Pro 23, 2016 - Uncategorized    10 Comments

Vánoční strom

Dobrý den, pan Koblížek nemusí zadávat výrobu volka, stračí ,když si tam stoupnete Vy.Mít za vánoční strom platan je velká volovina, kterou může vymyslet jen volek ,jako Vy. Za vedení třeba ing. Klímy by se to nestalo. Tento příspěvek asi nenecháte v příspěvcích, ale já svůj názor pošlu i jiným. Hezký den.

Roman Lastovička

10 Komentářů

 • MYNULY ROK JSEM SE NAD TÍM UŽ POZASTAVOVAL NA BLOGU JSEM ZKLYDIL JENOM POSMECH ŽE SI NMAM VYTAHNOUT HLAVU Z PRDELE
  ASPON JSEM RAD ŽE MA NĚKDO PODOBNY NAZOR
  PLATAN PŘECE JENOM NENÍ VANOČNÍ ANY TY JESLYČKY TOMU MOC NEPOMUŽOU .
  ROSICE HOLT NA STROM ASY VAŽNE NEMAJÍ FYNANCE
  SNAT BY TO ŠLO ZAPLATIT Z POKUT CO VY NA TO?
  JEŠTE JEDEN DOTAZ
  PROČ SE SNIZUJE OD NOVEHO ROKU FREGVENCE SVOZU POPELNIC?
  1 ZA 14 DNÍ, A KOLIK MUŽE BÍT POPELNIC NA OSOBU?
  DEKUJI ZA ODPOVED

  • Vážený Hjgfkzufkuze, jsem rád, že jste již na čerstvém vzduchu! Gratuluji! Protože to asi není příliš dlouhá doba a ještě jste se nastačil dostatečně zorientovat, mohu vás ujistit, že naše město má peněz dostatek, díky dobrému hospodaření vedení města se svěřenými prostředky. Takže kdybychom chtěli, mohli bychom vztyčit na náměstí strom větší než má Brno. Co Brno, Praha! A mohli bychom si ho koupit a ne jak hlavní město čekat na sponzorský strom nějakého pragocentristy. Otázka je, zda by to mělo ten správný efekt. Na velikosti a tvaru nezáleží. Záleží jen na tom, zda chcete udělat radost někomu druhému či jiným a to se snad podařilo.
   Frekvence svozu komunálního odpadu se opravdu v příštím roce sníží na 14 dní, protože jste odpovědný člověk, stejně jako více než 6 000 vašich spoluobčanů, a poctivě odpad třídíte. Zajímavé je, že přestože občané třídí a svoz se bude provádět v poloviční frekvenci, město to bude příští rok stát o pár set tisíc zase více. To jsou paradoxy, viďte pane sládku!? Vlastně Hjgfkzufkuz.

 • Vážený pane Lastovičko, chtěl bych reagovat na Váš příspěvek a zaměřit se na koncepci výzdoby rosického náměstí. Musíme se ale vrátit o několik roků zpět, zhruba do roku 2000, 2001. Tehdejší zastupitelstvo rozhodlo o rekonstrukci rosického náměstí. Jak všichni víme rozhodující slovo mají architekti a památkáři před přáním obyvatelstva. A tehdy, ne za starostování p. Světlíka, bylo rozhodnuto, že ve stavební linii náměstí nebude žádný jehličnan. Dominantou města bude platan. Jehličnany budou v rohu parkoviště u štítu budovy. Nevím, kdo rozhodl zabudovat ocelovou trubku sloužící k usazování vánočního stromu v těsné blízkosti platanu. Fakt je ten, že jak se strom rozrůstal, bylo stále komplikovanější vedle něj umístit ještě strom vánoční. A tak po Vánocích 2014, kdy vánoční smrk vedle platanu nebyl už úplně to pravé ořechové a s přihlédnutím na stále větší problémy se sháněním vhodného stromu i s jeho přepravou, jsem přistoupil k již zmiňované variantě z roku 2001 – využít platan jako centrální strom a osvětlit ho a vánočními ozdobami vyzdobit smrk v rohu parkoviště. Právě na tomto příkladu je zřejmé, jak nadčasově musí zastupitelstvo zvažovat všechna svoje rozhodnutí.
  Jaroslav Koblížek

  • Děkuji panu Koblížkovi za jeho komentář.

 • Nemáte pravdu pane Lastovičko, pan Klíma má taky platan na náměstí jistě v oblibě, určitě kdyby byl se mnou na radnici, tak by výzdobu, za kterou se sluší všem zaměstnancům TS Rosice poděkovat, ocenil. Navíc máme něco jiného než všechna ostatní města a na to jsem velmi hrdý. Pokud se, pane Lastovičko, zamyslíte, pak mi musíte dát za pravdu, že z pohledu Ježíška a tří králů, či dalších postaviček, je jim určitě, díky lokalitě, kde se dle Bible celý příběh odehrával, milejší platan, než nějaký jehličnan. A z mého pohledu volka, bych si také raději ustlal na hromadě listí než na nějakém pichlavém loži z chvojí.

 • Přítel googl vyplivl „http://www.denik.cz/plzensky-kraj/v-mrakove-sviti-jako-vanocni-strom-lipa-20151216-scg3.html“
  V Mrákově už 20 let zdobí lípu, Rosice tedy nejsou jediné 🙂 Smrk mám doma a ve tmě z dálky to stejně není moc poznat zda je strom jehličnan nebo listnáč. Hezké Vánoce.

 • Dobrý den,
  debata o vánočním stromu je úsměvná:-) pokud by to byl jediný problém tak huráááá, ale je předvánoční čas tak je to téma alespoň stylové. Kdo chce vidět smrk, může se přijet podívat na náměstí 21. století na Zastávku! To jen tak na okraj. Co se týče četnosti svozu odpadu tak v okolních obcích funguje frekvence 1×14 již dlouho a problém žádný není. Pokud se třídí a to by se mělo tak ostatního odpadu v klasické popelnici zas tak tragicky moc není. Stačí třídit papír, plast a sklo a hned je toho méně! Pokud je popelnice na BIO tak ještě lépe. Kontejnery na tříděný odpad jsou navíc všude v dosahu.
  Světu mír!

  • Pravda pravdoucí, pane Kováři. Problémů je dost, proč si to ještě komplikovat malichernostmi. Vánoční strom v Zastávce je pěkný, takže, když už mluvíme o Zastávce, ať se všem občanům Zastávky daří. A taky gratuluji k ohňostroji. Takový taky nemáme. 🙁

 • Dobrý den, osobně za stav projektantů nemám s platanem žádný problém. Naopak, přijde mi to jako vtipné a i výzdoba je jednoduchá pokorná a poměrně vkusná. Na rozdíl od blikajících nesmyslů na jiných českých náměstích, které spíše připomínají lunapark než vánoce. Takže tímto se hlásím do řady volků. S pozdravem a pěkný vánoční čas. Mikeš

  • Děkuji, pane Mikeši, za Vás komentář i za rozšíření našeho stádečka. Pěkné Vánoce!

Vložit komentář: