Čvc 28, 2016 - Uncategorized    1 Comment

Procházky kolem Rosic – oblast Kamínky

Dobrý den,

četl jsem nedávno zveřejněný strategický plán rozvoje města Rosice zveřejněný na vašich stránkách a jsem velmi rád, že se chcete aktivně věnovat budování cyklostezek mimo hlavní tahy a obecně propojit Rosice s okolní přírodou pomocí chodníků/polních cest, viz sekce C.3.3 „Budování vycházkových tras v okolí města“.

Místem, kterému by takový zásah výrazně prospěl, jsou Rosice Kamínky.

Cca 400 metrů od této lokality je menší les, ke kterému však nevede žádná cesta, po které by mohly bezpečně chodit maminky s kočárky, aniž by musely použít silnici. Další možností vycházek je až červená turistická značka jdoucí do Zastávky, která je však dostupná až po několika stech metrech chůze po silnici (ulice Litostrovská) bez chodníku.

 

Bylo by tedy možné propojit Rosice s lesem cestou na kraji pole (kde si obyvatelé stejně většinou nějakou úzkou pěšinu vyšlapou), viz https://mapy.cz/s/QL2H? Tím by cesta k červené značce byla mnohem příjemnější.

Další možností zlepšení by bylo vytvoření ještě jedné cesty, viz https://mapy.cz/s/QL5F. Tak by se vytvořil okruh pro menší procházky kolem blízkých lesů. Tuto možnost by dost možná ocenili i obyvatelé přilehlého domova seniorů.

 

Původní link se strategickým plánem rozvoje již nefunguje, takže pro zájemce jsem si dovolil nasdílet staženou kopii https://www.dropbox.com/s/mkp5hmum0ukawbi/strategicky%20plan%20rozvoje%20Rosic.pdf?dl=0

Ondrej Šebela

1 Komentář

  • Vážený pane Šebelo, moc děkuji za Váš podnět. Jakmile budeme připravovat pro náš nový Strategický plán města, který, jak doufám, záříjové zastupitelstvo jako kvalitní a odpovídající vynaloženým prostředkům schválí, konkrétní akce k jeho naplnění, určitě Váš podnět zkusíme do akčního plánu na dva roky zapracovat. Myslím, že vycházkových tras kolem města je v současnosti málo a občané by si zasloužili nevracet se z vycházek v zabahněné obuvi.

Vložit komentář: