Čvn 9, 2016 - Uncategorized    17 Comments

Rosická pouť

Dobrý den pane starosto,

ráda bych se podělila o aktuální dění ohledně rosické pouti, konkrétně kolotočů a stánků na ulici Nábřeží, Zbýšovská.

Třetím rokem na ulici Nábřeží provozuji živnost a od dětství jsem i bydlela na zmíněných ulicích. Rok od roku je období poutě horší a nepříjemné pro místní obyvatele. Sama za sebe si nechci jen stěžovat, ráda bych přispěla i nějakým řešením, což je to nejtěžší. Aktuální situace poutě je ve stavu, kdy pouťové atrakce jsou nepřiměřeně blízko domům a je jich snad více než kdy jindy. Extrémně narušují klid a pohodu. Je to těžké to popsat bez emocí, člověk  si to musí zkusit, aby pochopil, jak dalece to narušuje soukromí. Od komplikace parkování, po hluk po celý den a noc. Dále přes zničené a pošlapané předzahrádky, až přes návštěvníky poutě vysedávající na parapetu Vašeho okna, schodů, ne-li v horším případě stánek s perníkem, kdy máte vchod do domu zablokovaný krabicemi. Tímto příspěvkem nežádám o přemístění poutě ani jiný radikální krok, upřímně se ani neztotožňuji s tímto druhem stěžování si. Ale nějaké řešení, kdy místní obyvatelé nebudou mít pocit, že týden před poutí se uzavřou zmíněné ulice a přežijte si to jak chcete. Myslím, že nějaký dozor celé akce, organizace, kdy by někdo mohl dohlédnout na neomezující umístění atrakcí, by bylo na místě. Určitě by neuškodilo i omezení počtu atrakcí. Umístění stánků na místech, která nebudou blokovat obyvatelům dostat se domů.

Vím, že každý řeší jen okolí svého bydliště a v Rosicích to nebude jediné místo, které trpí. Ale i díky opravám místní pekárny dochází k super destrukci těchto ulic a její stav myslím není třeba komentovat. Kombinace prachu z bourané pekárny a prachu z aut na tomto prostoru, byla v jeden čas k pláči 🙂 Tohle ale opět chápu jako nákladnou akci a asi i projekt na dlouho dopředu.

Nevím zda někdo z místních někdy takhle veřejně vystoupil, jen jsem chtěla, aby se aspoň do budoucna vědělo o této problematice, protože jako nemístní návštěvník poutě těžko někdo uvěří, že je něco v nepořádku.

Děkuji i jen za přečtení. Ať se daří!

 

S pozdravem

Veronika Maly

 

17 Komentářů

 • Vážená paní Maly, děkuji za Váš příspěvek. Asi hlavní důvodem, proč jste napsala příspěvek, je množství atrakcí, které bylo letos na rosické pouti. Věřím, že vlastní pořádání pouti na tomto tradičním místě je obyvateli chápáno a trpěno jako jejich vstřícný krok k městu a ostatním spoluobčanům. Vždyť je to jen jedenkrát v roce! Za to děkuji.
  Za letošní množství atrakcí, přiznávám bez mučení, mohu já. Loni jsem sám osobně spolu i s dalšími kolegy a známými nabyl dojmu, že malý počet atrakcí je nedůstojný velikosti a návštěvnosti Rosic v období pouti a tak jsem si dovolil požádat o jejich zvýšený počet. To organizátor letos splnil. Jak to dopadlo, jste cítili na vlastní kůži. Ani já jsem nebyl nadšen z minimálních prostor, které zbyly pro návštěvníky, kteří se jen stěží prodírali mezi atrakcemi. Současný trend je takový, že co novější atrakce, to větší nárok na prostor.
  Pro příští rok musíme zvolit nějaký kompromis a rozhodně, tak jak ostatně navrhujete, budeme požadovat předběžné rozmístění atrakcí a alespoň v radě města je schválit. Poté je také kontrolovat. Za letošní potíže se velmi omlouvám.
  Co se týká rekonstrukce pekárny, tak tam se pomalu stavba posunuje ke konci a myslím, že nejhorší mají obyvatelé Vaší lokality za sebou. Po investorovi budeme samozřejmě chtít, aby všechny poškozené chodníky a komunikace včetně veřejné zeleně uvedl do původního stavu. To má na starosti oddělení investic města pod patronátem pana místostarosty. I s celým prostranstvím na ulici Nábřeží musíme časem něco udělat. Nemyslím jen s povrchem, ale i s kanalizací, která je zde ve špatném stavu.
  Ještě jednou děkuji za váš příspěvek a doufám, že takových občanů, kteří mají k problémům města co říci, bude stále víc. A Vám osobně ať se nejen v podnikání daří!

 • Dobrý den pane starosto ,

  jak se říká kát se po akci …řeknu „pozdě bycha honiti ,že ? Je neuvěřitelné , že se Vám zdálo, že v loni bylo málo atrakcí !!!! Vy opravdu nevíte o čem mluvíte . I kdyby toto konání bylo jen jednou do roka , neznamená to , že lidé mají trpět od těchto rádoby kulturních pracovníků to co si dovolují …
  ..měl by jste na vlastní kůži zažít noční nájezd na plac a hrkání dokud se aspon trochu neusadí a to není práce na hodinu s těmi velkými nákladními auty…měl by jste je mít celý týden u domu včetně jejich skvělých maringotek …praní prádla …psů a houfu dětí a jejich skvělých aut …toto je jen špička ledovce … + nájezd stánkařů ,kdy Vás oblehnou a skoro se zlobí a jsou dotčeni, že chcete bydlet a ještě po Vás chtějí třeba vodu ….ano jako velikáši Vám jako odškodnění nabídnou pár lístků/volňásků/ na atrakce ,ale to nevyváží to , co tu zažíváte ….lidé , kteří tu bydlí rezignovali ..bohužel a poutˇ, kterou sem přesunuli představitelé obce v minulém režimu vesele podporujete dále …ta poutˇmá být někde jinde ..nemyslíte pane starosto ..starousedlíci Vám možná poví ,kde má být poutˇ…bydlíte tu celý život , tak máte určitě hodně známých i ze starších ročníků ..oni Vám to poví …a ještě …místo ,kde se konají poutě je malé ,ale je určitě výnosné …kolik jste za pronájem dostali a to není jen letos … a kolik jste do něj vrátili …zhodnotil bych to tak , že skoro nic ….a to je myslím smutné …reprezentace města začíná a končí na městě , ale dolů do „podzámčí“ se nedostane nic …vůbec nic a to roky ….jen jsem si všiml , že tu akorát dokážete vytvořit průmyslovou zonu ….a to máte tudy projít hezky na Trojici ? kudy ?
  A na závěr ..léta rosickou poutˇnenavštěvuji ..nemá to smysl ….stačí jen se projít okolo ,když produkce nejede a stačí to …letos ještě přibyla ještě nedodržená bezpečnost atrakcí …myslím bezpečná vzdálenost mezi jednotlivými místy ….nehledě co to stojí peněz …takže na závěr …asi všichni občané bydlící v této lokalitě uvítají , když dokážete něco změnit k lepšímu …místní by si to po létech utrpení a trápení a nepříjemností … určitě zasloužili….a jen se prosím Vás neomlouvejte !
  občan Rosic

  • Omlouvat se rozhodně nehodlám, Vám už vůbec nemám za co. Pochybuji, že v Rosicích, i když jste se „podepsal(a)“ jako „občan Rosic“ vůbec žijete. Kdybyste alespoň trochu sledoval dění v Rosicích, pak byste věděl, co všechno chystá vedení města, aby i občané žijící na Pendrově, na které se léta zapomínalo, měli stejný komfort, jako všichni ostatní. To se týká hlavně funkčních kanalizací, vodovodů, chodníků a komunikací.
   Co se týká pouti, místo rozhodně měnit za jiné nebudeme. Místo je to osvědčené a tradiční, příště si jen více pohlídáme rozmístění atrakcí. Myslím, že většina obyvatel kolem místa pro pouť to chápe a vychází organizátorům vstříc i účastníkům vstříc, za což jim nezbývá než poděkovat.

 • A copak, pane starosto, chystáte pro občany Sklářské? Nebo my tu snad komfort máme podle Vás? Silnice čím dál horší (už je dost teplo? 🙂 ) a není to od těch pár desítek rybářů s Feliciemi, je to zejména od těžkých aut, která začala jezdit do Barka…

  Výmoly komentovat nebudu, tvrdil jste mi, že jste si to sám projel a přislíbil jste nápravu. Povrch samotný je extrémně prašný. Bydlí tu dost dětí a starších lidí a jsem si jist, že tento prach jim jistě nedělá dobře. Je smutné, že polní cesta mezi Rosicemi a Tetčicemi je v lepším stavu než ulice našeho města.

  Co tedy uděláte pro nás?

  • Dobrý den pane Šuteriku. Pro občany na Sklářské je připravena celková oprava vodovodu a kanalizace, což z větší části zaplatí na moji žádost Svazek vodovodů a kanalizací. Již dopředu upozorňuji, že bude trochu problém s průjezdností této ulice. Mezitím proběhne dopracování projektu na ulici Zbýšovskou, který se rozšíří i o ulici Sklářskou a část Zbýšovské od přejezdu k hospodě u Karla, s čímž se u tohoto projektu dříve nepočítalo. Bohužel je vše vázáno také na projekt zdvojkolejnění trati, který je pořád ve hvězdách. Jedná se o odstranění a posunutí tarasu, který zpevňoval vlečku a kde by mělo dojít k rozšíření komunikace. Ale to se může udělat později, důležité bude opravit povrch Sklářské a chodníky kolem bytových domů, aby zde nebyl ten hrozný tankodrom. Takže ještě trpělivost. Všechno bude, pokud se chce.

 • Dobrý den pane starosto ,

  toto trvalo , než jste odpověděl …nějak Vám došla slova ….a uznávám , že píšete ohromně …rád Vaše články čtu

  Nepochybujte , že jsem z Rosic – bydlíme tu s rodinou dlouho – dost dlouho na to , abych mohl zhodnotit postoj radnice k Pendrovu …ano poslední rok dva se tu skutečně něco děje .Jste na radnici už druhé volební období a že by Vás problematika poutě …zázemí ..podmínek pro lidi okolo bydlící zajímala …vždytˇjste na poutě chodil i s rodinou nebo ne? Váš postoj , že místo nezměníte odpovídá tomu , že ani plácek na poutě neprojde pořádnou úpravou a ku prospěchu občanů tam bydlících . To jste mě hodně zklamal , zřejmě jste nabyl dojmu , že je to tradice se mačkat na místě , kde to je nejméně vhodné . Vy asi nevíte , že než zasáhla komunistická moc byly poutě na Trojici /asi jste se nezeptal/ a aby tam lidé nechodili Na Trojici – stáhli atrakce na tento požehnaný plácek , ach Bože díky za něj 🙂 kde by jinde mohla ta poutˇasi být? připomenu Vám , že po dva roky , co se na tomto místě za předchozího režimu dělala kanalizace – byla pouť přemístěna k zimnímu stadionu . A rychle , jak jen to šlo , se „tradice “ vrátila zpět …protože jakýsi potentát tam bydlel poblíž a tu skrumáž nemohl poslouchat a nevyspal se . Kvůli jedné osobě to šlo ,ale kvůli minimálně 50 lidí okolo tohoto plácku to změnit nejde ..inu síla osobnosti !!!
  A také jste neodpověděl na to, kolik toto místečko vynáší za těch pár dní co musí starousedlíci vydržet nájezd kulturních pracovníků? Jen poděkování je málo pane starosto 🙂 opravdu ….nějaké úlevy ..třeba poplatek z popelnice …nebo za psa …co ..nic? to by bylo gesto státníka !
  A ještě poznámečka ..kam si myslíte , že ti pracovníci pouťových atrakcí vypouští odpadní vodu z nádobí ..z pračky ….z úklidu ? To Vás zřejmě vůbec nezajímá a to je škoda …heslo důvěřuj,ale prověřuj se tady minulo účinkem …voda všechno odnese 🙂

  Zjistil jsem , že jsem si dovolil dotknout se citlivého místa co se v Rosicích udělalo …no na to , že tu už jste ve vedení druhé volební období a máte sílu pohnout věcmi …..připustťe , že některé věci doznívají a dokončují se po Vašich předchůdcích … toho mnoho není , ale pokud budete chtít mohl by jste dokázat víc .

  P.S. ta mladá paní , co Vám o aktuálním dění okolo pouti napsala ..to jsou přesně ty pocity lidí, kteří léta okolo bydlí a cítí tu zátěž nejvíc – mají můj obdiv , že to tu vydrží

  Váš/ už nyní letitý /občan Rosic

  • Vážený (letitý) občane Rosic. 🙂 Děkuji za pochvalu ohledně mého spisovatelského talentu. Omlouvám se za zpoždění, nějak se mi v poslední době nedostává času. Ale o psaní článků mé starostování v Rosicích není. Druhé volební období je velmi zavazující, ale jde to tentokrát hodně ztuha a nějak hodně pomalu. A že bych měl mít v druhém období nějakou větší sílu pohnout s věcmi, to nějak necítím, spíš se pořád vše jen zbytečně komplikuje. I věci, které doznívají po mých předchůdcích.
   Máte v mnohém pravdu, s mnoha věcmi, o kterých píšete, nehodlám polemizovat. Musím ale polemizovat s tím, pořádat pouť jinde. Když jsem napsal pouť, myslel jsem atrakce, tedy, pro nás starousedlíky, šógle. Ten plácek je opravdu tradiční, umístit atrakce u stadionu se možná dalo jednou dvakrát, ale pořád mám pocit, že správné místo je na nábřeží. A stánky? Ty bych nejraději vykázal až na Zbýšovskou za přejezd a mohly by lemovat cestu poutníků ke Svaté Trojici. Spíš z Trojice, mohly by stát u asfaltové cesty od Trojice dolů na Zbýšovskou. (Teď budu čekat, kdo se ozve ze Zbýšovské, že tam žádné stánkaře nechce.) Jenže kolik z návštěvníků pouti vykoná opravdovou pouť až ke kapli?
   Když už o tom píšeme, nějak se našim předchůdcům ta kanalizace nepovedla a před úpravou povrchu plácku na nábřeží budeme muset propadlou kanalizaci, zhotovenou mimochodem ze studničních skruží, opravit. Stav povrchu nábřeží je děsivý, když je sucho, práší se, když je po dešti, je zde bláto. Jenže… Ne všechny pozemky jsou zde města, některé vlastní osoby, o kterých se léta nevědělo, zda ještě žijí, či zda existují nějací jejich následníci. Teď vysvitla jiskřička naděje a tak věřím, že se časem podaří i s nimi domluvit na úpravě povrchu jejich pozemků. Zase je to na dlouhé lokte, ale jsem si vědom toho, že s tím MUSÍME něco konečně udělat.
   Co z toho město má? Na to jsem zapomněl posledně odpovědět. Není co zatajovat. Město získá 90 000 Kč každý rok, smlouva je uzavřena na tři roky. To je za atrakce. Něco málo, kolem deseti tisíc, vybereme na záboru veřejného prostranství právě od stánkářů. Takže sto tisíc. Hodně, nebo málo? Použít tyto peníze na dar pro ty, co tam bydlí by se asi dalo, každá koruna dobrá. To by bylo gesto! Ne státníka, ale starosty, který má své občany opravdu rád a jde mu o jejich pohodu! O žádných úlevách z místních poplatků nemůže být řeč. To byse nám někteří úředníci z toho osypali.
   Přiznávám, odpad z maringotek zatím nikdo nikdy neřešil. Ani mne to nenapadlo. Věřím, že vše končí v kanalizaci, však je nedaleko sběrač. Ale zkontrolovat by se to mělo také. Za všechny Vaše tipy a názory moc děkuji.

 • Dobrý den pane starosto,

  děkuji za rozsáhlou odpověď a i naději na změnu týkajícího tématu. Organizace atrakcí, lepší rozmístění a vůbec alespoň trocha síly od města je velice vítána a pokud to půjde cítit na příští pouti, tak budeme všichni místní moc rádi. Pravdou je, že jsme si na to už zvykli, ale jak ´´občan Rosic´´ ve svém příspěvku zmínil, nic jiného Vám ani nezbývá 🙂 nechcete spor s lidmi, kteří se Vám z ničeho nic objeví před okny 🙂
  Ale myslím, že s Vaší strany bylo řečeno víc než dost. Já moc děkuji za naději, že se něco změní a město se bude více podílet na rosické pouti.

  Ještě dodatek k rekonstrukci Penamu, ač je to také drobným trnem v oku, tak za sebe musím říct, že pracovníci co parkují na tomto place se chovají velice slušně a na to množství střídajících aut, po jejich odjezdu odpoledne nenajdete smetiště.
  Děkuji i za zveřejnění mého příspěvku. Ať se daří i Vám!

  • Děkuji paní Maly, za komentář, kterého si velmi vážím.

 • Pane starosto, asi neznám místní název“Na Pendrově“. Byl byste tedy tak laskav a mně a případným dalším zájemcům objasnil, kde přesně to je a co se tam chystá? Kdyh už jste to tady sám nakousl, bylo by dobré tuto myšlenku zkompletovat.
  Děkuji.

  • Tak to asi bude pane Šuteriku, že nejste rodilý rosický občan. Nic si z toho ale nedělejte, pan místostarosta taky posledně nevěděl, kde je Tetčická před Veselovýma, co tam byl obchod. 🙂
   Domácí starší občané vědí, že historicky je město Rosice složeno ze dvou částí, z Rosic a z Pendrova (původně a správně Pendorf). Jejich hranicí je ulice 1. května. Jdouc po ní směrem od nádraží, vše co je nalevo jsou Rosice, napravo Pendrov. S Pendrováky bývaly za mých dětských let ostré boje. Jó, to byly časy!

   • Děkuji za odpověď. Rodilý občan skutečně nejsem, nicméně žiji zde, tak není nikdy od věci se něco dozvědět. Trochu jste mi připomněl Rychlé Šípy a jejich půtky s Vonty ze Stínadel. 🙂 Více se rozepíšu v novém tématu, jelikož jsem zjistil několik nových informací a Vás bych chtěl poždásat o jejich zpřesnění.

    • Nemáte zač děkovat, pokud nejste rodilý občan, pak není divu. S těmi Rychlými šípy a vonty jste mne dostal. Dobré přirovnání. Jen si už nepamatuji, kdo byl tehdy kdo, svou pravdu měli všichni. Budu se těšit na další Vaše téma k prodiskutování.

 • Dobrý den pane starosto,

  nevím jestli máte krátkou pamět,ale za mých mladých let bylo tradiční místo pro pout na kopci Svaté Trojice.Stánky lemovaly lipovou alej až nahoru ke kapličce a ještě lidé udělali něco pro své zdraví když si ten kopec vyšlápli až nahoru.Vím že dnešní atrakce by byl velkej problém tam dostat ale možná by stálo za ůvahu tam umístit stánky místo toho aby lemovaly silnici

  • Zdravím Františku, má paměť je stejně dobrá jako ta Vaše, proto v odpovědi na komentář „občana Rosic“ o tom píši ve stejném duchu výše. V každém případě díky za vstup do diskuze.

 • Dobrý den pane starosto ,

  opět mi to nedá a musím se ozvat , mám zase výhrady k tomu , co píšete .
  Vaše reakce na můj dotaz ohledně místa pouti …toto není tradiční místo …s tím nesouhlasím a mrzí mě , že se neozvou občané bydlící zde . Pokud Vám jako starostovi jde o pohodu občanů – tak to stojí za úvahu , i když jak píšete ,,většina občanů to chápe a vychází organizátorům vstříc “ .Jiné místo se najít dá určitě .
  No co asi jiného mohou dělat , když se jich nezastanete …dodržování nočního klidu , průchod k vlastnímu bydlení, výkyvy el,energie -přetížená sít´, jak Vám z atrakce koukají přímo do oken , o parkování auta nemluvě/organizátoři musí mít vše po ruce ,ale místní si musí najít místo jinde . Bylo to dříve / před rokem 89 / a je to tak i dnes . Nebaví mě být nepříjemný ,ale chci rozproudit debatu o tomto prostoru , který je pro radnici zajímají 1x do roka a to kvůli pouti .

  Jestliže majitelé domů si svoje příbytky zkrášlují , okolí jim na atraktivnosti ubírá . Čekám , že by Vás mohlo napadnout , že příští rok by zde mohl být i cirkus , jelikož prostor na městě je už zastavěn a kde bude příště cirkus? děsivá představa . Pamatuji si , jak zde byl párkrát cirkus a z toho zázemí šel děs …snad jen zahrádkaři mohli mít radost z mrvy na hnojení .
  Vrátím se k Vašemu nápadu stánky za kolejemi na Zbýšovské – doufám , že se někdo ozve – to není dobrý nápad ,ale snad by se někdo konečně ohradil nad tou hloupostí . Nejlepší je ubrat …stánků je moc a to co se nabízí , je hrozné .
  A tedˇk těm úlevám. Není důvod ,aby se Vaši úředníci osypali – výjimky přece existují a není důvod jich nevyužít .Nemám sice přehled co si může radnice dovolit ,ale určitě se nemýlím , že tady prostor je .Jsou města , kde občané nelatí za popelnice a taky to jde , prostě to vyřešili . Všechno jde , když se chce
  A jestli je 100 000 málo nebo moc …řekl bych , že dost ,aby se sem peníze vracely a to pravidelně a ne jednou za dvacet let …prostor je tu na krásný park odpočinkovou zonu a výmluvy, že není vše radnice jsou chabé . Na městě jste z prostoru na Palackého náměstí udělali parkoviště a tady je to obdobné a to je velká škoda . Ani v té Vaší studii se s ničím nepočítá … opravdu mizerie …co s tím ? Léta se na Pendrov kašle …nemyslí se na starší spoluobčany …nákupy základních potravin ….nebýt našich vietnamských spoluobčanů – chodíme na město pro nezbytné nákupy …není tu veřejná tel. budka jak na městě o WC nemluvě . Ano , dnes mají všichni mobily a auta tak kdo by potřeboval WC …těch věcí je, co tu chybí …nejsou zde podmínky ,aby se dařilo i ostatním, vždytˇtu byla masna …zelenina … novinový stánek prodejna pečiva/pekárna/ a co tu je tedˇ? Nic … velká škoda . Vím , že namítnete , že byla možnost si autobusem zajet do PENNY nebo Lídlu ,ale ruku na srdce – to neřeší celou situaci .Můžete se ohradit , že to není Váš problém, že tu nic není , ale já myslím , že je .
  Chodím tudy na procházky se psy a je mi z toho všeho smutno i procházka na Trojici není žádný zážitek …bohužel .

  Na závěr bych Vám rád popřál , aby se Vaše plány uskutečnily a hlavně ,aby v nich bylo důstojné místo pro Pendrov a „pouťový plácek“

  Váš občan Rosic

  • Vážený občane Rosic, vím, že pro nás, kterým nehřmí kolotočářská muzika pod okny, či nesmrdí cirkusový medvěd, se těžko vysvětluje, jak je to obtěžující. Přesto si troufám říci, že přece jen trocha vstřícnosti by se od takto „postižených občanů“ městu hodila. I když zrovna pouť a cirkus nemají s kulturou příliš mnoho společného, přesto jsou to věci, které k životu města obcí patří. Srovnejme to s jinými obcemi. Takový Žebětín taky asi nedostává pro své občany žádný dar od automotodromu, aby dostali zadostiučinění vzhledem k hluku, který se odtud téměř každodenně nese. Co chudáci obyvatelé Bystrce, které zrovna v této době téměř každý den před půlnocí budí ohňostroj? Přesto Vás chci požádat, pokud máte nějaký nápad, kam pouťové atrakce přesunout, velmi to uvítám. Mne nic nenapadá. Před zimní stadion to nepůjde, tou uličkou dnešní monstratrakce prostě neprojedou.
   Ve městě na náměstí jsme udělali parkoviště? To přece ne, každý, kdo přijede do Rosic je nadšen z toho, jak se zde podařila skloubit zeleň a betonové plochy a velmi nám to chválí. A parkovacích míst je na náměstí pomálu. Ze svého okna často zahlédnu řidiče, kteří zoufale hledají místo k parkování. Vybudovat podzemní parkoviště a na povrchu mít jen zeleň by bylo úžasné, bohužel pro město jako jsou Rosice nereálné. Ale udělat parkoviště P+R u stadionu, odtud malý bus jako pendl na náměstí a zpět si představit, stejně jako vytvoření z náměstí zónu jen pro pěší, reálně dovedu. Když jsme u toho busu, o víkendech pořád jezdí tzv. seniorbus od Penamu k marketům na druhém konci města.
   K Pendrovu musím říci, že ne tak úplně se na něj kašlalo, jen trochu víc, než na ostatní části Rosic. To chceme, jak už jsem psal, postupně napravovat. Co se týká občanské vybavenosti, asi těžko by šlo donutit někoho, aby si otevřel obchod někde, kde se mu to nevyplatí. A veřejná podpora soukromého podnikání se trestá ze zákona. Stejně tak dotovat telefonní budku nějakému telefonnímu operátorovi by byla hloupost, je doba mobilních telefonů, kde je volání daleko levnější. Proto byly budky zrušeny, stejně jako některé obchody. A WC, pokud sledujete pozorně mé příspěvky a komentáře, bude. Možná ještě letos. Bohužel ne na Pendrově, ale na náměstí.
   Za Vaše přání v závěru děkuji a velmi si vážím toho, že ač se v mnoha věcech neshodneme, dokážeme, podle mého, spolu polemizovat na slušné úrovni. Tak to má být a mohu říci, že mi to vůbec není nepříjemné.

Vložit komentář: