Dub 7, 2017 - Uncategorized    1 Comment

Jen takový lehký dotaz

Dobrý den, po přečtení vašeho slova starosty z dubnového vydání Rosy, kde se zase jen okrajově (ostatně jako o každém vámi zvoleném tématu a vydání Rosy) zmiňujete o opilcích v nočních hodinách vycházejících z nonstopů a herních automatech musím konečně reagovat na naprosto špatně zvolenou ´´sortu´´ lidí konzumující alkohol. Největší nebezpečí jak o víkendech, tak výjimečně ve všední dny, způsobují mladí lidé konzumující alkohol VENKU! a samozřejmně ne jen večer. Projděte se někdy Rosicemi v den kdy se má konat nějaká taneční akce. Posuďte sám jak jsou Rosice večer krásné např. přímo kousek od stanice MP. Kopání do popelnic. Řev. Násilí. Pokud vím konzumace alkoholu na veřejných místech je městkou vyhláškou zakázana. Bylo by opravdu vhodné buďto téma DOŘEŠIT nebo se mu vůbec nevěnovat. Prázné slova nikoho nebaví. A teď ten lehký dotaz : S TÍMTO PROBLÉMEM NIC DĚLAT NEJDE ? Přinejmenším máte další téma na které můžete (jak je u vás zvykem) naprosto neutrálně a bezcíleně reagovat.

S Pozdravem O.Dobeš

PS: berte to jako podepsaný anonym

1 Komentář

  • Pěkný den pane anonymní Dobeši. Na lehký dotaz nelehká odpověď. Ale se vším se dá něco dělat, jen to chce trochu chtít. Máte pravdu v tom, že největší problém je hlavně o víkendech v Rosicích s mladými návštěvníky tanečních párty. Vzhledem k cenám alkoholu na párty si (pravděpodobně) nakoupí mladí lidé jdoucí na tuto párty alkohol v obchodech, aby získali tu správnou náladu ještě dřív, než se otevřou brány zařízení, kde ceny alkoholu nejsou již tak příznivé. O tomto víme, týden co týden je situace monitorována a v případě nutnosti řešena prostřednictvím strážníků naší městské policie. Musím ale říci, že tak, jak to popisujete, to hrozné s násilím a ničením čehokoliv není, taky osobně nepravidelně monitoruji a přehled mám. Také v každotýdenním pondělním hlášení vedoucího strážníka se žádné velké excesy nevyskytují.
    Co se týká dodržování vyhlášky, pozorně si přečtěte její text a přílohu. Zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti se nevztahuje na celé město, jen na určitá místa ve městě. Jestli jsou tato místa, kde mladí lidé konzumují na veřejnosti alkohol, ve vyhlášce uvedena, pak je strážníci posílají, aby šli pít jinam. Je toto ale řešení? A mít ze strážníků přepadové a donucovací komando nechci. Většinou si lidé dají, když s nimi komunikujete na určité úrovni dle jejich příčetnosti, říci. Spíš by měli působit preventivně. To má samozřejmě své hranice, na hrubý pytel, hrubá záplata, jak se říká. O to, jak strážníci naplňují znění „pořádkové“ vyhlášky, požádám vedoucího strážníka a s jeho názorem vás zde seznámím.
    Doufám, že jste s mojí bezcílnou a jako vždy zcela neutrální odpovědí zatím spokojen. 🙂

Vložit komentář: