Lis 7, 2016 - Uncategorized    1 Comment

Linka MHD v Rosicích

Dobrý den pane starosto,

slyšel jsem drb, že město (Vaším prostřednictvím) by chtělo zavést nějakou linku „MHD“ po Rosicích. Je toto pořád reálné? Pokud ano, víte od kdy by to mohlo být, jaká by byla trasa a jak často by tato linka jezdila? Konkrétně mně osobně by hodně potěšilo, kdyby jezdila o víkendu na/od zastávky linky S4 v časy, kdy nejede 405 (nepovažuji spojení linkou S4 jako použitelnou variantu pro celé město, někdo to na ni má až 2km) – kdyby k tomuto došlo, tak bych to považoval za nejlepší věc co město za toho 2,5 roku co tady bydlíme udělalo :-). Tím nechci říct, že by nic nedělalo, ale tohle spojení je kromě hrozného stavu ulic (prý tady do nedávná vládli pořád komunisti, pokud je to pravda, tak tím by se to vysvětlovalo), který se však zlepšuje nejzásadnější problém.

Děkuji za odpověď

 

1 Komentář

  • Pěkný den pane a děkuji za dotaz. To, co píšete, je pro mne novinka. Žádná linka rosického „MHD“ se u nás na radnici nechystá, tedy alespoň já o tom nevím. Že by někdo ze soukromých dopravců šel touto cestou? To pochybuji, náklady by převýšily zisk a být ve svých investicích v mínusu si může dovolit jen město. 🙂 Linka, pokud by měla vůbec u nás fungovat, by musela vycházet z plánu IDS JmK a město by ji KORDISu, který má IDSku v kompetenci, platilo.Byly by to nemalé peníze, mně stačí nehospodárné vyhazování peněz za noční linky z Brna. V každém případě děkuji za podnět, třeba jednou, až opravíme všechny cesty a ulice s chodníky na MHD dojde.
    K tomu vládnutí komunistů nemám slov, stejně jako všude, přestali vládnout v Rosicích před 27 lety. Jenže v mnoha lidech zůstalo jejich myšlení a s tím je největší problém.

Vložit komentář: