Lis 7, 2016 - Uncategorized    8 Comments

Bezpečnost

Dobrý den pane starosto, chtěl bych se zeptat jaký účel plní betonové polokoule usazené v zelených plochách podél Brněnské ulice. Zároveň k nim mám i výtku. Tyto patníky, jestli se to tak dá vůbec nazvat, značne znesnadňují vyjíždění z vjezdů tím, že si člověk musí více nadjíždět. Ono by to až tak nevadilo, kdyby přes naše malebné město nejezdily v ranní špičce proudy vozidel oběma směry. Určitě víte na co tím narážím, člověk místo toho aby čekal až bude mít volno v pruhu směrem na Brno, musí čekat až bude volno v obou pruzích, protože se díky těmto konstrukcím ocitá v protisměru. Myslím že tímto kromě našich nervů utrpěla i bezpečnost na ulici Brněnská. Opravdu si nedovedu představit jediný důvod pro umístění těchto prefabrikátů, snad jen, že se někdo probudil se špatnou náladou a velmi ho deptají přejeté rožky trávníků. Místo toho by se mohla konečně vyřešit situace na ulici Husova, kde každý den stojí u chodníků vozidla, která blokují plynulý průjezd v obou směrech. Děkuji za odpověď.

J. F.

 

8 Komentářů

 • Děkuji za dotaz pane Fukane. Předem musím říci, že i já jsme byl velmi překvapen tím, co se objevilo na Brněnské ulici. Napřed jsem myslel, že jde o zařízení na automatické počítání projíždějících automobilů, že patníky nainstalovalo Ředitelství silnic a dálnic, aby mělo důkaz pro potřebnost realizace obchvatu Rosic. Super! Obchvat bude! (To asi těžko.)
  Pak mne napadlo, že se jedná o čůrací patníky pro pejsky. Ale v takovém množství? A pak mi blesklo hlavou, že si TS Rosice pořídily robotickou sekačku a patníky slouží k navigaci. To už jsem byl blízko. Patníky nainstalovaly naše TS Rosice na základě rozhodnutí rady, aby na Brněnské nedocházelo k poškozování travnatých ploch vozidly. Travnaté plochy jsme zde nechali spolu s chodníky opravit, dosypat zeminou a osít novou trávou. Bohužel někteří řidiči nemají k obecnímu majetku žádný vztah a trávníky nerespektují (hlavně ti u bytového domu města), takže tyto plochy jsou permanentně rozježděné. Je to vrchol ignorantství. Po svém trávníku by si takto nikdo z nás jistě nejezdil.
  Že zábrany jsou nebezpečné při vjezdu na hlavní silnici, je podle mne hloupost. Každý trochu zkušený řidič to zvládne bez toho, aby přejel do protisměru. Pokud nejede s kamionem samozřejmě. Tam by se problém vjezdu do protisměru a nadjíždění mohl projevit.
  Takže zábrany zde byly dány záměrně, přejeté rožky trávníku nás nedeptají, ale spíše iritují. To, jak patníky vypadají, je druhá věc, z mého pohledu vypadají strašně a dal bych přednost kamenům z litostrovského lomu. Příroda k přírodě. Ale zase patníky svou barvou ladí se hřbitovní zdí. Nemám pravdu?
  Dopravní situace na ulici Husova je v normálu, proč by nemohla vozidla parkovat u chodníku? Neporušují žádný předpis, pokud zrovna neparkují dvěma koly na chodníku. Osobní vozidla se na Husovu ulici v pohodě vejdou tři vedle sebe, takže při předjíždění nedojde k žádnému omezení ostatních. Že dodávky, nebo nákladní vozidla či autobusy musí přibrzdit a dát přednost protijedoucím vozidlům? No a? To je problém? Naopak to prospěje k bezpečnosti chodců, auta se zpomalí. A řidiči zde ušetří na případné pokutě za překročení rychlosti. Však je tu radar!

 • No já si při pohledu z náměstí říkal, že jsou to dýně!

  • Tak malé dýně v Rosicích? Vzpomínáte na dýně loni pod platanem na náměstí?

 • Vážený pane starosto,
  jak vidno ani vy neznáte význam těchto patníků.
  Vzhledem k tomu, že na ulici Brněnská u hřbitova, zmizela, po nainstalování patníků, dopravní značka hlavní silnice, jde pravděpodobně o variantu červených sloupků, které označují účelovou komunikaci.
  Z toho plyne otázka, kdo a proč změnil vedlejší silnici kolem hřbitova na účelovou komunikaci?

  • Tak to jsou pro mne velmi zajímavé informace. To by mne nenapadlo. Děkuji. Mohu ale všechny uklidnit, že žádná změna komunikací na účelové neproběhla. Po zmizelé značce vyhlásím pátrání.

 • Dobrý den,
  dnes 30.10. asi kolem 12.00 jsem ze silnice (asi 2m od krajnice)vracel jednu velkou dlažební kostku zpět na místo,aby do toho nenarazilo auto.Jestli MP pracuje i o víkendech a objíždí Rosice,tak tu překážku ve vozovce nemohli minout.
  Přeji pěknou neděli
  J.Novotný

  • Pěkný den pane Novotný, děkuji za Váš komentář a v podstatě i příspěvek ke zvýšení bezpečnosti na komunikacích v Rosicích. Jen mi chybí základní informace, kde ty dlažební kostky byly poškozeny. Pokud to bylo místo před radnicí v Rosicích, tak to již je opraveno.

   • Dobrý den,
    bylo to na Brněnské mezi těmi hliněnými bobky kam přibyly ještě ty velké dlažební kostky .
    Josef Novotný

Vložit komentář: