Dub 19, 2017 - Uncategorized    3 Comments

Seřezání keřů po zámeckým parkem

Dobrý den,

 možná Vám bude připadat tahle moje připomínka nesmyslná, dokonce snad i ve stínu reálných problémů absurdní (s tím bych i víceméně souhlasil), nicméně si myslím, že pořád stojí zato ji napsat – to stejně zkusím – při cestě na S4 jsem včera s hrůzou zjistil, že přes to, že tu máme za týden velikonoce, je čerstvě seřezáno většina keřů, ze kterých se dá dělat mrskačka – nebylo by prosím možné takovou údržbu městské zeleně plánovat až po Velikonocích? Chápu, že se to někdy musí seřezat, ale já osobně neznám jiné dobré místo na proutky (pokud někdo znáte, prosím doporučte) a letos musím doufat, že tam něco seženu, pár keřů zůstalo, nicméně nikdy tam nebyl moc kvalitní materiál a bylo potřeba hodně přebírat…

Děkuji za všechny kluky a chlapy v Rosicích.

Richard

 

3 Komentářů

  • Všem klukům a chlapům!
    Vrby byly seřezány v souvislosti s údržbou ochranného pásma vedení VN, údržba zeleně s tím nesouvisí. Pokud chcete proutky, zajděte k Říčnaskému potoku za zimní stadion. Tam je materiálu ještě dost :-).
    Eva Králová, odbor životního prostředí

  • Dobrý den a děkuji jednak za příspěvek panu Richardovi a jednak za komentář paní Králové. Každá připomínka k tomu, co se děje v Rosicích je dobrá, informace i tohoto typu jsou důležité. Já si prořezu či ořezu také minulý týden za kuželnou všiml, ale myslel jsem, že se jedná o nějakou nájezdovou akci byznysmenů, co jedou v pletení pomlázek na kšeft. Faktem je, že to nejmenovaná energetická firma mohla nechat až po Velikonocích, aby bylo z čeho vybírat. Ale za zimákem je snad materiálu ještě dost, takže bez pomlázek rosičtí chlapi a kluci ani letos nebudou. Přeji nejen jim pěkné Velikonoce.

  • Tak jak to dopadlo pane Richarde? Našel jste vhodnou lokalitu pro nařezání proutků a byl mrskut úspěšný?

Vložit komentář: