Čvn 15, 2017 - Uncategorized    16 Comments

Mimořádné zastupitelstvo

Dobrý den, tak je to tady! Nevážil jste si loaálních a čestných lidí, volil jste moc, dal jste se dohromady s čertem,teď se Vám peklem odvděčil!Zasloužil by ste odvolání!

Ale je jasné, že jste dal dohromady podpo- ru, jinak by nebylo mimořádné zastupitelstvo. Škoda, mohla být legrace!

Roman Lastovička

 

 

16 Komentářů

 • Pěkný den pane Lastovičko, musím Vám oponovat téměř ve všech částech Vašeho příspěvku. Zastupitelstvo nebylo mimořádné, bylo řádně svoláno a vyhlášeno. Jen jeho program byl mimořádný.
  Čestných a loajálních lidí si velmi vážím, bohužel je doba, kdy se jich příliš nedostává. Nějaká moc mne nezajímá, čerty si nechte pro malé děti a pro Mikuláše. Co se týká ďábelských vděků, podle pohádek je v pekle teplo a veselo a určitě se tam najde spousta čestných a loajálních lidí, takže z toho strach také nemám. 🙂
  Trochu jste předjímal výsledky jednání, ne? Odvolán jsem být měl, usnesení bylo přichystáno, ale zastupitelé rozhodli jinak. Nakonec je z toho paskvil. Dobře mi tak, asi jsem podcenil dohodnutí podpory. To tak někdy je, takový je život a já ho tak beru. Jak říkala babička: „Někdy dostaneš do ní a někdy po ní.“ 🙂

 • Mě by zajímalo, co je to ta podpo-ra… ale člověk nemůže vědět vše. 😉

  • Při vzrušení se člověk může zakoktat, to je normální.

 • Dobrý den pane Světlíku, loajální lidé jsou,ale Vy je nehledáte! A moc,tu
  milujete! Viděli jsme to mnohokrát! Jak píšete v těch Vašich směšných a rádoby vtipných článcích, za všechno špatné mohou bývalí / i když jste
  tam všude byl/ a za dobré jen Vy.

  • Směšné a rádobyvtipné články pane Lastovičko nečtěte. A za všechno špatné může vždy jen starosta. Každý.

 • Dobrý den pane Starosto, za tuto taškařici jste opravdu odvolán být měl a netvrďte tu prosím, že jste něco podcenil! To byste jinak nebyl proti odvolání Rady města jednou volbou a ne postupně a byl pro tajné hlasování! Pokud to nazýváte paskvilem, nic Vám nebránilo, aby jste odstoupil taky!
  Viděl jsem celé zasedání a nevěřil jsem vlastním očím, že to co se děje v na hradě v Praze a je pro smích celému národu, se děje i v našem městě! Na celém zasedání nezazněl jeden pádný argument, proč by měla být rada odvolána, zazněli pouze důvody proč by tomu tak být nemělo ale bez jakékoliv proti-reakce. Četl jsem i Vaši důvodovou zprávu s očekáváním, že se dozvím něco více avšak marně, byla tam jen spousta hodně obecných důvodů, nic konkrétního. Ten předem dohodnutý scénář byl do očí bijící! A to jste ještě po odvolání chtěli nechat volit novou radu města i z právě odvolaných….

  Pokud máte nějaké problémy s místostarostou, tak jak naznačujete ve Vašich článcích, proč to neřeknete s prominutím na plnou hubu?

  Pro nás občany to znamená, že spousta projektů a rozpracovaných věcí se pozdrží díky pokrytectví našeho vedení a neschopností si problémy na rovinu vyříkat a vyřídit.

  • Pěkný den pane Pokorný, děkuji za Váš komentář. Jsem rád, že se tak zajímáte o komunální politiku v Rosicích, takže Vám nemusím nic vysvětlovat. Pokud se Vám mé obecné argumenty nezdají pádné, je to na Vašem posouzení, stejně tak, jak se k nim postavili zastupitelé. Obecné byly proto, abych nikoho nedehonestoval, není to o chybách jednoho člověka, bylo to spíše o tom, jak daleko ty věci (a to je je jich hodně pod povrchem) nechala rada doběhnout.
   Pokud jste se pozorně díval, pak Vám jistě neuniklo, že bylo hlasováno i o mém odvolání. Že pro jeho přijetí NIKDO nehlasoval, to překvapilo i mne. Ale jen na zasedání, až jsem si to v hlavě po zasedání srovnal, už mi to bylo jasné. Ovšem Vaše informace o tom, koho si měli zastupitelé nově zvolit do rady po jejím odvolání, to je fakt zajímavé. Vždyť se o tom ani nejednalo, ani žádný materiál s tímto obsahem nebyl zastupitelům předložen. To mi jen dokládá, že ve vedení města opravdu není něco v pořádku a budu rád, aby si právě toto nové vedení radnice vyřešilo.
   Problémy s panem místostarostou jsem neměl, problémy s ním měli hlavně rosičtí občané, úředníci, mí kolegové starostové. On měl své kompetence, já svoje, já mu do nich nezasahoval a on zase ne do mých. Odvolání místostarosty ale nebylo hlavním důvodem odvolání rady. Když Vám nejbližší spolupracovníci hází klacky pod nohy, když v ně nemáte důvěru a oni ve vás, pak je jasné, že se v takové atmosféře velice špatně pracuje. Pak také taková práce za moc nestojí. A o to mi v návrhu na odvolání rady šlo. Najít do vedení města lidi se stejným cílem a snahou vést město správným směrem tak, jak nám to zadali občané. Nestačí jen snaha. Jde také o spoustu vloženého času, energie, zkušeností a rozumu. A tyto věci jsem, řekněme si to upřímně, nejvíc postrádal.
   Pro vás občany taková změna nic neznamená. Prostě budou v čele města stát jiní lidé. Tady jen citujete obavy pana místostarosty o spoustě zastavených a pozdržených projektů. Nic takového se nestane, jen spousta Vámi zmiňovaných projektů dostane řád.

 • Dobrý den, necituji jen místostarosty, na jednání tyto obavy zazněly i od paní (omlouvám se, neznám všechny jména) ohledně základní školy. Nicméně tohle bylo první co mne napadlo, když jsem sledoval jednání. A ohledně toho opětovného volení nehledejte konspiraci – po odvolání rady města byla snaha zvolit ihned novou radu a to i ze stávajících členů, což bylo p. Pexou napadnuto a nakonec odloženo na příští setkání. Počkáme si tedy, kdo bude zvolen do nové rady města, ale musíte uznat že opětovné zvolení odvolaného radního by zavánělo švejkovstvím.

  Do kompetencí místostarosty jste měl zasahovat ihned, jakmile jste se dozvěděl, že jdou na něj stížnosti a nespokojenost od občanů a dalších a ne navrhovat až hromadné odvolání.

  O dění v komunální politice se snažím alespoň trochu zajímat, v Rosicích plánujeme delší bydlení, tak mě zajímá rozvoj města a nelíbí se mi současná situace, co se tu děje – ať už to jsou automaty v našem městě a teď nově dění na radnici.

  S pozdravem
  JP

  • Děkuji pane Pokorný za vysvětlení a omlouvám se, že jsem z prvního Vašeho komentáře všechno až tak úplně nepochopil. Samozřejmě, nejlépe bude, když počkáme na zvolení nové rady na jednání zastupitelstva příští pondělí, než nějak více rozebírat současnou situaci. Jen chci říci, že práce na radnici, stejně jako jinde, není o jednom člověku, bude to znít jako klišé, ale jde opravdu o týmovou práci. A jestliže jako šéf týmu mám nést zodpovědnost za výsledky, musím nést i odpovědnost za jednání členů týmu, se kterým pracuji. A o tom to bylo.
   Je dobře, že v Rosicích plánujete delší bydlení, jsem vděčný za každého nového občana našeho města, je to pro nás starousedlíky přínos. Mohu Vás i další ujistit, že se současná politická situace na rozvoji města rozhodně neprojeví. Spíše naopak.

 • Dobrý den pane starosto.
  Jak jsem se doslech tak prý máme nového místostarostu a to pana Brima.
  Donesla se mi informace že pan Brim má prý za „sebou“ podvodné období???
  Prý měl sepisovat a cizím jménem podepisovat smlouvy na pronájem cizích pozemků za které inkasoval peníze…. Došlo to prý až k soudu a žádné konané soudní jednání nebylo v jeho prospěch…. Musel prý pokaždé vracet peníze a údajně i platit pokutu.
  Tedy se Vás jako starosty ptám zda jsou tyto informace pravdivé a pokud ano tak se tu nabízí otázka jak takový člověk může vykonávat takovou funkci jako je místostarosta a nebo zasedat v městské radě?!
  Děkuji a doufám že za pravdivou odpověď.
  MM

  • Dobrý den pane Mrkvico, děkuji za Váš komentář, i když, přiznám se, mi bylo jeho zveřejnění docela nepříjemné. Nerad o někom rozhlašuji fámy či informace, které nejsou ověřené. Ale slíbil jsem, že budu zveřejňovat vše kromě vulgarit, tak proto tak činím.
   Mohu jen potvrdit, že prvním místostarostou našeho města je od pondělka opravdu pan Ing. František Brim. Asi podobně, tedy z doslechu, máte i další informace o jeho osobě. Já mohu říci, že o ničem takovém nevím. Jestli měl pan Brim někdy v minulosti nějaké období nevím, nikdy jsem o tom neslyšel. Pro mne je to člověk, na kterého jsem se jako na radního i jako na člověka mohl vždy spolehnout, jeho práce byla vždy na úrovni a přesto, že kandiduje ve volbách za stranu nalevo od mého přesvědčení, velmi si ho a jeho názorů vážím. Hlavně proto, že jsou to vždy názory jeho a ne „strany a vlády“, za kterou kandiduje. Možná Vám to připadá jako spousta mých keců, ale tak to prostě je. V radě je druhé volební období a kdyby bylo něco pravdy na tom, co jste napsal, lidé v Rosicích by ho nevolili a zastupitelé následně při volbách do vedení města také ne. A to je ještě pořád většina zastupitelů rosickými rodáky, takže pana místostarostu znají leta letoucí. Takže pravda asi bude někde jinde a tím je to pro mne uzavřené.

 • Zdar,
  tak sme s chlapama rozebérale tý tvoje politické tanečky. Shodle sme se na tom, že seš docela slušná lehká děva. (snad to není vulgarita, když tak to nějak uprav). Proti Brimovy nic nemáme, je to kurňa Rosičak, hokejista a e tennista. Chceme se ťa zeptát ale na něco jinýho, máš teď v radě Pí Lacinovó a Volánka, kterého nazýváme Kleky Petra. Můžu ti řést, že já, Laďa, Kódl, Mirek, Pavel a ani Luboš jsme této nové členy rady neslyšeli nikdy pronluvit, nésó voňi nakonec němí, nebo nedejbože hlohoněmí. Jestli jo, tak pro tebe palec hore. Ješťa mám jeden dotáz, kolem mého auta se pořád motá jeden městskej halapartnik, chodí s rukama za zádama a dívá sa dovnitř mé Š 120. Napadlo mě, jestli se mu nelíbí můj chlupatej volant. Starosto můžu mít přece chlupatej volant ,né.
  Pepek

  • Zdar Pepku, musím říct, že tančím dobře a rád. 🙂 Kecám, ani jedno není pravda, zvláště bez těch politických tanečků bych se raději obešel. Ale někdy není vyhnutí. Možná, že jsem pro někoho lehká děva, pro pár (asi 6) zastupitelů jsem možná i lehká děvka lehkoděvečská, ale takový je život.
   Jsem rád, že u vás, chlapů, pan Brim prošel. Já věřím, že až se dostaví i první výsledky činnosti nové rady, zjistíte, že jsou shora jmenovaní mí noví kolegové také v pohodě. Není důležité mluvit, vlastně žvanit, ale daleko důležitější jsou myšlenky. Že své myšlenky někdo nedokáže prezentovat, jak třeba po rétorických kurzech bývalí vlezlí obchoďáci, se dá asi pochopit. Vše se dá ale naučit.
   Ty máš Pepku chlupatej volant? V dnešní době, kdy je módou mít všechno pěkně dohladka? No vlastně se nedivím, tvůj vůz Š 120 je už trochu retro a tak ty chlupy na volantu asi k tomu patří. Chlupatej volant snad není proti vyhlášce, pokud nejezdíš v rukavicích se suchým zipem, takže proč ho nemít, že?A ten halapartník, jak říkáš, ten asi jen sleduje, jaký má ten porost fazónu. Děláš aspoň údržbu porostu ne?

 • Dikec za odpověď.
  Tak mu prosím ťa řékni, že leskimo neroste.
  Zdar jak sviňa.
  Pepek

  • Jasné, vyřídím. Ale jestli by nestálo za to, to úžasné leskimo vyměnit za pořádnou kožku. Třeba z nějakýho norka. Tím nemyslím někoho ze stálých obyvatel rosických nonstopů, to by se asi ten jejich naimpregnovanej krupon trochu trhal, ale to zviřátko. Tím by se také zvedla hodnota tvého vozu nejmíň na dvojnásobek. Zkus o tom uvažovat, to by asi nebylo marný. Pak bys byl i rád, že ti tam u tvýho wágnu ten halapartník postává.

 • Tó leskimo vyměnit nemůžu, šak sem ho tam lepil chemošem. Ále i ták, přeci bych neodstranil nějakó krisu, je norek přeci taky taková krisa né když se jí leskne srsť. Ty šeš učitél, to musíš vidět. A taky by taková srsť z nórka mohla genérovať šťávu a ješťa by mě to móhlo vyjebať eléktroniku. Já si myslím, že tam ten halapartnik postává proto, že se mu to leskimo líbí. Já jsem to leskimo kópil za Adrdleho u Muchů, doma mám ješťa asi ták půl metra. Tak kdyby chťél tak mu na volant za kilo ustřihnu. Hele neměj péči, stodvacka leze do ceny i ták. Laďa chcél abych se ťa na něco zeptál, ale už nevím na co, nevadí.
  Pepek.

Vložit komentář: