Lis 7, 2016 - Uncategorized    6 Comments

Městská skládka Křiby

Vážený pane starosto,

jak už jsem Vám psal v mailu před dvěma dny, který jste dostal jistě i s fotografiemi, žádám vás o uveřejnění mého příspěvku na váš blog. Protože takhle tedy ne! Už jste se asi po pár letech ve funkci zorientoval a začal jít ve stopách svých předchůdců, kteří měli máslo na hlavě a nevěděli, kde si o nějaké všimné říct dříve. Nebo možná jste se rozhodl, že si nenápadně přilepšíte ještě před tím, než vás z funkce odstřelí hnutí ANO, pro které bude jistě i toto dobrou záminkou a přibude jim tak další klenot do složky na vaší osobu, kterou, jak jsem se dozvěděl, dávají dohromady a v brzké době s ní vyrukují a vás se zbavili. To ale jistě víte, hloupý rozhodně nejste.

To, že jste dovolili nějaké stavební firmě ukládat stavební odpad, mistrně zamaskovaný pod hlínu, na vaši skládku na Křibech, je hanebnost. Vůči životnímu prostředí i ostatním majitelům přilehlých pozemků. Ještě nejsou hotovy pozemkové úpravy v této lokalitě a vy si tam děláte vlastní byznys, necháváte svévolně zničit vegetaci, cesta je rozšířena na sousední pozemky jiných majitelů. To je hrozný bordel! Takhle se nechovali ani komunisti, od kterých se vy tak rád distancujete na vašem blogu.

Budu rád, když zde veřejně zodpovíte pár otázek:

 1. Na základě čeho tam práce probíhají a proč je to v takovém spěchu?
 2. Co za to město má, když nechá uložit tisíce kubíků odpadu na rádobysvých pozemcích?
 3. Jsou na ukládání odpadů vydaná patřičná povolení?
 4. Ví o tom a máte vše schváleno všemi patřičnými orgány?
 5. Je uzavřena mezi městem a firmou smlouva na ukládání odpadů?
 6. Pochlubte se, co jste za souhlas s ukládáním obdržel vy?

Otázek by mohlo být daleko více. Jsem zvědav, zda toto na svém blogu zveřejníte, když se tak holedbáte, že zveřejňujete vše, pokud je to napsáno slušně a bez vulgarit. Ikdyž i vulgarity mi jdou na jazyk! Když budete moci, ilustrujte to i fotkami, co jsem vám poslal, ať si čtenáři blogu udělají obrázek, kudy se ubírá vedení Rosic. Budu se, a nejen já, velmi těšit, zda a co mi odpovíte. V každém případě podám, jak jsem psal v mailu, podnět na Inspekci životního prostředí, která si jistě takto nařízení o rekultivaci skládky města nepředstavovala. Pokud neodpovíte, pak pošlu žádost na vás úřad a budete mi muset dopodrobna odpovědět podle zákona 106, což jistě děláte na úřadu všichni moc rádi.   J. T.

 

6 Komentářů

 • Tak k tomuto příspěvku zatím nemám slov. Ani tak k jeho obsahu, který sice není vulgární a urazit bych si mohl, ale k té skládce. Vidím, pane, že máte skvělé informace. Skoro jako kdyby byly z jednoho tetčického zdroje! To byl vtip, s Tetčicemi již dávno máme perfektní vztahy. Ať to zní divně, musím si zjistit všechny potřebné informace. Já o té „rekultivaci“ skládky nevím nic, nebo jen něco málo. Není to má parketa ve vedení města ani kompetence. To je současně i moje odpověď na vaši poslední otázku. Já nedostal od nikoho nic, možná někdo jiný, ale to se dá lehce zjistit. Na všechny otázky je odpověď, budu se snažit být rychlý a spíš se budu snažit k odpovědi vyzvat kompetentní osoby.

 • O vložení komentáře mne požádal pan místostarosta:

  Prosím o vložení na blog i s fotkou.

  Vážený pane,
  docela by mě zajímalo, zda znáte historii této lokality. Ve stručnosti jen uvedu, že v roce 1994 byla zpracován projekt na dokončení rekultivace a rovněž bylo vydáno i územní rozhodnutí. Bohužel se nic moc nedělo. V roce 2007 věc prošetřovala inspekce životního prostředí. Uvádím fotografie lokality jak v té době vypadala, kdy tam lidé vesele vyváželi cokoliv. V roce 2013 dostaly Rosické TS pokutu od inspekce ŽP za vyvážení listí a trávy a zároveň odbor životního prostředí nařídil odstranění závad. Na podzim loňského roku jsme zahájili odstranění navezeného materiálu. V současnosti probíhá dokončení rekultivace na základě nabídky firmy, která v rámci rekultivace uložila i výkopovou zeminu. Na tuto zeminu jsou samozřejmě provedeny veškeré rozbory a zkoušky a zdůrazňuji, že se nejedná se o odpad jak ho asi chápe většina lidí. Pokud se s touto lokalitou v podstatě 20 let nic nedělo, tak chápu, že se Vám zdá, že se rekultivace provádí ve spěchu. V závěru Vás opravím, že za uložení zeminy pan starosta nic nedostal, dostane Město Rosice do rozpočtu.
  No a co se týče složky, tak to budu rád, když mi o tom napíšete víc, rád se dozvím něco nového a jak to tady s těmi složkami vlastně v Rosicích chodí a třeba i nějakou založíme až na to budeme mít dostatek lidí. Třeba se pár dobrovolníků co takto sbírají data na různé lidi přihlásí více. Budeme pak mít všichni složky na všechny a bude nám krásně 🙂
  http://blokstarosti.cz/wp-content/uploads/2016/04/skladka.jpg

 • Dobrý den, zde jsou odpovědi na Vaše otázky, ale upozorňuji jen na to, že možná mé informace budou neúplné, vzhledem k tomu, že veškerá činnost na bývalé skládce je konána prostřednictvím investičního odboru, kterému za vedení města šéfuje pan místostarosta.
  1. Práce probíhají na základě nařízení od Inspekce životního prostředí, které nám dalo v roce 2013 za povinnost skládku zrušit a zrekultivovat. Na rekultivaci se již pracovalo delší dobu, finální zasypání zeminou bylo objednáno a zaplaceno již v minulém roce firmou, kterou odbor investic doporučil. Že nyní práce dělá úplně jiná firma je pro mne záhadou, rozhodně jsme nikdy neuvažovali o ukládání zeminy na toto místo za úplatu. Musím prověřit, zda ty původní práce byly vůbec provedeny, zda jsme nezaplatili „jen tak“. Zemina je podle odborníku v pořádku, žádná stavební suť se tam nenachází, možná sem tam nějaký ten kousek betonu, který není na překážku.
  2. Tím se dostávám k druhé odpovědi. Zjistil jsem, že za město zařídil vše pan místostarosta, který akceptoval nabídku firmy na uložení zeminy o objemu 3000 m3 a návaznou rekultivaci, jak vyplývá z objednávky adresované na něho. Město dostane za toto 90 000 Kč bez DPH. Je to hodně, nebo málo? To nemohu posoudit, snad nám k tomu pak v dalších komentářích někdo řekne nějaká jasná čísla.
  Dlužno dodat, že o této akci nebyla rada města informována, nabídku jsme neprojednali, ani já osobně jsem neměl žádné informace. Přitom se jedná o objednávku z konce února a na projednání bylo času dost. Dnes je navážení zeminy včetně rekultivace téměř hotovo.
  3. a 4. Povolení nebyla vydána, žádné orgány nebyly vyzvány k vyjádření, zda lze tyto práce provádět. Teď se vše shání dodatečně, oprášil se projekt z roku 1994, musí se upravit na současnou velikost zabraných cizích pozemků. K těm pozemkům snad jen to, že jsou podle katastru jiných majitelů, ale po dnes již dokončených pozemkových úpravách, se čeká na katastr, který na základě návrhu Pozemového úřadu tyto změny zapíše. Žádost je podána. Vše je vyměřeno, zrekultivovaná skládka bude ve 100% na pozemcích města. O dobrozdání k úpravám nebyl požádán ani odbor životního prostředí našeho města, ani kraje. Na to se tak nějak pozapomnělo.
  5. Smlouva nebyla uzavřena, vše se řešilo, podle mých informací jen objednávkou, která projednávaná v orgánech města nebyla.
  6. Byla zodpovězena v mém předchozím komentáři a potvrzena i v komentáři pana místostarosty, kterémuž tímto děkuji.

  Závěrem k této věci bych chtěl říci, že záměr rekultivovat skládku za co nejnižších nákladů, je správný. Špatné je to, že realizace předběhla administrativu a také, jakým způsobem realizace probíhala. Ta „dálnice“ k bývalé skládce hovoří za vše. Když jistá pravidla vyžaduje úřad po občanech, mělo by stejná pravidla respektovat i město a to na prvním místě. Prostě jít příkladem. Pak z toho vznikají informační šumy a fámy a zcela oprávněně občané ukáží prstem, že když předpisy nemusí respektovat město, proč by to měli respektovat oni. A to je špatně, mne osobně nejen tato kauza mrzí, ale štve. Rozhodně se nemuselo spěchat.
  Doufám, že toto vysvětlení Vám bude stačit, pokud ne, můžete využít dalších možností, o kterých v příspěvku píšete. Možná se tady objeví další komentáře, které by ještě lépe vysvětlily pozadí celé kauzy.

 • A ještě jeden komentář k Vašemu úvodu. Ve funkci jsem se zorientoval brzy, ale nemám zapotřebí jít ve stopách mých předchůdců. Tedy pokud nějaké stopy vůbec zanechali a jestli vůbec to o těch stopách je pravda. Ty dohady, kdo se za co napakoval z mých předchůdců, jsou jen fámy bez důkazů, takže předraženou ČOV v Tetčicích, pronájem zimního stadionu bez dokladů, prodej sochy Jurana do šmelcu, zmanipulované nákupy pozemků pod budoucím obchvatem či prodej pozemků dnes již neexistujícím developerským firmám, ztracený milion korun za sluneční elektrárnu, atd., atd., můžete všichni pustit z hlavy.
  Co se týká střílení na radnici, tak o tom nic nevím. Asi se mi horší sluch. Z e zpráv vím, že se začalo střílet jen v Brně a to jen slepými náboji. Ovšem v jednom jsem zpozorněl. Jste již třetí člověk, který mi naznačuje, že na mne hnutí ANO založilo nějakou složku. Dokonce prý má hnutí ANO agenturu, která má sbírat o nevychovaných komunálních politicích jako jsem já, kompromitující informace, které by pak hnutí použilo třeba právě k defenestraci z radničních oken. Tomuto postupu bych se nedivil, jejich guru Bureš zakládání složek, jak jsme měli možnost zjistit z médií, zvládá znamenitě. Také nepochybuji, že má na tuto činnost nějaký ten milionek vyčleněný. Když píšu o hnutí ANO, nemyslím ty naše mladé hochy z místní organizace. Oni si jen někde „nahoře“ na mne postěžovali, co jsem jim provedl a jaký jsem nesolidní partner (odvolání jejich předsedy výboru byl pro ně jistě bolestivá záležitost, ale přitom o odvolání rozhodli zastupitelé) a tam někde u nich „nahoře“ to byl signál ke sběru. Pokud to tak je, pak: „Sběru zdar!“
  Členové hnutí ANO v Rosicích na takové věci, jak mi potvrdil pan místostarosta, nemají čas, zaobírají se daleko důležitějšími věcmi pro blaho města. Jsem rád, tak to má být. Když jsem s panem místostarostou o Vašem příspěvku hovořil, jakousi složku mi ukázal, ale byla prázdná a ani nebyla nijak nadepsaná. Já mu věřím.

 • Vážený pane starosto po delší době bych se rád vrátil k tématu, kterému jsme se společně s místostarostou věnovali. Jedná se o skládku na Křibech. „Bývalou skládku“. Dnes je plocha zrekultivovaná, na první pohled to jako dříve již nevypadá, ale nikdo mi nevymluví, že zde byly uloženy stavební a jiné odpady za které si, pokud tedy ne město, tak někdo z vedení města nebo z úředníků, namastil kapsu. Prý ani místostarostou oficiální dohodnutá částka 90 000 Kč od firmy, která se levně zbavila odpadů, do městské pokladny nedorazila. Můžete tyto informace potvrdit? Pokud tomu tak je, pak se pan místostarosta, šéf hnutí ANO v Rosicích a nyní i krajský zastupitel, rychle v politice zorientoval a zapracoval na svém vlastním prospěchu, ne? I kdyby šlo jen o slibovaných 90 000 Kč. Já jsem přesvědčen, že mohlo jít i o několikanásobek této částky. Víte, kolik dávají firmy za uložení odpadu ze zemních prací? Město mohlo získat podle mých informací nejméně půl milionu!!! Nebo se vám celá tato akce zdá čistá? Mně a určitě i každému, kdo sleduje dění na radnici, je zřejmé, že se jedná o jasný příklad korupčního jednání. Ano, bude líp, ale jen někomu!

  Josef Toman

 • Zdravím Vás také pane Tomane. Vidím, že máte dobré informace. Že by z pizzerie? Nebo ze zdroje blízkého radnici?
  Co mám na to říci? Že jsme ve vedení města celou akci rekultivace skládky podcenili a nějak se nám vymkla z rukou? Dodnes nemáme z uložené zeminy ani korunu, firma z nás udělala pitomce, mohli jsme, jak píšete, za uložení zeminy vyinkasovat nemalé peníze. Navíc pořád ještě nejsou k dispozici patřičné dokumenty, po jejichž kompletaci bychom se aspoň mohli pokusit částku 90 000 Kč vymáhat. Ale už se stalo, bohužel. Já jsem rád, že na tuto akci nebyla žádná dotace. To by byl teprve průšvih!
  Co se týká Vašeho pohledu na práci pana místostarosty, to nechám zcela bez komentáře. Že je to tak, jak píšete, si nemyslím.

Vložit komentář: