Led 20, 2017 - Uncategorized    5 Comments

Pizzerie

Dobrý den
Chtěl bych se zeptat proč nám rusite pizzerii u radnice?
To v Rosicich už nebude slušná restaurace.
Jaký je záměr města s tímto Objektem? Proč jste jim neprodlouzily najem?(asi to dostane nekdo známí vedení radnice) jinak si to nedokážu vysvětlit.
Děkuji za odpověď Matoušek

5 Komentářů

 • Pěkný den pane Matoušku, svůj dotaz jste položil v jiném tématu, se kterým nesouvisel, a tak jsem si dovolil použít ho jako nový extra příspěvek.
  Pizzerii nikdo neruší, jen se naplnila doba, na kterou byla uzavřena nájemní smlouva v našem objektu s majitelem pizzerie. Protože se na vedení radnic obecně pohlíží jako na potencionální zloděje a příjemce úplatků, nemůžeme jen tak, potichu a zcela nenápadně, uzavřít novou smlouvu s kýmkoliv. Musí proběhnout zveřejnění záměru pronájmu s následným výběrovým řízením. Může se přihlásit KDOKOLIV, nejen současný nájemce. Jednou z podmínek pronájmu těchto prostor bude samozřejmě udržení slušné restaurace na této adrese.

  • Dobrý den
   Vím že jsem rubriku omylem vložil jinam ale už jsem to nemohl opravit. Děkuji za vložení.
   Je škoda že Současný nájemce už nebude.Trochu se bojím u to co z toho bude a jak tam budou vařit. S pizzerií jsme až na malé vyjímky byli spokojení.

   • Já nevím, pane Matoušku, z čeho plyne Vaše obava, že současný nájemce už nebude. Já bych jako spokojený občan pizzerijský věřil, že bude. Má v rukou většinu trumfů, které ostatní zájemci nemají. Jen on ví, jaké má na tomto místě náklady, jaký profit, co může nabídnout za nájem a zda je možné současně splnit i podmínky města. A čísla nelžou. My samozřejmě musíme pronajmout tomu, kdo dá nejvíc, taková je doba,bohužel. Může se ale stát, že nějaký dobrodruh nabídne 40 000 měsíčně (to jsem si vymyslel) a splnění všech podmínek. Pak jsem zvědav, jak výběrovka dopadne a hlavně, jak dlouho bude tento nájemce platit.

 • dobrý večer pane starosto, vím, že rubrika je to zde jiná, ale proč by naproti radnici nemohla být herna? na této straně náměstí není, překvapila mne vaše odpověď, není to diskriminace?
  děkuji, Sapík

 • Pěkný den pane Sapíku, správný dotaz na správném místě. Dle dikce nového zákona již herna naproti radnici být nemůže, protože tyto prostory nesplňují podmínky dané zákonem. O šanci umístit hrací automaty v této provozovně majitel pizzerie tedy přišel, pokud si žádost nestihl podat ještě před koncem roku 2016, jak jiní podnikatelé v Rosicích.
  Jako příklad bych uvedl Oznámení MF, kde nám dávají na vědomí, že povolí hrací automaty na jisté adrese ve městě a žádají nás o vyjádření, zda s tím město souhlasí. Současně upozorňují, že pokud město předloží zamítavé stanovisko, musí být, aby bylo povolení zrušeno, splněno, že na místě dochází k narušování veřejného pořádku, ke kterému dochází V PŘÍMÉ SOUVISLOSTI s provozem hracích zařízení, což se musí doložit úředními záznamy Policie ČR a městské policie. Takže v případě povolování třeba nových hracích automatů měla města a obce smůlu. Od 1. 1. 2017 je vše naštěstí již jinak a tak si v restauraci naproti radnici již nikdo nikdy na automatech nezahraje.

Vložit komentář: