Bře 24, 2017 - Uncategorized    No Comments

Plovárna Rosice

Vážení čtenáři, protože neustále dostávám dotazy, jak  se město postupuje v řešení rosického koupaliště, tak stručně odpovím. Naváži na dotaz někdy z prosince minulého roku. Musím říci, že se pořád kolem koupaliště něco děje. Radostné je , že se velmi rychle připravuje architektonická soutěž pod názvem Plovárna Rosice na zpracování celého areálu. Soutěž by měla proběhnout do poloviny letošního roku, výsledkem bude studie, o kterou se výherce soutěže opře při zpracování projektu pro územní a stavební povolení. Velmi bych chtěl poděkovat paní Mgr. Trojanové, radní města, která se velmi aktivně postavila ke své kompetenci a troufám si říci, že by bez ní jsme dnes ještě ani o nějaké možnosti architektonické soutěže nevěděli a téměř nic by nebylo připraveno. A to prosím dělá celou dobu zcela nezištně ve vlastním volném čase. Vlastně kecám, zapomněl jsem na její kšeft se mnou, na který upozornil zastupitel Dvořák na posledním zastupitelstvu. To se mu fakt povedlo a patří mu díky za neobyčejnou všímavost a senzibilitu.

Že zastupitelstvo, zaplaťpánbůh, s konečnou platností rozhodlo o budování koupacího biotopu, již určitě všichni víte. To je pro nové koupaliště podstatné. Jinak platí vše, co jsem psal ve své odpovědi v prosinci. Až na to, že jsem si naivně myslel, že pokud paní Veselá provozovala na základě PLATNÝCH revizí a dalších povolení ubytovnu, že bychom ji mohli v podobném stylu provozovat i my. To byl omyl. Našly se, stejně podobně jako po zadání nového územního plánu, „chybičky“, a tak ubytovna dnes zůstává zavřená. Víte, co mi to připomělo? Naše kino Panorama, kdy po předchozím nájemci jsme je museli na určitou dobu také zavřít, protože najednou nic nevyhovovalo. Je to fakt zvláštní.

Dnes město nabízí ubytovnu k pronájmu, takže kdyby někdo z vás měl zájem, nebo o někom věděl…. Já už zájem nemám, přestože je nabídka stále lukrativní. 17 000 měsíčně kalte Miete, jak říkají naši jižní sousedi, za 11 pokojů, je slušné. Plus energie. Ale nájem bude jen do konce roku 2018, pak by se mělo začít bourat a přestavovat, takový je plán. Sál provozuje město samo, také prý nebyl provozuschopný, ale závady byly odstraněny. Pokud by někdo chtěl oslavit narozeniny či uspořádat jinou rodinnou akci, je sál k dispozici. Taky za slušnou cenu – 4 až 5 tisíc korun. Hospoda sousedící se sálem je v nájmu, ve dvoře si můžete pronajmout sportoviště za lidové ceny.

Takže je vše v běhu a budeme se všichni těšit, co nám renomovaní architekti vymyslí.

Vložit komentář: