Čvn 6, 2016 - Uncategorized    10 Comments

Středisko volného času Rosice

Dobrý den pane starosto. Již dlouho jsem zvažovala jestli napsat , nebo ne. Ale jelikož jsem zjistila, že více lidí má stejný názor, rozhodla jsem se otevřít téma SVČ Rosice. Zajímalo by mě, jak je to nyní se SVČ. Myslela jsem si, že je to organizace, která by se měla starat o volný čas nás všech, hlavně tedy dětí, dělat akce pro veřejnost a mnoho dalšího. Ale já s tímhle bohužel nesouhlasím. Nejen, že o SVČ není vidu, ani slechu, ale byla jsem již několikrát hodně nespokojená. Hodně lidí si o SVČ šušká, jak jsou tam špatné vztahy, jak se tam nic neděje a podobně….. Já jsem bohužel jedna z těch maminek , která má stejnou zkušenost a to nespokojenost. Už ani na akce nechodím – poslední kapka byla průvod svaté Lucie, který se opravdu nepodařil. (ročník před byl tak nádherný). A letos? Vůbec žádné akce pro veřejnost, prostě nic! Veškeré akce už pořádá převážně Kašpárkov a Kic – viz slet čarodějnic (a to podotýkám, že v Kašpárkově to dělají všichni ve svém volném čase!a skoro zadarmo ne za plat).Pamatuji doby kdy jsem velice ráda chodila na slet čarodějnic, který SVČ pořádalo. Proč se všechny velké a dobré akce střediskem zrušily? Kromě Karnevalu, Dnu dětí a Drakyády se tam v podstatě nic (co by bylo vidět) neděje a to je podle mě velká škoda. Co se týče kroužků a pobytů – úroveň velice klesla.  Chci na tuto skutečnost poukázat a chci aby se k tomu vyjádřili i ostatní. A ano jsem ta nespokojená maminka, která psala i stížnost přímo na SVČ.

Hezký den Procházková Petra

10 Komentářů

 • Pěkný den i Vám. Mrzí mne, když dostávám stížnosti na fungování příspěvkových organizací, kterých zřizovatelem je město. K SVČ mohu říci, že s jeho činností jsme spokojeni a až do Vašeho příspěvku jsme žádnou stížnost na činnost neobdrželi. Sám osobně si dělám během roku takový malý průzkum, že zastavím účastníky kroužků či jiných činností na SVČ a ptám se, zda jsou spokojeni. Mám od nich jen kladné odpovědi, proto jsem překvapen tím, co píšete.
  V každém případě předpokládám, že se k Vašemu příspěvku vyjádří paní ředitelka SVČ. Já chci jen říci, že je možné, že SVČ pořádá méně akcí pro veřejnost, ale to není zásadní poslání SVČ. Tyto akce pro veřejnost, které zmiňujete, jsou v podstatě prací navíc, nad rámec činnosti SVČ. To je u nás ve městě hlavně kvůli organizování volného času mládeže prostřednictvím kroužků, což se daří na velmi slušné úrovni. Akce pro veřejnost, to je pak vlastně jen druh reklamy, aby byl o činnost SVČ větší zájem a kroužky byly co nejvíce naplněny.
  K příspěvku, pokud to bude přínosné a nutné ještě nějak ze strany města okomentovat, se vyjádřím až po komentáři paní ředitelky. Jsem také zvědav, zda někdo ze čtenářů blogu přidá svůj komentář v podobném duchu jako je tento příspěvek.

 • Vážená paní P. P. (je nám líto, že vás nemůžeme oslovit celým jménem),
  Vaše stížnost se k nám nedostala, proto jsme na ni nemohli reagovat. Velice si vážíme jakékoliv konstruktivní zpětné vazby, která nás posune dále a proto jste mohla i Vy využít dotazník nebo nás přímo navštívit na SVČ. Kdyby jste tak učinila, tak víme, které konkrétní pobyty a kroužky máte na mysli.
  SVČ je organizace zřízena MŠMT a plní jasně definované poslání dané zřizovací listinou, t.j. zájmové vzdělávání (kroužky, příměstské tábory a pobytovky) a v této oblasti se na SVČ toho děje opravdu mnoho. V současné době máme v nabídce 56 kroužků, které navštěvuje 597 dětí. Většinu přihlášených tvoří děti, které se k nám každoročně vrací. SVČ je otevřeno každý všední den od 8.30 do 20.30. Nad rámec této činnosti SVČ pořádá ročně více než 30 akcí, které navštívilo více než 3500 účastníků.
  Na letošní léto máme v nabídce 13 táborů a pobytů s kapacitou 400 osob a většina z nich je už nyní v dubnu plně obsazena.
  Od prosince do dubna fungovalo SVČ v podstavu zaměstnanců (2 pedagogové ze 3), ale i přesto akce probíhaly podle plánu a získávaly pozitivní ohlasy. V současnosti pracují na SVČ spokojení zaměstnanci, opět v plném počtu.
  Zuzana Klusková
  Miroslava Murycová
  Tereza Knötigová
  Alexandra Tůmová
  Jitka Lacinová
  Lenka Dvorská
  Michal Bouda

  • Za to P. P. se omlouvám jak paní Procházkové, tak paní ředitelce. Ne všichni, co se podepíši svým pravým jménem, chtějí svá jména zveřejnit, proto raději volím iniciály, ale pokud si to přispívající výslovně přejí, pak zveřejňuji celé jméno. Děkuji paní Procházkové za to, jít jiným vzorem.

 • Vážená maminko P.P., Vážený pane starosto,

  ráda bych také přispěla „troškou do mlýna“ a reagovala na vaše příspěvky. Mám naprosto opačný názor, než má paní P.P. Že se něco, někde „šušká“ je věc jedna, druhá věc je, jak se věci opravdu mají.
  Naopak si myslím, že momentálně je atmosféra na SVČ velice příjemná a otevřená. Paní ředitelka Klusková neměla lehké začátky, ale ustála to s naprostou grácií. Nabídka kroužků je široká a každoročně se objevují nové. Stejně tak tábory na léto jsou zajímavé a každý si tam najde své.
  Kašpárkov i KIC oslovují trochu jiné spektrum obyvatel než SVČ a mají i jiná poslání. Ano souhlasím, KIC se výrazně podílí na veřejném životě rosických i mimorosických obyvatel, ale to je právě jedna z věcí, pro kterou tady KIC je. Primární funkcí SVČ je organizování volného času dětí formou kroužků – přesně tak, jak, pane starosto, píšete. A to si myslím, že tam je na dobré úrovni.
  Moje děti chodí do kroužků několik let a pokud jim nějaký nevyhovoval, tak si vždy našly nějakou náhradu. Takže opravdu je z čeho vybírat. A pokud se někdy něco nepovedlo? Ruku na srdce, komu z nás se daří vždycky všechno?

  Hezký den všem Kateřina

  • Děkuji paní Kateřino, znovu musím říci, že z mého pohledu funguje SVČ dobře, nebo alespoň nemám zprávy, kromě té tady na blogu, že by dobře nefungovalo. A to by se ke mně doneslo hodně rychle. Ale jsem rád, že se objeví i kritika, i když třeba ne zcela opodstatněná. Pro vedení města je podstatné, že děti po škole se mohou realizovat v kroužcích, kterých je hodně a je o ně zájem. Velké akce jsou spíš pro SVČ jen prezentací činnosti pro veřejnost, v tom hlavní činnost SVČ nespočívá.

 • Dobrý den, nedalo mne to a musím reagovat a přidat se do diskuze. 3500 účastníků? 30 akcí? Můžu vědět jaké myslíte? Pokud dobře počítám byl Karneval ( na který tu minule také nebyly dobré ohlasy). Dlouho nic a máme červen a Den dětí, pak přichází podzim a je tu Den pro děti, drakyáda, Mikuláš( který už snad organizuje spolek důchodců) a v prosinci máme průvod. Akce jsou z většiny povedené, ale paní ředitelko nejste tak trochu mimo vaše čísla? Já vím napsané na papíře to vypadá dobře, ale to nemyslíte vážně. Pokud ano, můžete mě informovat o těch ( pro mne utajenych) dalších akcí. Mne to totiž zajímá! Co se tyče kroužků: klobouk dolu před gymnastikou a sebeobranou. Ti Vás reprezentují na jedničku. Ale to patři hlavně uznání lektorům.
  A na závěr. Moji tchýni pobavilo jak píšete, že jste v kanceláři 8.30. To nás pobavilo velice. Asi tedy schválně neotvíráte, nebo že by to bylo podobně jako s těmi akcemi?
  Hezký večer všem!

  • Tady věřím v odpověď paní ředitelky….

 • Dobrý den, paní Nováčková,
  samozřejmě chápu, že není možné zachytit všechny aktivity SVČ a je mojí milou povinností Vás s většinou z nich seznámit.
  Během roku 2015/2016 SVČ Rosice uspořádalo nebo uspořádá tyto akce:
  1.9. Den pro děti
  9.9. Světluška
  7.-11.9. Týden otevřených dveří pro ZŠ
  17.10 Drakyáda
  23.10. Výjezd na Laser Game
  6.11. Rosickou Nocí
  9.11. Setkání ředitelů SVČ a DDM z celé republiky
  27.11. Výlet do Jump Parku
  28.11. Výtvarné advetní dílny
  4.12. Čertovsko andělský bál
  12.12. Dárek na poslední chvíli
  13.12. Průvod sv. Lucie
  24.1. Karneval
  2.4. Velký florbalový den
  21.4. Den Země
  11.5. Olympiáda Mikroregionu Kahan – Talentová show
  13.5. Turnaj v softbalu
  25.5. Odpoledne pro mládež na inline bruslích a na horolezecké stěně
  28.5. Den dětí
  28.5. Domečkyáda
  1.6. Vernisáž výstavy prací dětí z výtvarných kroužků
  13.-14.6. Finále dopravní výchovy
  14.6. Cykloden
  18.-19.6. Keramické tvoření

  SVČ se podílelo a spolupracovalo na akcích:
  4.9. MČR v žonglování ve spolupráci s U.J.S.
  26.9. Výtvarné dílny na akci Česnekové slavnosti ve spolupráci s KIC
  5.12. Mikuláš ve spolupráci s Klubem seniorů
  3.1. Tříkrálová sbírka ve spolupráci s Rosickou farností
  19.3. Dílny na Velikonočním kumštování ve spolupráci s KIC
  16.4. Rosická štika ve spolupráci s KSG
  17.4. O pohár Města Rosice ve spolupráci s KSG
  6.6. Turnaj v minivolejbalu

  Během celého roku pak organizujeme například výukový program Dopravní výchovy pro devět základních škol v rámci regionu, pravidelné semináře ve výtvarné dílně, jednorázové akce v klubu Suterén a také je SVČ Rosice zakladatelem a garantem Dívčí florbalové ligy žákyň.
  Přestože jsme netvrdili, že jsme od 8.30 výhradně v kancelářích, jsme rádi, že jsme Vás i tchyni pobavili. Pro styk s veřejností máme vyhrazeny úřední a pokladní hodiny v pondělí a ve středu. Naše práce se neskládá jen ze sezení za stolem, účastníme se také příprav a úklidu po akcích, výukových programů, školení, porad, nákupů a dalších činností, které, věříme, nejsou navenek vidět.

  Vidíte, že každý den je co dělat a proto prosím Vás i další zájemce o podrobné informace, ať vyčkají na zveřejnění naší zprávy o činnosti v červnu na webových stránkách organizace.

  Mgr. Zuzana Klusková, ředitelka SVČ Rosice

 • Dobrý den,
  tento příspěvek navazuje na prvotní text paní Procházkové pouze částečně, přesto si dovolím jej sem napsat.
  Ráda bych poděkovala SVČ za výborně zorganizovaný Děn dětí 28.5.2016. Obě dcery (3,5 a 1,5 roku) si ho užily. Starší včetně plnění úkolů a sladké odměny v podobě koláčku na závěr.
  Díky za možnost strávit sobotní odpoledne u Vás a těšíme se na další akce.
  Michaela P., Brno

 • Tak tady vidíme, že každý může mít jiný pohled na činnost stejné organizace. Všem dámám děkuji, že se do diskuze zapojily a doufám, že byla alespoň z části přínosná i pro paní ředitelku, kterou musím za řízení činnosti SVČ fakt pochválit.

Vložit komentář: