Srp 23, 2016 - Uncategorized    8 Comments

Ulice Nábřeží

Dobrý večer pane starosto,

chci se Vás zeptat co ještě čeká do budoucna ulici Nábřeží.Přistěhoval jsem se do domu na sice prašném, ale klidném plácku před 12 lety. Se stoupající prašností,každoročním konání poutí a výměnou místa kde si dříve hrály děti pod kaštany,které jsou pokácené( nové zničené) za parkoviště jsem se smířil, ale co se zde děje za poslední rok se už nedá vydržet.Před domem se nám propadá vozovka z důvodu přetížení průjezdu těžkých aut od pouťových atrakcí počínaje po stavební stroje konče, díky opravě Penamu zde bylo tolik aut, že pro děti byla bezpečnější cesta do školy po silnici a když už doufám že vše skončilo,tak po osmé hodině večer přijedou 4 velké tahací vozy a další nákladní auta s hlínou a začnou si předávat náklad. Chápu že Rosice se musí opravit, ale má tolerance už končí. Ze všeho, co se na Zbýšovské a Nábřeží děje má město zisk, ať jsou to poutě, Penam, překladiště materiálu. Zajímalo by mě tedy, kdy se tento finanční zisk objeví i na těchto ulicích a to jako odměna obyvatelům za to, že celou dobu žijí v prašné části,tolerují nákladní auta a každoroční pouťové atrakce.

 S pozdravem

 Radim Tůma

 

8 Komentářů

 • Vážený pane Tůmo o záměru, jak bych si představoval ulici Nábřeží, včetně Zbýšovské a Sklářské, jsem již psal ve svých komentářích k jiným příspěvkům, především toho k rosické pouti. Velice rád bych vybudoval (časem) na místě, které dnes slouží tomu, o čem píšete, místo, kde by byla parková úprava a, i když zrovna Bobrava není nějaká extra říčka, hodila by se tu i menší promenáda pro pěší, dovedu si zde představit herní prvky pro děti, možná dětské dopravní hřiště. To místo k tomu vybízí.
  Protože v letošním roce končí městu smlouva s provozovatelem atrakcí a budeme pro případ pouti uzavírat na další tři léta novou, hodila by se změna místa. Já jsem jednoznačně nakloněn pořádání pouti, tím myslím kolotoče a jiné atrakce, od příštího roku před zimním stadionem. Napřed jsem si myslel, že by tam atrakce nezajely, ale po změření šířky příjezdové ulice k zimnímu stadionu to problém žádný nebude. Je široká dostatečně, před zimákem je dostatek prostoru, všude jsou zpevněné plochy. Tím by se sice oddělila od sebe světská a náboženská část pouti, ale z mého pohledu by to bylo jen ku prospěchu celé pouti.
  Ale vraťme se na Nábřeží. PENAM je téměř dostavěn, jejich vozy již parkují před nebo v areálu. Tím tato zátěž odpadá. Za umožnění parkování jsme jako město nic nedostali, jen možná rosická buňka hnutí ANO pár koblih. Jo a abych nezapomněl náš Penzion pro důchodce dostal od majitele PENAMU a současně ministra financí Bureše-Babiše v jedné osobě příslib daru ve výši půl milionu korun. Asi z dotace na Čapí hnízdo. Sláva našemu dobrodinci!
  Za pronájem pozemků pro pouťové atrakce dostáváme každý rok cca 90 000 Kč.
  Za překládání hlíny nedostáváme nic, to si tam asi někdo dělá svoje vlastní kšefty, což může bez poplatků, neboť se jedná o veřejné prostranství. Horší je, když si tam někdo složil na pár týdnů kontejnery a měl zaplatit zábor jako každý jiný, jenže díky zavřeným očím některých odpovědných zaměstnanců města tak nemusel učinit. Ale kde není žalobce, není ani soudce. Zvláštní přístup….
  Takže Vás chci pane Tůmo ještě požádat o další kus trpělivosti. Na projektech Pendrova se usilovně pracuje a je to jen otázka času, kdy Nábřeží, Zbýšovská, Sklářská, Pod Trojicí a další ulice v této části města budou vypadat k světu.

  • Dobrý den pane Světlíku,
   děkuji za Vaší odpověď i Váš čas.
   Ještě se trochu k tématu vrátím. Víte ono ani tak moc nejde o pořádání poutí tady, nebo tam… Já chtěl především upozornit na katastrofální stav celé komunikace na ulici Nábřeží-Zbýšovská. Doopravdy je zde neuvěřitelná prašnost,provoz nákladních aut, kamionů a dodávek. V poslední dny tady parkuje nákladní a stavební technika firmy Miloš Soukup( myslím,že o tom město musí vědět, neboť firma Soukup opravuje rosické silnice).
   Možná by si zastupitelstvo města mohlo položit otázku, jestli by nebylo přínosem zakázat zde parkování těchto druhů těžkotonážních nákladních automobilů.

   S pozdravem
   Radim Tůma

   • Dobrý den pane Tůmo, já to samozřejmě tak pochopil, jen si myslím, že prvním krokem musí být zvolení jiného místa pro umístění pouťových atrakcí a pak teprve můžeme opravovat komunikaci. Za zátěž těžkou technikou firmy Soukup se omlouvám, bylo to jen na chvíli, než firma opravila ulice pod Trojicí.
    Víte, s těmi nákladními automobily je to těžké stejně jako je těžká práce jejich řidičů. Ti je používají i pro cesty domů a někde zaparkovat na nedlouhou dobu odpočinku musí. Já vím, nikdo nechce, aby mu stál před domem kamion, aby mu jezdil kolem oken. U vás je to ještě horší díky blátu a prašnosti. Chápu. Občané i jiných lokalit mají výhrady, někdo protestuje proti parkování kamionu u Sokolovny, někomu vadí i jen průjezd kamionu k zimnímu stadionu, nedej bože parkování. Buďme trochu tolerantní! Tím nemyslím konkrétně vás, ale zákazem, jak navrhujete, bych konkrétně Nábřeží neřešil. Tam pomůže oprava komunikace, popřípadě parková úprava a dětské hřiště, či něco podobného. Začneme na tom pracovat, tady jsme na tahu my, vedení města.

    • Dobrý den pane Světlíku,
     ještě jednou děkuji za odpověď.
     Je určitě fajn, že si uděláte čas na takovou formu diskuse s občany města, jakou jste zvolil formou svého blogu.

     Přeji vše dobré a věřím, že ulice Nábřeží- Zbýšovská bude opravena.

     S pozdravem

     Radim Tůma

 • Dobry vecer pane starosto,
  Chci se jen zeptat, to je konecne rozhodnuti ohledne umisteni poutovych atrakci? Kam je premistite, az si zacnou stezovat lide kolem zimniho stadionu?
  Dekuji za odpoved.

  • Dobrý den, konečné rozhodnutí by mělo padnout do konce kalendářního roku. Já věřím, že místo u zimního stadionu je pro umístění atrakcí výhodnější, což jistě pochopí i obyvatelé této části našeho města. Pokud bude i tady problém, pak budeme muset jit asi cestou vybudování zpevněné plochy pod zámkem na kolbišti a umístit pouťové atrakce, popřípadě cirkus, právě tam. Konečně by se na ploše draze z dotací vybudovaného kolbiště něco dělo!

 • Musím se omluvit za jednu nepřesnost v mém komentáři, jedná se o trvání smlouvy se současným provozovatelem pouťových atrakcí. Ta je podepsána až do roku 2017. To nic ale nemění na možnosti změny lokality s umístěním atrakcí. Vše je o vzájemné dohodě.

 • No hurá ,

  moje reakce je spontánní z toho důvodu , že konečně propukla diskuse o místě konání poutí ..o prašnosti na ulici Nábřeží – Zbýšovská a a další okolo a o tom jak dále .

  Jestli je návrh kolbiště – tak je to skvělý návrh !

  Od doby co jsem se přidal k diskusi o pouti – jsem hodně poctivě prošel pěšky Rosice mnohokrát a opravdu lokalita kolbiště je skoro ideální ..i když úplně bez problémů je to u stadionu a to jsem to neměřil – to zas klobouk dolů , že úvaha přemístit poutˇsem došla až k měření zda ta auta projedou či ne .
  Další pro mě nepochopitelná věc -pokud z placu na poutě je devadesát tisíc a každý rok – kam přišly – kam se bohulibě rozplynuly ,když na pouťovém plácku to poznat není ani náhodou !
  A pokud bylo vybudováno kolbiště „draze z dotací“ divím se , že není víc využito – to teda valím oči , že tomu tak není .
  a douška k vybírání poplatků za pronájem místa za kontejnery – to projde ,ale úleva lidem co tu bydlí za to , že trpí pouťovým šílenstvím – to nejde …zvláštní 🙁

  Myslím , že hodně lidí ocení , když se pohnou ledy a konečně se něco bude dít – vždytˇi v Antarktidě tajou ledy 🙂

  občan Rosic

Vložit komentář: