Dub 12, 2016 - Uncategorized    6 Comments

Dětské hřiště Mochomůrka

Dobrý den,

je krásné počasí, venku svítí slunce, pár kroků od domu máme zrekonstruované dětské hřiště. Má to jednu pihu na kráse – hřiště Mochomůrka je zamčené, provoz začíná 1. dubna. Takže nás čeká cesta přes kus Rosic na hřiště za kuželnou, které je v provozu celoročně. Přimlouval bych se za celoroční provoz i v případě Mochomůrky.

S pozdravem Tomáš Heroudek

 

6 Komentářů

 • Dobrý den pane starosto,

  vyřizuji Vám vzkaz od mojí 4-leté dcery, která Vám vzkazuje, že když je venku teplo, tak nemá být hřiště zavřené, byli jsme zklamaní, když jsme si udělali dlouhý výlet na „Mochomůrku“, těšila se na lanovku, bohužel hřiště je nepochopitelně zamčené na řetěz, a musel jsem jí vysvětlovat, co znamená „papír s kulatým razítkem“ a jak fungují úřady, a právě zde je vidět, kdy je tu buď člověk pro úředníka nebo úředník pro člověka že… také se prosím, podívejte, kam se poděl můj e-mail ze zimy zaslaný na vaši e-podatelnu se žádostí o box na písek kvůli náledí, do dneška mi nikdo neodpověděl, Jak to tam vedete? Já neodpovídat v zaměstnání zákazníkům tak mne šéf vyhodí 🙂

  Děkuji a zdraví
  Dan Sapík

 • Vážení přátelé, děkuji Vám za podněty, které se sešly ve stejnou chvíli. Naprosto souhlasím s tím, že hrát si venku na dětském hřišti nemá být jen záležitost půl roku. To jsme trochu ve vedení města tenkrát nedomysleli, když jsme chystali znění provozního řádu tohoto dětského hřiště, stejně tak jsme nemysleli na vliv globálního oteplování. 🙂 Takže za sebe mohu slíbit přepracování tohoto řádu tak, aby mohla být Mochomůrka otevřena celoročně.
  Po emailu pana Sapíka zkusím na podatelně zapátrat, věřím, že nebudu muset vyhodit sám sebe, ale nevzpomínám si, že by mi z podatelny email s tímto obsahem byl přeposlán. Za neodpověď se omlouvám, někdy se to stát může.

 • Dobrý den,

  přimlouval bych se udělat tu stejnou změnu provozního řádu i pro hřiště na kamínkách.
  Minulý rok jsem si o tom psal s panem Ženožičkou, ale odpověd více méně vyhýbavá (muselo by se projednat, atd.) a výsledek žádný.
  Abych ale jen nekritizoval, alespoň byl tento rok zakrytý písek (což mě vytáčelo snad ještě více než zámek na brance).

 • Pěkný den všem. Včera jsem v podvečer navštívil dětské hřiště Mochomůrka. Byl jsem velice mile překvapen, jak bylo vytížené. Přestože bylo těsně před soumrakem, v pískovišti si bastlili bábovičky dvě dívky a jeden chlapec. (Mám to dobře pravopisně?) Další dívka se houpala na tobogánu – houpačce. Všichni byli bez dozoru! No nedivím se, bylo jim kolem dvanácti let. Ale to nevadí, i ti starší si chtějí někde hrát a zrovna pro tento věk moc příležitostí u nás v Rosicích není.
  Na asfaltovém hřišti se hrál fotbal jak o život. Aktéry byli kluci, stáří bych odhadoval kolem 18 až 20 let. Vlastně mladí muži. Byli slušní, i předváděný fotbal. Super, jsem rád. Proto tato zařízení v Rosicích jsou. Nebál bych se i umělého osvětlení a čas využívání hřiště prodloužit. Kacířská myšlenka, že? Hlavně pro obyvatele bytových domů v těsné blízkosti hřiště. Nemám pravdu?

 • Dobrý den pane starosto, k tématu hřiště jsem již vedli diskuzi i na komisi životního prostředí loni na podzim , kdy jsme se shodli že krom papíru by neměl asi být problém, aby hřiště bylo otevřeno za pěkného počasí na jaře i na podzim. Ale papír je papír a úřední šiml rád řechtá. Tak bych se přimlouval, aby se to zkusilo zvládnout do podzimu , jelikož se bojím že opět zima koncem října nepřijde :). přeji krásné aprílové dny

  • Myslím, že nemusíte občané, hlavně děti a mládež, nemusí mít strach. Provozní řád bude upraven, bez toho by to nešlo. Znáte lidi. Dítě spadne z prolézačky 31. 3. na „uzavřeném“ hřišti a je průšvih hned. A kdo to odskáče? Samozřejmě že majitel, nebo provozovatel hřiště. Nedělám si iluze….

Vložit komentář: