Čvc 30, 2018 - Uncategorized    9 Comments

Zvýšení bezpečnosti chodců na křižovatce ulic Tetčická a Úvoz

Vážený pane starosto,

 chtěl bych se zeptat, zda je možné zvýšit bezpečnost chodců na křižovatce ulic Tetčická a Úvoz? Pokud se jde z Úvozu dolů pásem pro chodce a pokračuje se na Tetčickou vlevo nebo vpravo, v zatáčce křižovatky je nebezpečný úsek. Auta z Tetčické ve směru od Tetčič často najíždí do kopce rychle a „řežou“ zatáčku. Doporučuji, abyste se šel na křižovatku osobně podívat.

 Předem děkuji za zveřejnění na blogu a odpověď.

 Libor Šimek

 

9 Komentářů

 • Pěkný den pane Šimku, děkuji za příspěvek a ještě jednou přijměte i veřejně omluvu, že jsem ho v poště přehlédl a musel jste zveřejnění urgovat.
  Co se týká této křižovatky, nejste první, kdo na nebezpečí pro chodce poukazuje. Ve vedení města jsme se již zabývali tím, jak problém rychlosti vozidel a přehlednosti vyřešit. Byly různé nápady jako zpomalovací práh, snížení rychlosti, zvýšení úrovně celé vozovky v křižovatce, stanovení zákazu odbočení vpravo při jízdě po Tetčické do ulice Úvoz, zvýšený chodník v zátočině, apod.
  Nakonec jsme se rozhodli, že i tuto křižovatku zadáme k odbornému posouzení specializované firmě, která pro nás zpracovává návrhy – studie na řešení problematických křižovatek v Rosicích. Věřím, že Vás i další čtenáře blogu budu moci brzy seznámit s návrhem, jak nejlépe zvýšit bezpečnost chodců v tomto místě.

 • Dobrý den pane starosto,

  chtěl bych se zeptat, jestli je něco nového za těch 6 měsíců? Děkuju za odpověď.

  Libor Šimek

  • Dobrý den pane Šimku, řešení této problematické křižovatky jsem zadali, jak jsem psal v mé odpovědi na Vaše upozornění. Zadání proběhlo na konci září s tím, že výsledný návrh bude předložen až po Novém roce. Takže nezbývá než čekat, co dopravní inženýři navrhnou. Jak budu mít nějaký výsledek, budu informovat.

  • Dobrý den pane Šimku, ještě pro ilustraci zveřejňuji první návrh úpravy této křižovatky. Ten ale ještě není finální, pořád se na něm pracuje.
   Křižovatka Úvoz

 • Dobrý den pane Starosto,
  prezentovaná situace vypadá mnohem lépe než nyní, ale z nedávné zkušenosti bych přidal zrcadlo do prostoru opěrné zdi k pohledu do ulice Ve strži (příjezd ze směru Zastávka). Nedávno se mi stalo, že z ulice Ve strži běžely dolů děti a přes stojící auta nebyly vůbec vidět.
  Děkuji

  • Dobrý den pane Stehlíku, ano, návrh řešení křižovatky vypadá docela dobře, věřím, že tak bude vypadat i konečná varianta. Co se týká umístění zrcadla, projednáme tuto možnost s projektantem. Podle návrhu si osobně myslím, že pokud nebudou stát auta někde, kde nemají, tak i při vjezdu do Úvozu od Zastávky sníženou rychlostí bude pohled do ulice Ve Strži volný a přehledný.

 • Dosti často by také stačilo, kdyby lidé neparkovali, nebo nestáli s výstražnými světly tam, kde nemají. Obé je totiž v rozporu s 361/2000 Sb. (Zákon o provozu na pozemních komunikacích)
  Je často až neuvěřitelné, kam všude ti lidé nutně potřebují dojet, když vezou děti do školy… asi je chůze jedovatá či jinak škodlivá. Kdyby to byly malé děti, tak to chápu, ale odhadem desetileté a starší děti…

 • Dobrý den pane starosto, chtěl bych se zeptat, jak postupují práce?

  • Dobrý den, pane Šimku, práce postupují hodně pomalu. Jednak je to tím, že jsou projektanti dokonale zasekaní prací, každá druhá obec či kraj chystá obří projekty placené z evropských peněz a na malé projekty, jako je ten náš, se musí čekat, až se projektantovi uvolní kapacita. Musíme být trpěliví, projektanta jsme sháněli velmi těžce.
   Za druhé je problém projednat a nechat napsat souhlasné stanovisko na Policii ČR, aby to bylo podle našich představ a ne pouze podle vyhlášek. Tak žádám o strpení, snad bude projekt na podzim hotov.

Vložit komentář: