Srp 8, 2016 - Uncategorized    1 Comment

Koupaliště v Rosicích

Dobrý den pane starosto,

píši Vám v souvislosti s plánovanou výstavbou nového koupaliště. Nemíním nikoho přesvědčovat jakou variantu zvolit,ale při sledování posledního zasedání jsem nabyl dojmu,že chcete budovat koupaliště,máte nějaké cenové nabídky,ale nevíte jakou budete používat vodu a neznáte ani její složení ani množství jaké jste schopni čerpat z dosavadních zdrojů.Myslím,že to je zásadní informace při projektování koupaliště,můžete se k tomu vyjádřit. Děkuji.

P. S.

1 Komentář

 • Dobrý den pane Sokole, ani já nikoho nemusím přemlouvat do žádné varianty koupaliště. Osobně bych koupaliště při pohledu na poloprázdná koupaliště klidně v Rosicích oželel. V letošním „parném“ létě jsem jich víc než desítku navštívil, abych si je vyzkoušel na vlastní kůži a abych získal od provozovatelů technická a ekonomická data. Mohl jsem si s sebou vozit papírové ručníky a rozdávat je provozovatelům, když jim při informacích o ekonomice provozu slzely oči. Ale přání občanů je jasné, koupaliště jim v Rosicích chybí a to by mělo být pro vedení města rozhodující.
  Takže koupaliště vybudovat v Rosicích chceme. Cenovou nabídku máme na biotop, ta je stará tři roky. Pak tu máme několik studií na klasické bazény, nejmladší je z roku 2012, a jeden úplný projekt na klasický bazén z roku 2008. Pokud zvolíme variantu zpracovanou v hotovém projektu, bude se tento muset předělat na současné legislativní podmínky, v ostatních případech projekt zadat a nechat udělat nový. Ale na to jste se neptal.

  Otázka vody k napouštění bazénu je v podstatě jednoduchá, i když zásadní. Zase je to jen o penězích. Můžeme využít dva původní vrty na našich pozemcích, které případně zkapacitníme. Voda z nich se po úpravě dá použít, tedy před pěti lety tomu tak bylo, to bylo naposledy, kdy se dělaly rozbory.
  Pak je tu možnost nakoupit spodní vodu od sousedů, jak se to dělalo v posledních letech, když fungovalo ještě koupaliště. Tehdy se jednalo o částku přibližně 100 000 Kč a voda byla kvalitní, vhodná ke koupání, jen trochu studená. Pokud ale čerpání podzemní vody ministr Babiš zdaní, jak to tak už vypadá, bude to částka jaká? Opak toho, co říká poručík Hamáček v Černých baronech!
  Poslední možnost na získání podzemní vody je, získat vodu v rámci projektu z nového vrtu, který by byl umístěn vhodněji a měl vyšší kapacitu než oba staré vrty dohromady.
  Nejjednodušší, ale nejdražší možností je napouštění koupaliště pitnou vodou z vodovodního řadu. To by ale zvedlo provozní náklady, v Rosicích máme jednu z nejdražších cen vodného a stočného v republice. V současnosti máme vody v Rosicích dost a to pořád ještě nefunguje jímání říční vody z Jihlavky na Ivančicku.
  Možností je tedy několik, jen zvolit vhodnou variantu. Jak z technického tak hlavně ekonomického hlediska. S vodou je to tedy podobně jako s variantou koupaliště.

Vložit komentář: