Kvě 31, 2016 - Uncategorized    5 Comments

Zpomalovací práh na ulici Úvoz

Dobrý den.

Mám dotaz. Jednou v debatě na tomto webu jsme se bavili o bezpečnostních prvcích na ulici Úvoz. Chci se zeptat zda jste to tedy navrhl bezpečnostní řadě a v jaké je to fázi. Moc děkuji za odpověď. Daňo

 

5 Komentářů

 • Vážený pane Daňo, správné označení je bezpečnostní komise, ale to samozřejmě nehraje roli. Tam jsme se bavili nejen o zpomalovacích prazích, ale i o úpravách nejvyšší povolené rychlosti v různých rosických lokalitách tak, jak to navrhují členové komise, kteří jsou prodlouženou rukou některých občanů Rosic. Takže nešlo je o ulici Úvoz.
  Požadavky na vybudování zpomalovacích prahů přišly do komise i mně na stůl pro tyto ulice: Zámecká, Kollárova, Říčanská, Tyršova, Havířská, Hybešova, Fügnerova, Mrštíkova, Sportovní, Jiráskova, Husova, Janáčkova, Malackova, Lesní, Úvoz, kpt. Jaroše, Na Štěpnici, 1. května a Tetčická. Kdybychom měli vyhovět všem občanům a jejich požadavkům, jistě uznáte, že bychom byli jak v Kocourkově. Nejen by byly prahy skoro všude, což já osobně odmítám, protože jsou zdrojem hluku a ničí tlumiče vozidel, ale také něco stojí. Jeden práh přes komunikaci přijde včetně dopravního značení na cca 20 000 Kč. Proto se zatím k žádnému instalování zpomalovacích prahů nepřistoupilo, jediným krokem pro zklidnění dopravy v centru bude zónové omezení rychlosti na náměstí Palackého a těsném okolí. A kontrola strážníky ve vyjmenovaných lokalitách, pokud budou mít volnou chvilku. A v apelaci na všechny rosické i nerosické řidiče, aby při průjezdu Rosicemi zmírnili rychlost, v případě potřeby i pod 50 km/h.

  • Vážený pane starosto,
   když jsem naposledy jel přes Rosice, tak jsem udržoval raději 35 km/h na povolené 50. Ostatní řidiči byli naprosto nadšení a dávali mi to najevo lepením se na kufr a vyblikáním. Od té doby, co jsou u Kývalky radary, tak tam pro sichr budu jezdit 70 km/h…hlavně, abys ty a ta vaše prdel ze mě neměli ani korunu…

   • Vážený pane Nerosický, o to nám právě šlo. Tak to má být. Jezdit přes naše krásné město pomalu a bezpečně. A aby z toho měla něco i moje zadní část těla, koupím si za vybrané pokuty novou židli. Cítím, že ta stará je už nějaká vysezená.

 • Zdar mr. Dano, ked vam ide primarne o bezpecnost, klud a ticho, ako som vypozoroval z vasich kecov… pritom chcete byvat v centre Rosic, tak jedine riesenie vidim v odstahovani sa niekam na samotu do lesa, tam budete v bezpeci, v tichu.

  • Já si myslím, že naše město je dosti tiché a bezpečné, že se nikdo nemusí nikam stěhovat. Jen to chce trochu tolerance, hlavně ze strany řidičů. Do ulice Úvoz když člověk jede padesátkou, tak to vypadá opticky, že jede rychleji. A ta bílá čára tam není na to, aby na ní stála auta, ale označuje prostor pro chodce.

Vložit komentář: