolem a hlavně bez vlivu šedých eminencí.

 • Mě vždycky fascinuje, když se objeví někdo se „zaručenými informacemi“, kdo při tom o daném problému ví produkt trávicího traktu… to se vždycky pobavím. 😀 😀

  • Přesně jak říkáte, naštěstí takových lidí je málo, nebo se možná jen nevyjadřují.

Vložit komentář: