Čvc 28, 2016 - Uncategorized    4 Comments

Stížnost – ulice Husova

Vážený pane starosto, už předem vím jak mi odpovíte, ale přesto vám sdělím tyto informace, které vám zřejmě unikají.

Asi jste dlouho nešel po ulici Husova, jinak by jste věděl jak se obyvatelům této ulice žije. Výstavba domů na ulici Petra Hechta je přímo na proti našeho domu a veškerá těžká technika, která tam pracuje a projíždí, nám značně narušila zdivo a podlahy, které nám praskají, nové domy na nové ulici budou chráněny vysokým oplocením proti hluku a prašnosti. Již před dvěma lety jsme s několika sousedy žádali o plechové bariery, tato žádost však byla zamítnuta, protože to spadá pod správu silnic a město s tím nemůže nic dělat. V zimních měsících máme postříkané fasády domů, auta nám téměř najíždí na chodník. Náklady na opravy zničených fasád nejsou zrovna malé. Vím, že to nespadá do kompetence města, ale vy jako starosta a město by jste se za své občany, kteří vás volili, měli postavit a jednat s patřičnými úřady. V Rosicích žiji již skoro 70 let a takový bordel jako teď nepamatuji, viz. chodníky Husova, na tom se město Rosice podílelo – v zimě nepouživatelné, všichni víme, že vaše funkce není jednoduchá, ale jako starostovi bychom vám rádi chtěli věřit. A na závěr své stížnosti bych se chtěla vyjádřit k nesmyslné akci pana Volánka Rosický Kokon. Jedním slovem hnus. Děkuji za pochopení a přeji vám krásnou dovolenou.

Alena Valešová

4 Komentářů

 • Dobrý den,
  k tomuhle komentáři se vyjadřím ale z té druhé strany.
  Sama bydlím v novostavbě a hned vedle se začíná stavět celá nová ulice s 12 domky. Bohužel je to nepříjemné, člověk ztratí soukromí a hlavně je neustále ve hluku.
  Na druhou stranu když by se nestavělo, kde má člověk bydlet? V podnájmu? U rodičů? Ve státních bytech? Dnešní doba je taková, že se člověk kvůli domu nebo bytu zadluží az do ,,konce života“ a bez jistoty, jestli bude vůbec schopen splácet 30 let nemalé peníze a jestli po něm něco zbude :).
  Ne každý má to štěstí, ze zdědí domeček nebo ho za pár korun odkoupí jako to bylo běžné kdysi.

  Většinou se ke komentářím nevyjadruji ale už jsem unavená z toho jak starší generace neustále řeší nové výstavby a vše co se kolem nich týká. V domech v kterých bydlí, taky někdo někdy stavěl a taky to někoho rušilo a obtežovalo, tak si na to prosím vzpomeňte…

  Je mi líto pana starosty, že cokoliv je tady špatně, tak za všechno může on 🙂 . Je to velice nevděčná práce.

  S pozdravem
  mladá ,,bohatá“ matka Petra 🙂

  • Vážená mladá a „bohatá“ Petro! Děkuji za Váš komentář a jsem hrozně rád, že někdo mladý se dívá na výstavbu tímto pohledem. Prostě doba výstavby se musí přetrpět, vím, že to občany zatěžuje, ale bez toho, aby se v Rosicích stavělo, bychom nebyli tím městem, kterým jsme. Každá novostavba, každý člověk PŘIHLÁŠENÝ K TRVALÉMU POBYTU v Rosicích našemu městu přináší užitek v podobě rozpočtového určení daní, daně z nemovitosti atd., atd. aměsto tak obohacuje. Samozřejmě nejen po této stránce, potkal jsem již hodně lidí, kteří se sem přistěhovali a kteří mne obohatili o jejich pohled na fungování města. Osobně jsem si myslel, že by naše město mohlo mít tak 10 000 obyvatel, ale prý stačí 7 000. O. K. Zkusíme se tedy za pár let zakonzervovat.
   Nebuďte unavená z toho, jak a co řeší starší generace. Já bývám zase často unaven z toho, co a jak řeší mladá generace. Vždycky ale musíme najít společnou řeč, o tom to je. Přesvědčit mladé lidi, že nemají vždycky pravdu je docela náročné, daří se mi to spíše u starších lidí. To je moje zkušenost. Jsem moc rád, že i když nerada vstupujete do diskuzí, udělala jste výjimku, velmi si toho cením. O to víc, že jste mladá a „bohatá“! Přece jenom je tento blog tak trochu víc anonymní, takže člověk nikdy neví, s kým má tu čest. 🙂 Takové lidi v Rosicích potřebujeme.
   Líto vám mne být nemusí, není to tak strašné. Má práce je možná nevděčná, opravdu se nedá zavděčit všem a často si lidé myslí, že za všechno špatné ve městě může starosta, popřípadě, že má neomezenou moc vše zařídit. Včetně odpuštění pokut, že, hříšníci? Já to mám usnadněno, mám vedle sebe celý ansámbl úředníků, takže se jistá část nespokojenosti občanů rozptýlí na větší počet lidí. 🙂

   • Děkuji za tak rozsáhlou odpověď 🙂
    Věřím, že časem se situace uklidní a budeme žít ve vzájemné harmonii 😀

    Pane starosto já vám fandím a schvaluji ty všude řešené pokuty 🙂 bohužel za něco se ty chodníky spravovat musí 😉

    Vzkaz pro paní Valešovou, ohledně té popraskané zdi a podlah.
    Říkám si, jestli by se na to nedala uplatnit pojistka. Zrovna jsem se totiž dívala to té mé a i na tenhle případ se mi vztahuje (ovšem nevím jakou máte vy). Ja být na vašem místě tak by jsem si to všechno zjistila za to nic nedate. Čím později to začněte řešit tím budou větší náklady na opravu a nedej bože aby to narušilo statiku domu.
    Ještě by jsem zkusila kontaktovat developera a informovat ho o tom. Někteří stavaři si moc hlavu nelámou tím jestli udělají někde jinde škodu.

    S pozdravem
    už jen Petra 🙂

 • Děkuji paní Valešové za její příspěvek i za to, že se rozhodla její názor na výstavbu na ulici Husova zveřejnit. Ještě než jsem se rozhoupal k vlastnímu komentáři, předběhla mne již paní Petra, která příspěvek paní Valešové okomentovala v podobném duchu, jak jsem chtěl já. Jen bych upřesnil, že vždycky, když se v Rosicích někde něco staví, ozvou se sousedé v dané lokalitě, že je výstavba ruší. To se netýká jen starších osob, i mladí se domnívají, že mají právo na klid. Vezmu to ale postupně.
  Po ulici Husova nechodím, máte pravdu, jezdím po ní hlavně autem, ale do Husovy čtvrti, na ulici Karla IV. a ulici Petra Hechta, kde probíhají v podstatě již dokončovací stavební práce, jezdím často. Ulice si procházím, abych zjistil, co je zde nového, pohovořím s občany. Takže vím, že výstavba na ulici Petra Hechta se chýlí ke konci, na podzim developer předá městu i komunikace, které snad již uvedl do pojízdného a kolaudovatelného stavu, takže odpadne vnášení nečistot ze staveniště na Husovu ulici. To je pozitivní. Další pozitivní zprávou pro obyvatele Husovy ulice v části naproti ulici Karla IV. je, že plánovaná výstavba bytových domů neproběhne, developer vyhodnotil tuto investici ZATÍM jako nevýhodnou.
  Co se týká praskání domů, je to, bohužel, záležitost vyvolaná velkým provozem, na který jistě domy postavené před desítkami let, nebyly stavebně připraveny. Nejsou to jen vozidla stavby z ulice Petra Hechta, ale všeobecně. Tomu by se dalo zabránit zákazem vjezdu těžkých kamionů, které by musely pak na Tetčice jezdit třeba přes komunikaci na Křibech, ale dopředu mohu na 100% říci, že takový luxus by nám dopravní inženýři z Policie ČR nedopřejí.
  Jsem velmi překvapen ze slov paní Valešové, že se sousedy před dvěma lety žádali o umístění zábran mezi chodníkem a komunikací, aby nedocházelo ke znečišťování fasád jejich rodinných domků. Sice sleduji, že začínám docela dost zapomínat, ale tady o tom fakt nevím. Ne všechny žádsti jdou přes mou osobu, tyto věci se řeší na investičním oddělení města a to spadá do kompetence místostarosty. Mohu ale zapátrat v archivu, kde jsou všechny žádosti uloženy. Komunikace na Husově ulici je krajská, od obrubníků k domům jsou pozemky naše a chodníky na nich též. Nevidím proto důvod pro zamítnutí žádosti. Jen si dovolím upozornit na to, že zafinancovat by si tyto zábrany museli žadatelé sami.
  K chodníkům na Husově ulici výhrady nemám, nepochopil jsem, v čem jsou špatné. Kdyby byly všechny chodníky ve všech částech Rosic v takovém stavu!
  K mé funkci snad jen to, že sice není záviděníhodná, ale šel jsem do ní zcela dobrovolně a stejně dobrovolně z ní mohu kdykoliv odejít. Jenže tím bych udělal radost některým lidem, což nechci, i když radost druhým lidem dělám rád a tak mne snad moje funkce bude bavit až do konce volebního období, pokud mne zastupitelé nedefenestrují z oken radnice dříve.
  Rosický Kokon! Mystifikace mám rád, o celé akci jsem byl částečně informován, mystifikace měla z pozice autorů jistě úspěch, hodně lidí bylo dezorientovaných, jenže celou akci podle ohlasů nepochopili, takže se nejvíce asi bavili autoři. Mně osobně to připadalo hodně amatérské a nedotažené, z autorské dílny pan S. již vyšly daleko lepší kusy. A pak ten jejich starosta! To neměli na obsazení někoho lepšího? Třeba Richarda Gera nebo George Clooneyho? Nějakej mlaďoch s vlasy jak řepa! Co ten může vědět o komunálu! 🙂 Tak snad to příště bude lepší.

Vložit komentář: