Pro 1, 2016 - Uncategorized    3 Comments

Tenisová hala u kuželny

Dobrý den pane starosto,

rád bych se Vás zeptal, proč chce město prodat pozemek vedle kuželny (resp. dětského hřiště) investorovi k výstavbě „tenisové haly“, místo aby stávající prostor využilo samo? Prostor by se dal vyčistit, osadit stromy a udělat z něj klidovou zónu (jistě by se opět našlo dost dobrovolníků, co by rádi přiložili ruku k dílu). Nebo by se dalo rozšířit hřiště, udělat U-rampa pro starší děti, …, aby v této lokalitě zůstala zachovaná zeleň a omezený provoz jako dosud. Cokoliv se mi zdá lepší než zalít další kus země betonem 🙁 Pokud se snad má jednat o výstavbu v rámci projektu „Zdravé město Rosice“, aby si měli Rosičáci kam jít zasportovat, troufám si tvrdit, že to fungovat nebude. Tenisové hřiště už máme vedle u kuželny, ale že by tam byl nějaký nával se říct nedá.

Nebo je to celé jen o penězích? Děkuji za odpověď.

Tomáš Kallus

3 Komentářů

  • Vážený pane Kallusi, děkuji za Váš příspěvek, který je velmi aktuální, neboť zastupitelstvo 23. 11. 2016 bude rozhodovat o prodeji pozemků, o kterých píšete. Záměr na základě žádosti o koupi pozemků již zastupitelstvo schválilo na minulém zasedání. Oč vlastně jde? Musíme se vrátit do historie.
    Žádost byla podána nerosickým investorem na vybudování ne tenisové, ale badmintonové haly. V podstatě jsme žádost řešili již v létě roku 2014, investor přišel i na jednání zsatupitelstva, aby svůj projekt představil. Zastupitelstvo tenkrát nerozhodlo o ničem, jen žádost vzalo na vědomí s tím, že jsou na těchto pozemcích nevhodné hydrogeologické podmínky pro stavbu čehokoliv podobného a také se s investorem zastupitelé neshodli na předběžné ceně za pozemek. Tenkrát město nabízelo tyto pozemky za 1000 Kč/m2, investor nabídl polovinu. Asi po dvou letech tedy opět investor přišel s novou žádostí o prodej pozemků pro stejný projekt. Protože zastupitelstvo schválilo záměr prodeje těchto pozemků, nechalo vedení města zpracovat i hydrogeologický průzkum této lokality, kde se zjistilo, že se jedná o obtížně zastavitelné místo. Abych to zkrátil. Listopadové zastupitelstvo by mělo o prodeji rozhodnout. Za kolik a komu. Cena je jasná. 1 500 – 2000 Kč/m2.
    Já se přikláním k Vašemu názoru. Ne, že bych nebyl příznivec sportu. Jednou jsme označili toto místo jako klidovou zónu, takže by to tak mělo zůstat. Hale se nebráním, ale může stát jinde, specializovaná badmintonová hala je podle mého názoru pro Rosice zbytečný luxus. Kdyby investor změnil svůj názor a postavil univerzální halu, kde se dá hrát nejen badminton, ale i florbal, košíková, fotbálek, házená, mohla se cvičit gymnastika apod., určitě bychom tento projekt podpořili a věřím, že bychom uvolnili peníze na spoluinvestování. Takovou halu v Rosicích potřebujeme! Viz nový Strategický plán. V něm není o badmintonové hale ani zmínka, takže se není o čem bavit. Strategický plán přece není jen drahý cár papíru.

    • Děkuji za odpověď.

  • O prodeji či neprodeji pozemku na stavbu badmintonové haly u pálenice rozhodne zastupitelstvo dne 15. 12. 2016.

Vložit komentář: