Říj 10, 2016 - Uncategorized    5 Comments

Dětské hřiště

Dobrý den, během léta naše děti chtěli hodně chodit na hřiště, kde se dá hrát s míčem. jsme z Kamínků a bohužel jediné(pokud nepočítám fotbalový stadion, kam určitě nečleni mají vstup zakázán) funkční hřiště je Mochomůrka, které bývá k večeru vcelku plné a chodí tam hrát fotbal nejen děti, ale i dospělí kolem 20 let. Jaké plány má město s podobným hřištěm na Kamínkách nad bývalou střední školou, které patří městu, ale dle vzhledu se město o něj už dlouhou dobu nestará – je tam rozbité sklo na hřišti, poničené sítě a ohrazení a ulomená brána (a přitom sousedí s krásným dětským hřištěm patřícím MŠ). Míní toto hřiště časem znova zprovoznit (kde by cena opravy zas tak vysoká nebyla), nebo ho nechá úplně zničit a postaví někde v Rosicích jiné hřiště za nepoměrně vyšší náklady, na což určitě město nemá? Řekl bych, že jedno hřiště na míčové hry na město Rosice, kde je určitě několik set dětí, je trochu málo.

J.N.

 

5 Komentářů

 • Za mého mládí jsme chodili na volně přístupnou sokolovnu i hřiště fotbalové, ale to bylo za totality. Byl tam pořádek, ale prostředí nebylo tak udržované jako je teď.
  Taky jsme neměli problém zajít na Trojici, kde je malé hřišťátko a podobné bylo taky až Na Šípu kousek od vodojemu nebo mezi paneláky na Husově a v parku v místě bývalého tanečního parketu. Pravda, že v té době nás odnikud nikdo nevyhazoval, dnes třeba i na Husovce vadí některým občanům i křik dětí venku.

 • Vážený pane, děkuji za příspěvek. Zkusím na všechny otázky v něm položené odpovědět.
  Pravdou je, že veřejných hřišť, kde by se dal zahrát fotbálek, či jiná hra s míčem, je u nás v Rosicích poskrovnu. Myslím opravdu hřišť, ne nějakých plácků mezi domy. Asi jediným je opravdu Mochomůrka, které je přeplněné zájemci a dovedu si představit, jak je asi problematické koordinovat zájmy těch dvacetiletých a těch mladších. Bohužel ani toto hřiště není zrovna ideální, je v husté zástavbě a tak si lidé z okolních domů stěžují na výrostky „mlátící“ balonem a v zápalu lítého boje o míč používající vybraná slova. Být toto hřiště na periferii města, už by tam město nainstalovalo umělé osvětlení, aby se doba hraní třeba na podzim prodloužila. Včetně dohledových kamer. 🙂 Takto k tomu nemáme (zatím) dostatek odvahy. O penězích to není.
  Ještě jedno hřiště lze využít, myslím to mezi školou a tělocvičnou. Bohužel je pouze s prosívkovým povrchem a v letošním roce jsme ho teprve předávali základní škole, aby se o ně mohla starat. Také čeká na modernizaci a já chci, aby bylo otevřené pro veřejnost. Kamery jsou nainstalovány a hřiště tedy bude pod dohledem.
  Hřiště na míčové hry je v Husově čtvrti, ale také s blátivým povrchem. No a jestli považujeme za hřiště ty dvě branky na malou kopanou na Trojici, pak je hřiště i tam. Před mnoha lety, jak píše pan Humpolíček, i taková hřiště stačila pro to, aby se mládež vyřádila. Dnes jsou samozřejmě požadavky jiné, chápu.
  K hřišti, lépe řečeno k torzu hřiště za učilištěm, čili na Kamínkách. Jedná se o jeden z kostlivců po bývalém, bývalém a ještě jednou bývalém vedení města. Ani nevím přesně, kdy bylo vybudováno. Oprava a zpřístupnění hřiště byly jedním z námětů, kterými jsme se zabývali ve vedení města již před čtyřmi, pěti lety. Jenže zrovna začínal projekt výstavby právě v této lokalitě a rozhodli jsme se s touto akcí počkat do doby, kdy výstavba skončí a do domků se nastěhují noví obyvatelé města. Ta doba se pravděpodobně přiblížila a je zapotřebí se hřištěm zabývat.
  Zase jsme u investic města. Víte, že toto hřiště není ani zkolaudované? Čili ve své podstatě to ani hřiště není a město by se k němu raději ani nemělo hlásit? To musíme napravit, jakmile to půjde. V každém případě toto hřiště chceme zachovat, aby sloužilo právě hlavně dětem a mládeži na Kamínkách.
  Pan Humpolíček píše o tom, kam se chodilo před lety sportovat. Má pravdu, na tato místa si také vzpomínám, mohl bych ještě doplnit lesní hřiště v Oboře, nikdy nám jako klukům nebylo zatěžko se domluvit a jít sami přes celé Rosice.
  Co hřiště v majetku FC Slovan Rosice nebo Sokola? S FC Slovan bylo před lety a pak následně při darování určité sumy na opravu hřiště s umělou trávou po povodni, že toto malé hřiště bude sloužit i veřejnosti, pokud zrovna nebude využito fotbalisty. Jsem přesvědčen, že tato gentlemanská dohoda stále platí, jen ji využít.
  Se Sokolem se asi o využití jejich areálu pro veřejnost nikdy nejednalo, ani nevím, jak to tam dnes, po výměně povrchu hřiště, chodí. Zkusím to zjistit.
  A co zbrusu nové hřiště? O tom jsme uvažovali v rámci budování odpočinkové zóny u kuželny hned vedle hřiště pro malé děti. Nakonec jsme od toho upustili, vybudováním hřiště by se asi ztratil klid odpočinkové zóny a mohlo by dojít k úrazu malých dětí třeba po zasažení míčem. Nový tip na umístění případného nového hřiště nemám, třeba ho má někdo jiný. V lokalitě za kuželnou místo již nebude, měla by tu být v brzké době soukromým investorem postavena nová badmintonová hala.

  • Musím se omluvit za jednu nesrovnalost, nějak zapomínám. Hřiště na Kamínkách bylo již zkolaudováno a to v roce 2014! Po dokončení komunikací v nové výstavbě a tím i zpřístupnění tohoto hřiště nebude tedy nic bránit městu toto hřiště zmodernizovat.

 • Badmintonová hala za kuželnou? 😮 tak o tom slyším poprvé a kde to tam chtějí stavět? Snad né v té bažině

  • Podmiňovací způsob by slušel záměru lépe. Mohla by tam stát třeba právě badmintonová hala. To místo, které si soukromý investor pro halu vybral, není až tak za kuželnou jako spíše vedle kuželny. Vedle odpočinkové zóny, tam, kde teď roste na pozemku města jen lebeda a bodláky. I když se to nezdá na první pohled, i tady se jedná o bažinu a geologickým průzkumem, který provedlo na své náklady město, aby eventuelní výstavbu v této lokalitě podpořilo, se zjistilo hodně nestabilní podloží a v případě výstavby asi v podstatě čehokoliv, se bude muset stavba budovat na pilotech. Pevný podklad je prý až v osmi meterech hloubky. Já bych tam stavět nechtěl, ani kdyby byly pozemky zadarmo. Ale dotační systémy jsou všemocné. Vůči stavbě jsou výhrady ze strany občanů bydlících na Mrštíkově ulici. Obávají se, po dlouholetých zkušenostech, že stavba změní výšku spodní vody a oni budou mít opět zaplavované sklepy při každém větším dešti. Uvidíme, jak zastupitelstvo, které prodej pozemků schválilo, v listopadu rozhodne. Obávám se, že pozemky skoro zadarmo jako pobídka soukromému investorovi ( z toho se snad již město vyléčilo) nebudou a reálná cena, za kterou se městské pozemky prodávají jiným, nebude pro investora akceptovatelná. Ale uvidíme. Třeba má většina zastupitelů badminton v oblibě….

Vložit komentář: