Bře 14, 2017 - Uncategorized    11 Comments

Opět vyhrazené parkoviště „P“

Vážený pane starosto,

píši Vám v návazanosti na náši poslední korespondenci.Kdy jste mi potvrdil, že se žádná oficiální parkoviště pro hotely na „plácku“ Nábřeží konat nebudou. Avšak se nyní na Nábřeží objevila cedule s vyhrazenými 10 parkovacími místy. Řekl bych, že to vůdči hrstce obyvatel na Nábřeží není fér.Nemají žádná vyhrazená místa a často o své „vystáté koleje“ bojují. Vzhledem k tomu, že u „kulatého stolu“-diskuze s veřeností při tvorbě strategického plánu byli popsány 2 listy  formátu A2 týkající se Nábřeží a tohoto plácku. Najivně jsem doufal, že se situace bude malými krůčky vydávat správným směrem. Momentální stav, byť je zpomalen a zakryt sněhem je hrozný – ve zkratce 24h: Nerespektování konce nočního klidu od firmy Bab.list.těsta a jejich mlácení do nádob trucků,parkování nákladních Liazek a jejich ranní zavzdušňování Vám svým smogem navodí atmosféru v indické dopravní špičce,vytíženost parkovacích míst – akce těstáren a ostatních,prodej drog – noční několika hodinová stání vozu a měnících se osob uvnitř – byť to policie monitoruje a ví, poškozování majetku – poslední vyšla na 17tis. korun – automobil vs. opilec z místního „hotelu“,krádeže – osobně jsem našel své auto v zamčené garáži bez značek a všech kol atd – v součtu 28tis.korun – dle policie. Tohle je malý souhrn toho co nám bere vítr z plachet a naději že to o čem se neustále dokola hovoří,zapisuje,žádá jde vniveč.

Bohužel, přetažené za vlasy nic z těchto řádků není.

S pozdravem

Tomáš Beňo

11 Komentářů

 • Dobrý den,
  přečetl jsem si příspěvek pana Beňa a musím konstatovat, že se zřejmě určité prefektury v Rosicích stávají světovou metropolí se všemi parametry, vzduch jako v Kalkatě, dopravní situace jako v Hanoji, drogoví dealeři jako v Bogotě, nedostatek parkovacích místa jako v Tokiu, noční kulturní program už jako v Paříži. Navrhuji tuto oblasti zcela hermeticky uzavřít a následně tam vyslat vrtulníky a brazilské specialisty z B.O.P.E. aby zjednali nápravu. Už úplně realisticky vidím ty boje a přestřelky kolem nádob na tříděný odpad. Hrdinný boj toho pána co tam pěchuje papír za lepší Rosice! Penam v centrech bojů. Barikády v ulicích. vyrabované non stopy a herny… Utíkám si pustit ČT24 a budu to sledovat.
  Světu mír!

  • Pěkná „perzifláž“, bohužel nic víc.

   • Dobrý den, je to tak a co jiného na to napsat. Zřiďte si domobranu a oblast vyčistěte, následně vybudujte kontrolní body tzv. checkpointy. Tak se tam nebude mít šanci usídlit ani ta protivná pouť, na kterou stejně nikdo nechodí a každého jen obtěžuje – krom dětí:-). Lovu zdar!
    p.s. pro občana Rosic, bydlím cca. 2km vzdušnou čarou od toho plácku.

  • Pane Kováři, kam na to chodíte, fakt dobrý! Pobavilo mne to. Ani jsem nečekal, že jsou Rosice tak věhlasné. Přitom mne dnes redaktorka z Babišových rozhledů DNES kontaktovala s tím, zda mohu potvrdit, že nám v Rosicích, světové metropoli, hlídají ráno přechody zaměstnanci technických služeb! Asi si někdo spletl stejnokroje.

 • Dobrý večer ,

  příspěvek od pana Kováře neberu vážně – dotyčný pán bydlí zřejmě daleko a měl by se aspoň občas vyskytovat v dosahu tohoto plácku .A utahovat si z lidí bydlících v této lokalitě není na místě .
  Dlouho jsem se nevyjadřoval k dění v Rosicích ,ale tento příspěvek mě k tomu přiměl .
  Kdo tady bydlí v ví , že radnici je prostor dobrý akorát na pořádání poutí , za jejíž pronajmutí bere ne zrovna malou apanáž a ku zvelebení prostoru nic nekoná – zajímalo by mě kam se ty peníze dávají ,když na place je pořád spousta prachu a špíny a kromě pár houpaček nic – parkovat tu může každý- malý nebo velký auto to je jedno a túrovat a rušit noční klid to je taky jedno – vždyt z radnice tu nikdo nebydlí a tam kde bydlí v klidu spí a nic je neruší ,ale ti co tu bydlí a dlouho už tak klidní nejsou – tady se děje pořád něco a o nočním postávání aut s podivnými týpky uvnitř to nekončí . Jak bylo napsáno došlo už k poškození majetku a dokonce ku krádeži ze zamčené garáže . Taky tu už stálo dlouho ukradené auto .Co se tu ještě musí stát ,aby se tu udělal pořádek a místní tu v klidu zaparkovali auto bez toho , že se nevyspí a ráno budou koukat co se jim na autě ztratilo ?A pozor zjistil jsem , že městská policie funguje jenom v pracovní dny – tak kde to sakra jsme ? Odpověd na ČT 24 nehledejme o to se budeme muset společně postarat sami ne stohem popsaného papíru,ale skutky . A nakonec kousek ironie – už se „těším“ jak tu bude jako každý rok rosická poutˇa všechny sliby půjdou do kytek , ale na týden až deset dní tu nebude nikdo parkovat ani na place ani v přilehlých uličkách jelikož všude budou kulturní pracovníci se svými atrakcemi , auty a maringotkami a přehluší všechno ostatní ,ale místní občané se zase nevyspí – ti to zase odnesou nejvíc . Tak co s tím , když diskuse u kulatého stolu nepomáhá .občan Rosic

  • Vážený „občane Rosic“ a vlastně i všichni občané Rosic, dovoluji si Vám oznámit, že rozhodnutím vedení města se budou pouťové atrakce během rosické pouti v týdnu od 5. do 11. června 2017 nacházet na komunikaci před zimním stadionem. Záměrně nepíši na parkovišti, protože se oficiálně o žádné parkoviště nejedná. Vozidla návštěvníků pouti budou muset být odstavena v přilehlých ulicích – Tyršova, Fügnerova, Mrštíkova, Havířská.
   Kdo dává přednost duchovní části pouti, bude uspokojen na tradičním místě – na Trojici.

 • Vážený pane Beňo, mne samozřejmě mrzí, pokud nejsou obyvatelé Rosic s něčím spokojeni. Jestli se jedná o hrstku, většinu nebo jednotlivce, je mi naprosto jedno, všichni jsou občany Rosic, na které toto město dostává příspěvek z daní a vedení města je tu od toho, aby je použilo pro jejich, pokud možno, spokojený život. Brrrrr! Nějak jsem se nechal unést populistickými kecy, fakt jsem se neměl dívat na sněm ANO o víkendu.
  Mohu Vás ale ujistit, že pomalými krůčky se ubíráme k tomu, abychom na plácku postupně něco vybudovali. Prvním krokem musí být oprava kanalizace, která je pod pláckem. Proto z tohoto důvodu chci, aby byla pouť, tedy konkrétně atrakce, u zimního stadionu. Jestli to radní schválí, nevím. Už se to profláklo a někteří občané u stadionu lobují, co mohou, aby tam atrakce nestály a byly na tradičním místě – plácku u Bobravy.
  Co píšete dalšího o rušení nočního klidu, o krádeži, o dealování drog mne vždy nadzvedne. Dnes má každý mobilní telefon u ruky, stačí zavolat. Že nemá MP Rosice noční? No a? Kdo má pomáhat a chránit? 24 hodin! Volejte prostě 158. MP nebude nikdy v Rosicích suplovat činnost Policie ČR, od toho jsme ji nezřídili. Spolupráce, to ano. Kde strážníky nemají, volají občané vždy státní polici, tak proč ne u nás? Pokud ale nezavoláte, nedá se nic dělat, můžeme si pak o tom psát tady na blogu, ale nic se nespraví.
  Parkoviště na plácku? Žádne není, pokud se mi to podaří, mohu doložit přímo zde fotkami. Možná bylo, ale jenom chvíli pro zvláštní účel v režimu vlk se nažral a koza zůstala celá.

  • Dobrý den,
   s těmi hlídkujícími zaměstnanci technických služeb jste mne zase pobavil Vy. Fakt dobrýýý!:-)) Dejte jim příště ľahké guľomety, ať si je nikdo nesplete a v DNESu nebudou mít senzaci. Mě osobně připomínají kominíky… K „plácku“ už se vyjadřovat nebudu, je to pro mne uzavřená záležitost – Fukušima zone!
   Howg!

   • To jsem Vás pane Kováři nebavil já, to byla media. Ta nás přece baví. Kominíci by na přechodech také nebyli špatní. Chytnete se za knoflík pro štěstí, přeběhnete, a až se ocitnete na druhé straně I/23 zjistíte, že ta povídačka o kominících přinášejícími štěstí fakt zafungovala.

 • Dobrý den pane starosto ,

  Vaše odpověd´panu Beňovi mě pobavila ,ale ne tak jak si myslíte -proto píšu .

  Jak dlouho jste starosta Rosic? Myslím , že druhé volební období a teprve ted´se Vám rozsvítilo , že budete se chystat opravovat plácek – kanalizace a potom možná milostivě ono místo zkulturníte .Musím se smát , myslím , že to nebude pravda .Proč protože už tedˇavizujete potíže – viz lobing obyvatel u stadionu. A u koho mají lobovat lidé bydlící okolo plácku na poutě – poradťe jim to laskavě – máte přehled – u Vás? a pomůže to ? Asi ne , když dokonce radní budou o tom rozhodovat kde bude letos pouť – toto dopadne . Ještě by mě zajímalo, kdy se bude rozhodovat – čas letí a než se nadáme bude poutˇza dveřmi .
  A ještě by to chtělo ,aby to celé území /plácek / bylo konečně města !!

  Další pousmání je nad tím , že každý má mobil a má zavolat policii 158 . Nebydlí tu jen samí mladí lidé ,ale i starší spoluobčané-a ne každá babička umí obratně s mobilem . Znám spoustu lidí, kteří mobil berou jen jako nutné zlo , když pevná linka se ruší .
  Nechce se mi věřit , že MP pomáhat a chránit nemají – co je tedy náplní práce městské policie – vybírat pokuty a dávat botičky ? to je trošku málo ne? a v noci se nic neděje a o víkendu taky nic ? V Rosicích se pořád něco děje takže o suplování nemůže být řeč a o víkendech je třeba na place hodně živo .
  To je jak s s domem pro hasiče – ty vlastně taky nepotřebujeme a když tak oni odněkud přijedou ,že? Vyslechl jsem debatu o městských strážnících na posledním zasedání – kdo bude koho volat a kdo bude dávat pokyny – hezká věc – jen aby se Vás vždycky dovolali pane starosto !
  A parkoviště na plácku- říkejte si a pište co chcete – parkoviště tam je a cedule o parkování vyhrazené pro ty či ony tam bylo -škoda , že jsem si to nevyfotil – škoda .
  Já bych kozu a vlka nechal na pokoji a řešil bych podstatné věci tohoto místa – lidé Vás zvolili už po druhé ,ale myslím , že po třetí ? já si to tedy určitě rozmyslím
  Píšete hezky – čte se to občas dobře , ale řešení problému není konce .
  Netvrdím , že úplně za všechno můžete Vy osobně sám ,ale máte kompetence hodně věcí ovlivnit a dlouho jsem tomu i věřil . Bohužel už Vám tolik nevěřím .
  Škoda, že mi neumíte odpovědět v příspěvku „nová požární stanice“ .Na můj příspěvek se asi odpovědět nedá . Pepa

  • Vážený pane Josefe, přeji Vám pěkný den a děkuji, že jste se zapojil do diskuze. Nerozsvítilo se mi až teď, o problému pouťových atrakcí vím již delší dobu, neboť jsem v čilém styku a korespondenci s lidmi, bydlícími v okolí jmenovaného plácku. Také pouť pravidelně navštěvuji, spíše ze zvědavosti a také proto, že tu potkám hodně lidí, se kterými se běžně nevidím. Takže vím, jak to tam vypadá. Ale dokud jsem neměl v rukou pádný argument v podobě téměř zborcené dešťové kanalizace pod pláckem, těžko by došlo ke schválení a volbě nového místa. Ono je to také spojeno s chutí po změně i provozovatele atrakcí, který má s městem smlouvu a musí dojít k její změně. Mohu vám ale sdělit pozitivní informaci, že rada včera změnu schválila a pouť v letošním roce (pokud se někteří dva radní, kteří se pro změnu kladně nevyslovili, na příštím jednání zase neproberou s klasickou hláškou, že by se mělo hlasovat znovu, že s odstupem času získali nové informace) bude na parkovišti před zimním stadionem. Atrakce a stánky. Samozřejmě, že se jistě stánky objeví i na Trojici, pokud budou mít o místa prodejci zájem.
   V rámci rozšíření městské policie bych byl rád, kdyby se u nás vybudoval i systém pomoci seniorům v nouzi. Není to z mé hlavy, funguje to ve více městech. Malý přístroj s jedním tlačítkem, nic složitého, to zvládne každý. Senior si bude moci přivolat pomoc strážníků v každé denní hodině.
   Strážníci městské policie jsou tu od toho, aby dbali na udržování pořádku ve městě a dodržování vyhlášek, které by bez této kontroly byly k ničemu. Botičky nedávají, pokuty dávají jen ignorantům. Znovu tvrdím, že práci za státní policii strážníci městské policie dělat nemají. Spolupráce, to ano.
   Co se týká dovolání se na mou osobu mimo „pracovní dobu“ (žádnou nemám) tam vidím problém. Ne u občanů, nebo mých kolegů starostů, ti skrytá čísla nepoužívají. Tato čísla používají jen pochybné firmy a také Policie ČR. Sedíte v kině, divadle, na nějaké akci a někdo volá. Skryté číslo? Ze zásady neberu. Pokud se mi zobrazí, jakmile mohu, zavolám zpět. Jinak nemohu sloužit. Pardon.
   Je škoda, že nemáte foto, mohli jsme to Vaše porovnat s tím mým, kde dopravní značka „Parkoviště“chybí. Že tam značka byla, věřím, to by si nikdo nevymyslel. Proč tam tehdy byla a dnes tam již není, jsme si již tady někde napsali.
   Co se týká voleb, to bude záležet samozřejmě na Vás občanech města. Já si velmi vážím toho, že jsem získal důvěru jak občanů, tak zastupitelů, že jsem si mohl dát repete. Pokud klesá Vaše důvěra v mou osobu, nedivím se. Toto volební období mne hodně změnilo. Někam se postupně ztratil můj vrozený optimismus a tím i síla věci v Rosicích měnit razantně k lepšímu. Mám pocit, že bojuji s hromadou blbosti, která je s postupujícím časem stále větší. To nikomu nepřidá. Nestěžuji si. Za všechno si mohu sám, já mám odpovědnost za to, jak naše město prosperuje, jak jsou ve Rosicích lidi spokojeni. Kompetence sem, kompetence tam. To neřeším.
   K Vašemu příspěvku o požární stanici se vyjádřím, asi jsem to nějak přehlédl, nebo jsem nebyl zrovna v optimální formě, abych se k tématu rozepsal. Napravím to. Děkuji za připomenutí.

Vložit komentář: