Led 3, 2018 - Uncategorized    6 Comments

Zvýšení bezpečnosti chodců na křižovatce ulic Tetčická a Úvoz

Vážený pane starosto,

 chtěl bych se zeptat, zda je možné zvýšit bezpečnost chodců na křižovatce ulic Tetčická a Úvoz? Pokud se jde z Úvozu dolů pásem pro chodce a pokračuje se na Tetčickou vlevo nebo vpravo, v zatáčce křižovatky je nebezpečný úsek. Auta z Tetčické ve směru od Tetčič často najíždí do kopce rychle a „řežou“ zatáčku. Doporučuji, abyste se šel na křižovatku osobně podívat.

 Předem děkuji za zveřejnění na blogu a odpověď.

 Libor Šimek

 

6 Komentářů

 • Pěkný den pane Šimku, děkuji za příspěvek a ještě jednou přijměte i veřejně omluvu, že jsem ho v poště přehlédl a musel jste zveřejnění urgovat.
  Co se týká této křižovatky, nejste první, kdo na nebezpečí pro chodce poukazuje. Ve vedení města jsme se již zabývali tím, jak problém rychlosti vozidel a přehlednosti vyřešit. Byly různé nápady jako zpomalovací práh, snížení rychlosti, zvýšení úrovně celé vozovky v křižovatce, stanovení zákazu odbočení vpravo při jízdě po Tetčické do ulice Úvoz, zvýšený chodník v zátočině, apod.
  Nakonec jsme se rozhodli, že i tuto křižovatku zadáme k odbornému posouzení specializované firmě, která pro nás zpracovává návrhy – studie na řešení problematických křižovatek v Rosicích. Věřím, že Vás i další čtenáře blogu budu moci brzy seznámit s návrhem, jak nejlépe zvýšit bezpečnost chodců v tomto místě.

 • Dobrý den pane starosto,

  chtěl bych se zeptat, jestli je něco nového za těch 6 měsíců? Děkuju za odpověď.

  Libor Šimek

  • Dobrý den pane Šimku, řešení této problematické křižovatky jsem zadali, jak jsem psal v mé odpovědi na Vaše upozornění. Zadání proběhlo na konci září s tím, že výsledný návrh bude předložen až po Novém roce. Takže nezbývá než čekat, co dopravní inženýři navrhnou. Jak budu mít nějaký výsledek, budu informovat.

  • Dobrý den pane Šimku, ještě pro ilustraci zveřejňuji první návrh úpravy této křižovatky. Ten ale ještě není finální, pořád se na něm pracuje.
   Křižovatka Úvoz

 • Dobrý den pane Starosto,
  prezentovaná situace vypadá mnohem lépe než nyní, ale z nedávné zkušenosti bych přidal zrcadlo do prostoru opěrné zdi k pohledu do ulice Ve strži (příjezd ze směru Zastávka). Nedávno se mi stalo, že z ulice Ve strži běžely dolů děti a přes stojící auta nebyly vůbec vidět.
  Děkuji

  • Dobrý den pane Stehlíku, ano, návrh řešení křižovatky vypadá docela dobře, věřím, že tak bude vypadat i konečná varianta. Co se týká umístění zrcadla, projednáme tuto možnost s projektantem. Podle návrhu si osobně myslím, že pokud nebudou stát auta někde, kde nemají, tak i při vjezdu do Úvozu od Zastávky sníženou rychlostí bude pohled do ulice Ve Strži volný a přehledný.

Vložit komentář: