Čvn 15, 2017 - Uncategorized    5 Comments

Mestsky rozhlas – prilis hlasita znelka

Dobry den,

bydlim v klidne casti mesta, avsak bohuzel jen kousek od amplionu mestskeho rozhlasu. Ze je znelka dlouha a hlucna jsem si za ty roky jiz zvykla. Avsak co mam miminko, je to pomerne zasadni vec. Jiz nekolikrat se mi stalo, ze mimco uspim a i pres zavrena okna situovana smerem od hlasice rozhlasu je v pokoji znelka tak slyset, ze mi dite vzbudi. Samotne hlaseni je ok, jen ta znelka je opravdu hodne hlasita. Chapu, ze ma byt dobre slyset na vetsi vzdalenosti, ale soucasny stav je opravdu o nervy. Neslo by ji prosim trochu ztisit a pripadne i zkratit? Dekuji.

 

Z. Sramkova

 

5 Komentářů

 • Dobrý den paní Šrámková. Ještě jednou se omlouvám za pozdní zveřejnění Vašeho příspěvku a věřte mi, že problém vzbuzení Vašeho miminka díky znělce chápu. Znělka je dle mého názoru náročná na poslech a již před šesti lety, při nástupu do funkce, jsem si říkal, že bychom měli mít jinou, lepší. Kratší a více melodickou. Dělal jsem si tenkrát malý průzkum mezi obyvateli (na to nepotřebuji žádný dotazník) a zjistil jsem, že jsou místní lidi na ni zvyklí a její délka je zvolena tak, aby po zaznění prvních tónů se i starší lidé stačili přesunout do míst, kde je následné hlášení dobře slyšet. Někteří občané jsou ale stejného názoru jako Vy, znělka je dlouhá a „uřvaná“, jiní její současnou hlasitost i délku jako návěští k hlášení vítají. Tak mi poraďte, co s tím?
  Můžeme zajistit znělku novou, která by byla více melodická, nebyla by tak hlasitá, před hlášením by mohla tak nějak decentně hrát třeba minutu, aby všichni stihli nastražit uši. Po zaplacení autorských práv si můžeme pořídit znělku jakoukoliv. Tu současnou městu věnoval „místní“ skladatel pan Pololáník, takže povinnost něco někomu platit tenkrát odpadla a taky po těch letech k našemu městu a místnímu rozhlasu znělka patří. Zajímalo by mne, co na to říkají další čtenáři blogu. Děkuji za případné komentáře.

 • Dobrý den
  Znělku a i hlasitost by jsem něměnil.
  My co jsme opodál rozjhlasu tak aspon víme že se bude něco hlásit.
  Vubec nechápu proč tato diskuze vznikla paní asi nemá co na práci.

  • Děkuji pane Matoušku za komentář, ale já paní chápu. Trochu si ještě pamatuji, jak bylo nepříjemné, když mé děti před třiceti lety konečně usnuly a pak je něco probudilo. A nejde jen o děti, i náš pes se může ze znělky zbláznit a štěká tak, že pokud se v okolí našeho domu děti navzbudily rozhlasem, tak hlasitým štěkotem našeho psa stoprocentně. A že paní nemá co na práci, o tom bych pochyboval. Ženám na mateřské „dovolené“ nezávidím. Tvrdá práce od rána do večera a někdy ještě po nocích. Toho bychom si měli vážit.
   Mám takovou hloupou vlastnost, že se snažím každému vyjít vstříc, takže kdyby paní Šrámková a další, které znělka ruší, souhlasila, nastavíme hlášení (zatím) na 17. hodinu. To by šlo, ne? U nás jednoduše. Pak si každý může udělat časový rozvrh dne a hlášení bude v pravidelnou dobu, každý se na ně bude moci připravit. I bez znělky. 🙂 Ne, znělku rušit zatím nebudeme. Výjimkou budou různé katastrofy, které musíme hlásit hned.

 • na tu 17 až 18 hod by šlo
  je pravda že dyž je to už pozdě večer tak se nikomu stejně nechce jít ven a poslouchat rozhlas.

  • Ano, je to tak, ale v 18 není vhodná doba, to začíná v televizi vysílání rosické kabelové televize a ono by se to hádalo. Takže proto v 17 hodin.

Vložit komentář: