Čvn 12, 2017 - Uncategorized    1 Comment

Zvýšení bezpečnosti chodců na křižovatce ulic Tetčická a Úvoz

Vážený pane starosto,

 chtěl bych se zeptat, zda je možné zvýšit bezpečnost chodců na křižovatce ulic Tetčická a Úvoz? Pokud se jde z Úvozu dolů pásem pro chodce a pokračuje se na Tetčickou vlevo nebo vpravo, v zatáčce křižovatky je nebezpečný úsek. Auta z Tetčické ve směru od Tetčič často najíždí do kopce rychle a „řežou“ zatáčku. Doporučuji, abyste se šel na křižovatku osobně podívat.

 Předem děkuji za zveřejnění na blogu a odpověď.

 Libor Šimek

 

1 Komentář

  • Pěkný den pane Šimku, děkuji za příspěvek a ještě jednou přijměte i veřejně omluvu, že jsem ho v poště přehlédl a musel jste zveřejnění urgovat.
    Co se týká této křižovatky, nejste první, kdo na nebezpečí pro chodce poukazuje. Ve vedení města jsme se již zabývali tím, jak problém rychlosti vozidel a přehlednosti vyřešit. Byly různé nápady jako zpomalovací práh, snížení rychlosti, zvýšení úrovně celé vozovky v křižovatce, stanovení zákazu odbočení vpravo při jízdě po Tetčické do ulice Úvoz, zvýšený chodník v zátočině, apod.
    Nakonec jsme se rozhodli, že i tuto křižovatku zadáme k odbornému posouzení specializované firmě, která pro nás zpracovává návrhy – studie na řešení problematických křižovatek v Rosicích. Věřím, že Vás i další čtenáře blogu budu moci brzy seznámit s návrhem, jak nejlépe zvýšit bezpečnost chodců v tomto místě.

Vložit komentář: