Lis 15, 2017 - Uncategorized    3 Comments

Plovárna Rosice

Vážení čtenáři, protože neustále dostávám dotazy, jak  se město postupuje v řešení rosického koupaliště, tak stručně odpovím. Naváži na dotaz někdy z prosince minulého roku. Musím říci, že se pořád kolem koupaliště něco děje. Radostné je , že se velmi rychle připravuje architektonická soutěž pod názvem Plovárna Rosice na zpracování celého areálu. Soutěž by měla proběhnout do poloviny letošního roku, výsledkem bude studie, o kterou se výherce soutěže opře při zpracování projektu pro územní a stavební povolení. Velmi bych chtěl poděkovat paní Mgr. Trojanové, radní města, která se velmi aktivně postavila ke své kompetenci a troufám si říci, že by bez ní jsme dnes ještě ani o nějaké možnosti architektonické soutěže nevěděli a téměř nic by nebylo připraveno. A to prosím dělá celou dobu zcela nezištně ve vlastním volném čase. Vlastně kecám, zapomněl jsem na její kšeft se mnou, na který upozornil zastupitel Dvořák na posledním zastupitelstvu. To se mu fakt povedlo a patří mu díky za neobyčejnou všímavost a senzibilitu.

Že zastupitelstvo, zaplaťpánbůh, s konečnou platností rozhodlo o budování koupacího biotopu, již určitě všichni víte. To je pro nové koupaliště podstatné. Jinak platí vše, co jsem psal ve své odpovědi v prosinci. Až na to, že jsem si naivně myslel, že pokud paní Veselá provozovala na základě PLATNÝCH revizí a dalších povolení ubytovnu, že bychom ji mohli v podobném stylu provozovat i my. To byl omyl. Našly se, stejně podobně jako po zadání nového územního plánu, „chybičky“, a tak ubytovna dnes zůstává zavřená. Víte, co mi to připomělo? Naše kino Panorama, kdy po předchozím nájemci jsme je museli na určitou dobu také zavřít, protože najednou nic nevyhovovalo. Je to fakt zvláštní.

Dnes město nabízí ubytovnu k pronájmu, takže kdyby někdo z vás měl zájem, nebo o někom věděl…. Já už zájem nemám, přestože je nabídka stále lukrativní. 17 000 měsíčně kalte Miete, jak říkají naši jižní sousedi, za 11 pokojů, je slušné. Plus energie. Ale nájem bude jen do konce roku 2018, pak by se mělo začít bourat a přestavovat, takový je plán. Sál provozuje město samo, také prý nebyl provozuschopný, ale závady byly odstraněny. Pokud by někdo chtěl oslavit narozeniny či uspořádat jinou rodinnou akci, je sál k dispozici. Taky za slušnou cenu – 4 až 5 tisíc korun. Hospoda sousedící se sálem je v nájmu, ve dvoře si můžete pronajmout sportoviště za lidové ceny.

Takže je vše v běhu a budeme se všichni těšit, co nám renomovaní architekti vymyslí.

3 Komentářů

 • V této podobě jste si, vážení čtenáři, mohli přečíst můj příspěvek v březnu tohoto roku. Od té chvíle uplynulo několik měsíců a rosická veřejnost se má na co těšit. V ZKC budou o příštího týdne představeny všechny práce, které byly přihlášeny do architektonické soutěže s názvem Plovárna Rosice. Soutěž byla úspěšná, komise složená z renomovaných architektů i zástupců vedení města posoudila jednotlivé návrhy a z nich vybrala tři nejlepší, které budou odměněny peněžitými cenami. Přijďte se v hojném počtu podívat, jaký návrh byl vybrán, jeden ze čtyř panelů je na obrázku. Budete moci porovnat, zda pořadí, které zvolila odborná komise v podstatě jednomyslně, odpovídá i vašemu pohledu. Já osobně jsem přesvědčen o správném výběru a věřím, že vítěz soutěže dokáže svůj neotřelý návrh přetransformovat do podoby ještě hodnotnějšího projektu, podle kterého zrealizujeme rosickou plovárnu na dílo, které bude hojně navštěvováno a bude oázou regenerace, odpočinku i zábavy

  http://blokstarosti.cz/wp-content/uploads/2017/11/20171103_113415-e1509977835237.jpg

  • Vážený pane starosto, včera jsem s nadšením vyrazil na výstavku architektonických návrhů nové plovárny. Bohužel jsem vystavené návrhy moc neprostudoval, neboť, ač nejsem zas tak stár, přečíst texty na tabulích bylo nad mé síly. Návrh, který prezentujete jako nejlepší, mě příliš nenadchnul a připadá mi příliš megalomanský, v situaci, kdy máme v obci zdevastovaný zámecký park, tvořit na jiném místě oázu zeleně mi připadá poněkud zcestné.
   Pro lepší orientaci v návrzích bych doporučoval zveřejnění na stránkách obce, případně vydat návrhy jako přílohu zpravodaje. Žijeme snad v 21.století
   a nástěnky už snad máme za sebou.

   • Vážený pane Sokole, děkuji za Váš komentář a hlavně za Vaši účast v Zámeckém kulturním centru na výstavě prací, které byly zaslány do architektonické soutěže na návrh vzhledu nového rosického koupaliště. S těmi texty máte pravdu, jsou titěrné a při chabém osvětlení v ZKC to nepřečtu ani já s brýlemi. Asi bychom měli výsledky prezentovat i elektronicky, zjistím, jaké jsou možnosti. Nástěnky máme možná za sebou, ale v takových soutěžích je to vyžadováno a je to nutná podmínka i platnosti celé soutěže. Co se týká vyhodnocení soutěže a určení vítěze, mohu říci, že tato studie není megalomanská, ba naopak. Jedná se zcela jasně o nejlevnější projekt. Jednak z hlediska zpracování projektu, následné realizace i pozdějšího provozu. Srovnávání se zámeckým parkem je zcestné, park je úplně jiný druh veřejné plochy a zeleně, chráněná kulturní památka, tam toho moc nevymyslíme my, ani odborníci a možná bude jeho úprava stát nejméně stejné peníze jako koupaliště. Ale když tak nad tím přemýšlím, jisté srovnání tu je. Opravili jsme kašnu v zahradě zámeckého parku a tak se v příštím roce bude dát ochladit a smočit unavené údy, než bude vybudováno koupaliště, i tam.

Vložit komentář: