Říj 21, 2016 - Uncategorized    5 Comments

Investice města

Vážený pane starosto, po přečtení článku pana místostarosty v říjnové Rose o investicích jsem to už nevydržel a musím vám napsat. Ptám se, je to možné? Celé dva roky od nových komunálních voleb se z hlediska investic v Rosicích nic nedělo, až na nějaké drobnosti nebo dokončení investic z minulých let a najednou toto! V roce 2017 hodláte proinvestovat stovky milionů korun? Je to normální? kde na to vezmete? To vám tak vynáší radar? Nebo hodláte město zadlužit? Budu se těšit, co mi odpovíte. A nevymlouvejte se na to, že investice má na starosti váš místostarosta. Ten se ostatně asi pomátl, jinak nemohl nikdy takovou tabulku zveřejnit a ještě si k tomu dát svou fotku. Zvolil vhodnou dobu k tomu, aby získal podporu obyvatel před krajskými volbami, nepřipadá vám to tak?

 

František Suchý

 

5 Komentářů

 • Vážený pane Suchý, nejste jediný, kdo mne již na zmiňovanou tabulku v Rose upozornil a divil se. Samozřejmě, nadpis tabulky je zavádějící a je to blbost a je to šíření poplašné zprávy. Mohu zodpovědně prohlásit, že v roce 2017 se zveřejněné investiční akce NEUSKUTEČNÍ. Aspoň ne všechny. Kde bychom v příštím roce vzali ne stovky, ale přece jen více než sto milionů korun?
  Pan místostarosta zde vyjmenoval všechny chystané investiční akce vycházející ze schváleného Strategického plánu města, jak mne na základě mého dotazu informoval. Ono také se nestačí dívat jen do tabulky, je nutné si přečíst i text, ke kterému se tabulka vázala. A na předvolební fotce nevypadá pomateně, naopak mu to docela sluší, i když výhradu mám, protože to vypadá, že jeho bílá košile, dle dalšího fota dvou politiků z ANO na dalších stranách, je erární a mezi kandidáty při fotografování kolovala. 🙂

 • Vážený pane starosto,když se tak dívám na Vaše foto zde na bloku,napadá mne kacířská myšlenka. Neplánujete v příštích volbách jako neúnavný propagátor
  pana Babiše a hnutí ANO (nečetl jsem od Vás v poslední době příspěvek,kde by jste ANO nepřipomněl) nezávislou kandidaturu za toto hnutí.Bílou košili zatím maskujete kravatou,ale kdo ví? Předem děkuji za odpověď.

  Sokol

 • Děkuji za Vaši kacířskou myšlenku pane Sokole. Mohu Vás ale uklidnit, za hnutí ANO, stejně jako za KSČM bych nikdy, ani nezávisle, v žádných volbách nekandidoval. I moje košile na fotce není tatáž, jedná se o starší model z roku 2010.

 • Dobrý den pane starosto,

  dotaz pana Suchého mě přivádí k související otázce – kolega pocházející z Tetčic tvrdí, že si Rosice přišly radarem na zhruba 70 miliónů korun. Je to pravda a pokud ano můžeme se těšit na provedení více investičních akcí než by bylo možné dříve?
  Ze zmiňovaných možných bych hlavně ocenil cestu vedoucí k zastávce linky S4 pod zámeckým parkem kolem Penamu – když už kraj/město nemají peníze na zaplacení víkendových přípojů na linku S4 z Tetčic nebo zastávky linky S4 v Rosicích (v časech kdy nejezdí 405), tak aspoň solidní cesta z této velice vzdálené zastávky by se hodila :-).

  děkuji za odpověď

  • Vážený pane, znáte lidi! Často přehánějí. Tím nemyslím samozřejmě vašeho kolegu, musím přiznat, že jakési relevantní informace má. Kolik těch milionů z dálničního radaru nakonec bude a po odečtení nemalých nákladů zbude, se časem uvidí, až bude měření ukončeno (koncem října) a všechny pokuty zúřadovány (taky koncem října, ale asi až toho příštího). To není podstatné, tento mimořádný příjem nebude mít vliv na pořadí preferovaných investičních akcí ve městě, musíme se držet nového strategického plánu města, jinak by byl nanic. Se zpevněnou cestou pod zámeckým parkem se dle tohoto plánu počítá tedy až v letech 2018 – 2020. Úprava této cesty by měla být také v souladu se studiemi na revitalizaci zámeckého parku, kde je cesta pod parkem řešena. Je možné samozřejmě pořadí investičních akcí změnit, to ano. Včera jsem na jednání komise pro životní prostředí zaslechl nějakou poznámku o navezení prosívky na cestu pod parkem, o které píšete, ale kdo to bude dělat, kdy to bude dělat, kolik to bude stát a jestli to k něčemu bude, nevím. Takže za tuto informaci neručím.

Vložit komentář: