Čvn 6, 2016 - Uncategorized    3 Comments

Tetčická Rosická ulice-panelka

Dobrý den pane starosto. Kdysi byla zřízena cesta z panelů na ulici Rosická -Tetčická. Využívají ji v hojném počtu děti, které jdou do školy a zpět i dospělí a pejskaři. Nyní je panelka, jak ji říkáme, velmi rozbitá od aut,která vozila materiál na výstavbu rodinných domků. Chtěla jsem se zeptat, jestli panelka bude opět upravena. Přeji pěkný den. Milotová V.

 

3 Komentářů

 • Dobrý den,
  chtěla bych poopravit komentář paní Milotové. Je totiž strašně jednoduché jít okolo a říct, že panelka je zničená proto, protože v okolí jsou postaveny nové domy, tudíž asi od těžké techniky při výstavbě. Tohle se týká možná prvních 50ti metrů panelky z rosické strany z důvodu aktuálně probíhající výstavby.
  Ten zbytek panelky je ale zničený především z doby, kdy se opravovala hlavní silnice v Tetčicích a spousta lidí (a nemyslím tím jen tetčické obyvatele) si tudy zkracovala cestu. Není to zas tak dávno, takže asi si každý v okolí vzpomene na příšerný provoz, který zde byl. Při tomto provozu se hlavně mnohým řidičům nechtělo couvat, takže se auta vyhýbaly do příkopu a vznikaly komické situace zapadnutí aut…. a přitom se právě ničily momentálně propadnuté okraje. V dané době se na panelce objevily i náklaďáky, autobusy atd.
  Také přeji pěkný den.
  Helena N.

 • Ze zájmu jsem se díval na ceny těch rodinných domů… Je neuvěřitelné, kolik si je někdo schopen říct za včelí úl de facto bez pozemku, navíc stojící 20 metrů od vlakové tratě a 50 (možná 100) metrů od vedení VVN…

 • Zdravím paní Milotovou, paní Helenu i pana Šuterika. Zatím jsem neměl čas, abych se na panelku zajel podívat osobně, ale pokud mi to čas dovolí, udělám to ještě dnes. Ale myslím si, že díky stáří panelky jí ten zvýšený provoz při objížďce v Tetčicích nebo při výstavbě rodinných domků v těsné blízkosti trati příliš neuškodil. Ostatně se jedná o provizorní účelovou komunikaci, která byla vybudována, jak mi kdysi tvrdil bývalý starosta Tetčic Ambros tetčickými obyvateli, aby tetčické děti došli suchou nohou do rosické školy a zpět. Čili panelka byla původně vybudována pro pěší! Před pár lety stejný starosta nechal rozhodnout tehdejší zastupitelstvo o tom, že pro Tetčice bude spádovou školou Zastávka, takže panelka v podstatě již není potřebná a klidně bychom ji mohli zrušit a panely vrátit Tetčicím. :-)))
  To byl vtip. Rušit panelku nebudeme, spíše bych to viděl na nějakou prozatímní opravu, ale, myslím, že to nespěchá, máme v současné době jiné priority. V každém případě, pokud na ní budou známky, že došlo k jejímu poškození vozidly stavby, budeme požadovat po investorovi součinnost při opravách. Peněz má určitě dost, když se domky prodávají, jak píše pan Šuterik, za neuvěřitelné ceny. Ale na druhou stranu, proč by se neprodávalo, když je poptávka, že? Na vlak si člověk zvykne, na příjemně bzučící vedení vysokého napětí přes zimu také. A hypotéky jsou pořád skoro zadarmo. Zvláštní doba….

Vložit komentář: