Dub 14, 2016 - Uncategorized    88 Comments

Další radar pro Rosice

Zdravím všechny čtenáře a chtěl bych je již předem upozornit na novinku, která se chystá. Možná jste již zachytili tuto zprávu ze sdělovacích prostředků, ale raději to jistím. Na úseku opravované dálnice v katastru Ostrovačic bude v brzké době vztyčen stacionární radar. Vyfotí každého, kdo překročí. Nebude to ale radar, jak ho známe z ulice Brněnská. Zde se bude měřit úseková rychlost, ne okamžitá. Ministerstvo dopravy, Ředitelství silnic a dálnic a Policie ČR se rozhodly, že zatnou tipec všem závodníkům, kteří nerespektují nejvyšší dovolenou rychlost v omezeních, tedy 80 nebo 100 km/h. Všichni si slibují hlavně sníženou nehodovost v těchto opravovaných úsecích a ŘSD také zvýšení bezpečnosti zaměstnanců firem, které dálnici opravují. Hlavně se jedná o prevenci a výchovné působení na řidiče! Tedy pokud nebudou zrovna mimo díky tomu, že požili.

Dobrou zprávou pro nás, rosické občany, je to, že měřený úsek začíná až za Kývalkou, takže budeme v pohodě. Druhou dobrou zprávou pro Rosice je to, že pokuty za přestupky půjdou do pokladny města. Podle zkušebního provozu radaru v minulém roce to asi nebude málo, zvlášť pokud bude rychlost nastavena na 80 km/h.  Osmdesátka se překračuje hodně snadno. Špatnou zprávou je, že naši úředníci budou muset chodit asi na 24 hodinové směny, aby nápor zvládli. Tak hrozné to asi nebude, ale pravdou je, že to bude náročné a budeme muset nějaké úředníky asi nabrat, aby se agenda spojená s výběrem pokut zvládla. Že se úředníci z pokut zaplatí, o to starost nemám. ostatně se předpokládá, že se příjmem z pokut zaplatí náklady na administrativu. Otázkou je hlavně organizační stránka věci. Nabírat nové úředníky kvůli zhruba čtyřměsíčnímu měření mi nepřipadá úplně normální. Také je zde otázka: „Kam s nimi?“ Budova úřadu není nafukovací. Toto musíme ještě při konzultacích s ministrem dopravy vyřešit. Zajímavé je pro řidiče to, že prokluzní doba uplyne až po dvou letech od spáchání přestupku. Normální řečí: v roce 2018 vám může domů přijít výzva k úhradě pokuty za přestupek spáchaný v roce 2016. Kdo si to má pamatovat, že? To bude odvolání!

Tak uvidíme, jak to bude fungovat a zda tento systém umravnění řidičů na dálnici bude mít očekávaný přínos. Rosice jsou pokusným králíkem, chystají se podobná měření v dalších úsecích opravované dálnice mezi Brnem a Prahou. Někteří se možná pak po cestě mezi oběma městy nedoplatí, budou muset prodat vozidlo a tak se maximálně zvýší bezpečnost provozu. A o tom to je.

88 Komentářů

 • Dnes jsem se v Babišově věrozvěstu dočetl, že dopravní expert tvrdí, že až si řidiči zvyknou, přestupků ubude. Tan pán se mýlí. Ubude jen těch, co zde jezdí často a jsou domácí. Cizáci, co to neznají, budou mít smůlu. A těch bude dost. Víme to, to jsou zkušenosti, však máme radar.

  • Pane starosto, dle vašich vyjádření nepokrytě přiznávající touhu tvořit co největší zisk na měření rychlosti a pokutování řidičů soudím, že trpíte vážnou duševní poruchou (idiocie nebo možná debilita?). Doporučuji vyšetření u odborníka a pokud občané Rosic netrpí podobnou nemocí předpokládám, že v dalších volbách budete zvolen maximálně za obecního šaška.

   • To jste mne odhalil! Asi vás doporučím všem jako léčitele, když dokážete takhle na dálku diagnostikovat! Je faktem, že některé příznaky na sobě ale začínám pozorovat. Asi budu muset ten vysokoškolský diplom vrátit.

    • Pane starosto, já Vás sice z idiocie ani debility nepodezřívám, ale prosím neohánějte se diplomem, a neohánějte se bezpečností. Mezi Brnem a Prahou jezdím párkrát za měsíc a vloni mne několikrát ten Váš radar „změřil“… hláška „Vaše rychlost 81km/h – přestupek ****SPZ****“ mne vždycky vcelku pobavila.
     Nepopírám, že pro bezpečnost a nějaký pracovní komfort pracovníků na stavbě je ta 80 důležitá, vím jaký kravál auta dělají. Ale zkuste také z druhé strany zapracovat na tom, aby ti dělníci, na té dálnici byly v maximální možné míře když to technologické postupy a počasí dovolí a také zavčas odstraňujte omezení, pomine-li jejich potřebnost. Z loňského roku jsem zažil několik situací, kdy několik týdnů po dokončení úseku byly stále rozmístěny značky 100 km/h, případně byl jeden ze dvou již zúžených pruhů zakuželován, aniž by se u mobilních svodidel cokoliv dělo… spáry tam zarůstaly trávou a nikde nikdo.

     Čemu moc nerozumím, je proč by mělo jakékoliv město, které je ještě navíc bokem od dálnice těžit z přestupků na dálnici. Nechť jde výtěžek dělníkům na bonusy, za to že mají stížené pracovní podmínky. Ostatně je to jejich riziko a jejich zdraví. Nebo na to, ať je dálnice dříve hotová.

     Obecně souhlasím stím, že je potřeba dodržovat předpisy a spěchače nechci obhajovat, na druhou stranu by mi přišlo absurdní, aby byl člověk trestán za to, že překročil rychlost o pár km/h jen proto, že se věnuje řízení a provozu okolo sebe, namísto sledování tachometru. Jistě, mohu dát tempomat na 75 a mít jistotu… ale nechci vidět ty řidiče zamnou …

     Zkuste myslet i na lidi, ne jen na svou kasu.

     • Pěkný den pane Vejlupku, jsme rád, že si rozumíme. Diplomem se neoháním, ostatně vzhledem k době, kdy jsem studoval, není ani o co stát.
      S aktivitou dělníků pracujících na dálnici je to všelijaké, ale já musím znovu říci, že za současného ministra dopravy nabrala aktivita dělníků, potažmo firem, oproti minulým letům nebývalý rozměr. Pracuje se po večerech, pracuje se o nedělích. A jde to!
      S tím vybíráním pokut našimi úředníky, tomu taky nerozumím, ale pokud to něco pozitivního Rosicím přinese (nejen do pokladny), pak jsem rád. Jinak bychom se bez toho jistě rádi obešli. Ještě raději bych byl, kdyby vybrané peníze šly nejen těm těžce pracujícím některým dělníkům, ale také přímo do oprav dálenice. Každá koruna dobrá, stejně jako každý opravený kilometr.
      Věřím, že bude dána jistá benevolence v překročení rychlosti v úsecích omezení třeba do 15 km a nebude to postihováno. Také se musí počítat se 3 km na nepřesnost měření radaru. Takže když pojedem v 80 do 100, mělo by to být v pohodě.Jenže po předevčerejší návštěvě hlavního města jsem přesvědčen, že peníze z pokut budou dosahovat šestimístných cifer. Komu není rady, tomu není pomoci. Tři čtvrtiny všech řidičů jedou v omezeních klidně přes stovku i víc.

 • Dobrý den pane starosto a to je super zpráva, ještě bych doplnil, že pak bude i na koupaliště a další vymoženosti pro potěšení rosického občana 🙂 :). Dále bych chtěl Městu a autorovi návrhu dětského hřiště na kamínkách pogratulovat k získání dřevěného diplomu za Kamínkové hřiště na Kamínkách v soutěži dřevěná stavba roku. S pozdravem a krásné velikonoce přeje Vám , všem diskutujícím a čtenářům blogu Stanislav Mikeš

  • Pěkný den pane Mikeši, děkuji za milý příspěvek. Věřím, že v letošním roce začneme na projektu pro nové koupaliště – biotop pracovat a snad příští rok…. Děkuji také za gratulaci k získání ocenění, ale musím se přiznat, že jsem jen slízl smetanu. Díky patří autorovi návrhu a stejný dík patří i Vám jako autorovi druhého želízka v ohni, které jsme měli ve stejné kategorii, kde byla v soutěži o přízeň hlasujících odpočinková zóna u kuželny. Pěkné Velikonoce všem.

 • Všichni ti komunističtí vypatlanci včetně vás by mohli začít vysvětlovat, jak se má nehodovost v těch opravovaných úsecích z aktuální z přibližně nuly vůbec snížit. Máte nějakou pokrokovou matematiku pro pracující lid? Moje matematika totiž říká, že to jaksi nejde, protože jenom lžete, až se vám od huby práší, a chcete na tom jenom vytřískat prachy. Žádná nehodovost tam není i přes to, že tam lidi jezdí podle reálných podmínek, a ne vašich čísilek vytážených z díry, a současně tam ozbrojení cukráři nemůžou prudit s radarama, z toho nemůžete spát, co?

  Z vás všech se mi chce blít. Sice už to tam taky táhne, ale dosud se dá na západě jezdit naprosto v klidu, nějaká překročení o pár desítek nikdo v podstatě neřeší, hlavně tam nejsou buzerační třicítky a padesátky na rovných přehledných úsecích. Ani u vás v těch prdelosicích v podstatě nikdy žádná závažná nehoda vlivem rychlosti nebyla (stejně jako rychlost tvoří celkově zavinění pouze malého zlomku nehod na celém území), ale to vám nebrání dál blábolit žvásty o tom, jak to teď bude bezpečný. Jako by před tím nebylo! Jde vám jenom vo prachy, ale hlavně nenápadně, jistě.

  • Vážený pane, respektuji Váš poněkud jiný pohled na věc. Musím se ale ohradit vůči tomu, jak mne a další lidi titulujete. Za sebe mohu říci, že mi nevadí, když mne nazvete vypatlancem, protože nevím, co si mám pod tím pojmem představit. U nás se používají jiné výrazy. Ale komunistickým? To je silné kafe, to mi tedy vadí. S touto partou nemám nic společného. A nikdy neměl. A že sedí ve vysoké politice? No a? Však si je tento národ zvolil. Máme, co si zasloužíme.
   S tím západem také opatrně! Vzpomeňte si na průjezd Vídní a cestu přes rakouské obce, když jedete do Čech. Ze čtvrtka mám jistě skvělou fotku na odělení dálniční policie v Salcburku. Asi jste dlouho necestoval, co? Nebo je to málo na západ?

   • Pane Světlíku,

    Vídní (a velkou částí Rakouska) jsem ještě nedávno v rámci zaměstnání projížděl poměrně často a nemáte pravdu – rychlostní limity tam jsou nastavené velice logicky a tak, aby nezpomalovaly transitní dopravu. Takže vídeňské obchvatové komunikace mívají 80 – 100 km/h v intravilánu a dálniční limit mimo něj (jaký to rozdíl kupříkladu oproti tvrdě vymáhanému a zcela nesmyslnému omezení na 50km/h na Strakonické v Praze, že?). Ve většině obcí je limit nastaven na 70 km/h na úsecích, kde to fakt smysl má – nepřehledné a zátočivé silničky nebo křižovatky. Když už je někde limit 50km/h, pak to má závažný důvod a všichni těch 50 – 60km/h také jedou. Většinou jde o průjezd samým centrem městečka nebo kolem školy apod. Jinak se limit až na výjimky drží na maximu dané komunikace (100 km/h meziměsto, 130 km/h dálnice). Ve skutečnosti tam všichni jezdí cca o deset nad limit (kromě výše zmíněných případů), jede se plynule, nikdo nemá potřebu moc předjíždět a cesta příjemně ubíhá. Nikdo tam neprudí s radary, rychlostními pastmi a kontrolními kontrolami jako třeba ve Vašem zapadákově, radary jsou jasně označené a neslouží jako inkaso další daně za bagatelní pochybení, ale jen jako varovný prostředek. Během cca deseti let a několika desítkách tisíc km naježděných po Rakousku jsem potkal policii všehovšudy třikrát a to ještě z povzdálí. Vy byste rád radar zneužil na inkaso rychlostní daně za přestupky s neexistujícím materiálním aspektem (typicky deset km nad limit), tam se tyhle přestupky neřeší prakticky vůbec – cílem je plynulost dopravy, nikoliv to, že někdo jede mírně víc. Když už dostane někdo pokutu za rychlost, pak to bývá za 150+ na dálnici nebo 65+ ve městě na 50km/h limitu. Dopravní značení je přehledné, spíše minimalistické a má přirozený smysl. Rakušané vědí, že represe nikam nevede, že je výhodnější pro všechny nastavit rozumné podmínky a zbytečně nebuzerovat. Stejný přístup je v Německu, kam zase jezdím v rámci nynějšího zaměstnání.
    Myslím, že v tomto směru mají čeští starostové Vašeho typu co dohánět.

    • Pěkný den pane Viktoro, v mnohém máte pravdu, jen s těmi radary to moc nesedí. Od našich sousedů bychom se mohli učit. Doporučuji pohlédnout do každé lepší navigace, nebo na web:

     http://www.scdb.info/de/karte/

     Rakušáci prudí svými radary již několik desetiletí a pokud Vás na cestách přes Rakousko nikdy nezastavila jejich policie, buďte rád. Ta naše, to jsou beránci. Díky svému bývalému podnikání jsem projížděl celým Rakouskem každý rok nejméně třicetkrát, především v letních měsících, takže jak radarů, tak rakouské policie jsem si i užil. Jednou se pokusili na mne použít i donucovací prostředky, aniž by mne vyslechli. Naštěstí se vše pak vysvětlilo, ale bylo to velice nepříjemné a hlavně poučné. Příště jen: „Ich frštéhe niks“.
     Máte pravdu, ani naši starostové, a to počítám i sebe, jsme našim kolegům v sousedních zemích nedorostli. Bohužel se to týká celé naší společnosti a ne jednotlivců. O to smutnější konstatování. Starostu po čtyřech letech, možná dřív, vyměníte, ale myšlení čecháčků asi nikdy.

   • Hlavne je dulezite se co nejvic a hlasite urazit – aby si nikdo nevsiml ze jste neodpovedel na hlavni otazku – co se tim merenim snizi kdyz se tam zadne nehody nestavaji 🙂

    • Ježíši, to ne. Jaképak urážení, vše v pohodě. Ale dostal jste mne. Odpověď tedy na otázku, které jsme se chtěl vyhnout: „Možná se měřením nic nesníží, v každém případě se zvýší pocit bezpečí.“ Trochu vytrženo z kontextu, neníliž pravda….

     • Ach jo, a on se tam nekdo citi nebezpecne? Ti lidi co se plouzi osumdesatkou nebo stoji v kolonach?

     • Přijďte na jednání bezpečnostní komise a poznáte pravdu.

     • Neberte laskavě jméno Boží nadarmo.

   • Pane Světlík,
    to že jste chyběl u věšení za kule, že nejste u komunistů zapsán, přeci neznamená, že nejste komunista. Jste rudej, že vám může i Grebeníček závidět. Právě tím co zastáváte za názor, právě tím jak popisujete zmiňované měření a dopad na obecní kasu. Právě tím, jak se škodolibě těšíte až přespolním budete sázet pokuty. Právě tím, jak obhajujete, že díky tomu, že je měření až za vaší osadou a vás se měření dotkne minimálně. Tím vším se pasujete do role komunisty jak kovanej. Vaše papalášství je ukázkou toho nejhoršího co je na volených funkcích poslední dobou špatně.

    • A pan Galt na ty rozumy chodí kam? Že by do Čapího hnízda? To by tomu nasvědčovalo… Fakt super, pobavil jste mne.

     • Kam na ty rozumy chodím? No přečetl jsem si co jste napsal, takźe asi k Vám. Nebo jste to, co zde píšete nečetl? A navíc nechápu co bych dělal v čapím hnízdě, líhni estébáků?

      Jsem moc rád, že jsem vás pobavil. Dělám to rád, bavím lidi. Ale vy nejste moc zábavný a dobře mi z vás teda není. Ale klid, nejste bohužel sám.

     • Tak čtu, že si v některých věcech rozumíme, což je fajn. Je fakt, že za poslední rok a půl mne trochu můj humor opustil, ale to je snad jen na přechodnou dobu a bude líp.

 • No, nabírat úředníky, kteří nic netvoří a budou v podstatě dělat ho.no, to se máte čím chlubit. A že to chcete platit z podlého šmírování pod zástěrkou bezpečnosti, to je také na defenestraci.

  • Se nechlubím paní Nová. Já bych se bez nich obešel. Ale někdo ty papíry kvůli přestupkářům dělat musí.

   • No, víte, ony „ty papíry“ nejsou vyráběny kvůli přestupkářům. Primární důvod jsou Vaše rychlostní pasti, které poměrně lživě vydáváte za jakýsi příspěvek k bezpečnosti a při tom s výberem pokut přímo kalkulujete do budoucna, abyste třeba vydával za svůj úspěch cachtadlo a podobně. Možná by bylo lepší místo nových účedníků tak polovinu propusit a uštřené peníze vynaložit na jejich vzdělání. Ale to je jen takový nápad, který by se ouřadovi asi nelíbil.

    • Vážený pane Petře, musím oponovat. Ty papíry naše úředníky fakt jen zdržují a přidávají jim práci. Kdyby si každý, kdo udělá přestupek, byl vědom, že ho může čekat za to postih a v případě tohoto postihu připustil, že opravdu chybu udělal, bylo by vystaráno. Na všech stranách. Když jedu na padesátce rychleji, musím si být vědom toho, že překračuji zákonem dané pravidlo a že mne za to může státní aparát postihovat. Prostě je důležité přestupky nedělat. Když nebudou přestupky, nebudou ani úředníci, to je logické.
     Víte, ani mne nehřeje nějak pomyšlení, že je tolik neukázněných nejen řidičů. To naše „cachtadlo“ – u nás říkáme koupací biotop, si postavíme klidně za své, i bez radaru. S výdělkem z radaru jsme před jeho uvedením do provozu, narozdíl s realizací koupaliště, nepočítali.
     A úředníci? Co bych za to dal, kdyby jich nebylo! Aspoň těch krajských!

     • Pane Světlíku, máte v tom slušný chaos. To, že v padesátce pojedu rychleji, ještě neznamená, že jsem spáchal přestupek…
      Ale uznávám, na ovčany to zabere, to jo. A ty potřebujete…

     • Máte pravdu, není padesátka jako padesátka. Já už mám taky přes padesát. A ovčany (to jsem ještě neslyšel, díky, snad to není překlep), opravdu potřebuji. Šéfovat imaginárnímu území s imaginárními lidmi, jak to mají hejtmani, bych nechtěl.

 • Vážený pane starosto,jsem velmi rád,že Vám leží na srdci bezpečnost řidičů na dálnici D1. Jako občana Rosic mne ale více zajímá bezpečnost dopravy v Rosicích. Poslední dobou se stále více setkávám při jízdě po ulici Husova s obousměrným parkováním na této frekventované komunikaci,dle mého názoru je pouze otázka času,kdy se tam stane neštěstí.Není v silách obecního úřadu na této komunikaci parkování zakázat?Sice o tom ve Vašem oblíbeném „Babišově věrozvěstu“ nenapíší,ale zabránilo by se nebezpečným situacím.
  Obecní pokladna by také nepřišla zkrátka,neboť provoz by se zrychlil a radar by mohl kasírovat ještě více.

  S pozdravem Sokol

 • Vážený pane Sokole, mně vždy ležela na srdci bezpečnost účastníků silničního provozu, především chodců v našem městě. Takže jsem rád, že tu starost máte i Vy.
  Máte pravdu, na Husově ulici sem tam auta u chodníku parkují, ale já si nemyslím, že by to bylo nebezpečné. Silnice je přehledná, když se jede padesátkou, není problém přibrzdit, či zastavit. Odstavená vozidla, pokud neparkují napůl na komunikaci a napůl na chodníku, nic neporušují. Většinou jsou tam odstavená jen na krátkou dobu. Přesto, pokud bude vůle rosického lidu k tomu, aby zde vozidla nestála a netvořila překážku, lze je „vyhnat“ dopravní značkou. Jen silně pochybuji, že nám ji dopravní inženýři z Policie ČR schválí.

  • Děkuji za odpověď pane starosto,Husova ulice je sice silnicí třetí třídy,ale provoz na ní je jako na silnici první třídy o čemž svědčí i umístění jednoho
   ze zdrojů rozpočtu našeho chudého města.Já osobně jsem spíše zastáncem
   semaforů,na kterých při překročení rychlosti naskočí červená.Rychlý řidíč se při čekání uklidní(jízdu na červenou si každý rozmyslí) a semafor se dá využít i pro chodce k bezpečnému přejití vozovky. Dopravní značku zákazu stání by jistě uvítali i inženýři od Policie ČR,jen to musí někdo navrhnout.Odbor dopravy obecního úřadu by si s tím jistě poradil.

   S pozdravem Sokol

   • Děkuji za upřesnění pane Sokole, máte pravdu, po Husově ulici vede komunikace třetí třídy. Ohrazuji se ale proti Vašemu označení našeho města jako chudého. Naše město již chudé není, v dřívějších dobách tomu tak bývalo, ale dnes je jiná situace. Každý rok hospodaříme s přebytkem a kdo chce, tak to ve městě i vidí. I ta Husova ulice je ksvěle z dřívějška opravená. Jen na malou kapacitu nové kanalizace se tady trochu zapomnělo, ale což, to se stává.
    Co se semaforů týká, já bych je ve městě nechtěl. Zajeďte si ve špičce třeba do Kuřimi. Je to děs. Je lepší, když auta z města vypadnou ráno co nejrychleji (při dodržení padesátky) a my místní nemusíme o hodinu déle inhalovat exhaláty a dusit se prachem jak třeba právě kuřimští.

 • Dobrý den pane starosto.
  Vím že to s radarem zrovna nesouvisí ale zajímá mě zda se plánují vyřešit závody do vrchu v ulici Úvoz. Řidiči projíždí touto silnicí bezohledně a podle mého nazoru by zde bylo na místě omezení rychlosti na 20km /h. Pokud si někdy najdete čas ráno před osmou hodinou kdy deti chodí do školy, prosím přijďte se projít po této nebezpečné komunikaci kde nevede žádný chodník. Část pro chodce je vyznačena pouze bílou čárou , na které však často parkují auta a tak projít kočárkem je mnohdy nadlidský úkon. Bydlím zde od letošního ledna a zajímá mě zda se to už řeší nebo se čeká až se zde stane tragédie? Děkuji za odpověď. S přáním hezkého Martin Daňo

  • Vážený pane Daňo, děkuji za upozornění. Skoro každý den ráno si v současné době dělám okružní jízdu po Rosicích, abych měl přehled. Je fakt, že to je tak mezi 7,00 a 7,30. Později už bývám v úřadu. Proto jsem asi problém parkování na bílé čáře nezaznamenal. Příště si počkám.
   Ale pokud zde auto na moment zastaví, aby dítě vystoupilo a pokračovalo pěšky ke škole, tak to by mi nevadilo. Narozdíl od každodenních manévrů, která se odehrávají, jak ukazují videa a fotky, na křižovatce ulic Tetčická, 1. května a Úvoz. Tam tomu musíme učinit přítrž, je to i zadání od bezpečnostní komise města.
   Rychlost na Úvoze upravit značkami samozřejmě lze, jen si nedovedu představit, že by ti letci, co o nich mluvíte, omezenou rychlost dodržovali. Já bych dal přednost zpomalovacím hrbům, ty fungují nejlépe.

   • Zpomalovací hrby jsou také možnost jak ukáznit řidiče na této ulici, přinesou s sebou ale i zvýšení hluku při opětovném rozjíždění. Samozřejmě nám jde hlavně o bezpečnost, tudíž na výběr moc nemáme. Jste tedy ochoten navrhnout k projednání tyto bezpečnostní prvky (zpomalovací práh)? Děkuji za odpověď a věřím v brzké vyřešení této situace. Martin Daňo

    • Vážený pane Daňo, jsem připraven přidání těchto bezpečnostních prvků na ulici Úvoz navrhnout na nejbližším jednání rady. Do té doby se zkusím i zcela nenápadně pozeptat, co by na to říkali úředníci na Odboru dopravy a dopravní inženýři Policie ČR. Budu informovat cca za 14 dnů.

     • Děkuji. Je radost zde bydlet.

     • Tak doufám, že to nebylo napsáno v lehké ironii! Dnes ráno jsem si zase projel Úvoz a pořídil jsem (zatím jen pro sebe) fotky aut, stojících na bílou čáře, která symbolizuje chybějící chodník. Mám takový pocit, že auta jsou zde bydlících rezidentů. Holt parkovat před vchodem je super, i když mám vjezd.

 • Kdyby někdo radši udělal něco s tím koupalištěm.Myslím že pak by to bylo teprve pro lidi,a to že z radaru půjdou peníze do Rosické kasy nic neznamená jelikož lidi z toho mít stejně nic nebudou jenom opět úředníci

  • Vážený pane(í), na realizaci koupaliště se pracuje. Už jsme nakoupili pozemky! Ještě nám sice jeden chybí, ale tam máme již jistotu, že se nedostane do rukou nějakému kšeftaři, takže pomalu začneme chystat výběrovku na projekt biotopu. V letošním roce projekt, v příštím se začne stavět, dokončení bych viděl na rok 2018! To je teda náhoda, zrovna budou nové komunální volby…. 🙂

  • Vážený Marty, díky za odkaz. Komentář? Ano, jak už jsem napsal, D-Fens kvůli právě takovýmto komentářům čtu docela často. Ale dokonalý? Jen v tom, jak je vše smícháno dohromady. Pravda je úplně jinde, ale vyvracet tyto hovadiny nehodlám. To by bylo dlouhé a na to já nemám čas. Škoda, že nebyla udržena úroveň toho prvního komentáře k rosickému radaru. Ale chápu to, i já se někdy špatně vyspím. 🙂

   • Ale na to byste si čas udělat měl. Dokážete reagovat na jednotlivé D-fensovy komentáře k vašim výrokům nebo ne? Jako politik byste toho měl být schopen, abyste obhájil své kroky.

    • Víte, vážený Žlutý Pantere, já nejsem takový pisálek, však to vidíte i tady na tomto blogu. Než napíši článek do našeho měsíčníku, prosedím nad jednou stránkou hodiny. A než psát blbosti a neuvážené věty, myslím že i tak je jich dost, tak raději to nechám bez komentáře. Ostatně si také myslím, že by to stejně ničemu nepomohlo, autor na D-Fens je asi o své pravdě hluboce přesvědčen, jen by se pobavilo více čtenářů.

     • Na to nemusíte být žádný pisálek. Mně, jako člověku z druhého konce republiky, by to mohlo být srdečně fuk. Ale není, protože mi opravdu připadá vaše uvažování nebezpečné a představa, že by někdo takový, jako vy, mohl mít moc i nade mnou, mě docela děsí. Chtěl jsem vám dát šanci to nějak obhájit. Vy jste to neudělal, protože by to bylo moc práce, takže bohužel musím říct, že nevidím na D-fensově kritice absolutně nic, co by se dalo vytknout a říct na vaši obhajobu. Sám uznáváte, že jakákoliv škodlivost případů, kdy v těch místech člověk nejede dle značky, je nulová a nulovou nehodovost to těžko sníží. A přesto se těšíte, jak za porušení tohoto předpisu budete lidi obírat o peníze z pozice své moci. A abyste se z toho množství nakradených peněz nezbláznil, zaměstnáte další úředníky, kteří mohli něco reálně vytvářet. Místo toho budou zpravovat administrativu se zpracováváním krádeží, jež je obhajována jako výchovné opatření u přečinů s nulovou škodlivostí. Je to tak trošku na poblití…

     • Vážený Žlutý pantere, vy si to fakt pletete! Nejen vy, ale i další komentátoři blogu. Tady jde o radar na dálnici, náš úřad musí jen, pokud bude pověřen, zajistit administrativu. Pláčete na špatném hrobě.

 • „Dobrou zprávou pro nás, rosické občany, je to, že měřený úsek začíná až za Kývalkou, takže budeme v pohodě.“

  Jak jste tohle myslel pane starosto? Proč je to dobrá zpráva? Jakým způsobem „budete v pohodě“?

  • Děkuji pane Fencle za dotaz. Jako „v pohodě“ jsem myslel to, že opravovaný úsek a současně měřený, se nachází až za odbočkou z dálnice (myslím od Brna) na Rosice a tak naši občané dojedou domů včas. Nebudou se ploužit po dálnici osmdesátkou, nebo, nedej bože, stát v koloně, která se tam vytváří již teď. Já ale stejně budu raději jezdit po staré dobré 602.

 • Co jste se tam v těch Rosicich pomátli na rozumu? Zvolíte si bolševika a ještě si mnete ruce nad tím jak budou jiní cvakat a vy budete v pohodě? Co to je za vlčí morálku? Pamatujte, na každou svini se vaří voda a až vytáhnete zadek z té vaší nory třeba zjistíte, že se vámi inspirovali i jiní a budete muset sáhnout do peněženky i vy.

  • Hele Kikis, to že si přečteš jeden článek na D-Fens, ještě neznamená, že je to pravda. Kdyby se po revoluci věšeli všichni bolševici (obrazně) za koule, tak já bych jistě mezi nimi chyběl, to si piš!

 • Jupííííí! A já si zrovna minulý týden zoufal nad tím, jak je na mém blogu totálně mrtvo a přemýšlel jsem, jaké kontroverzní téma pro oživení zvolit! Jo, jo, jaro je tady a z děr vylezli někteří úžasní autoři. Jen tak dál, ale slušně, já se rád bavím.

 • Dobrý den pane starosto,
  fakt čumím jak může fungovat regionální politik opojený mocí.:)…Asi až náš Kubera na to bude chtít hodit bobek, tak si půjdu lehnout před jeho barák a prosit a prosit. Naše MP nemá radary ani stacionární ani mobilní. Nedává botičky a dělá svou práci pro kterou bla stvořena. A pane starosto……opravdu tu v Teplicích žijeme..neválej se tu po silnicích přejeté matky rozježděný kočárky,statistiky dopravních nehod se neliší od jiných měst (určitě si je dohledáte)…takže moje otázka zní:….jak je to možné?Bez represe?

  ….naopak…místo koupaliště postavilo naše město dopravní hřiště u služebny MP, které je ve všední den přístupné lidem a obsluhují ho strážníci. Takže prevence chlape…PREVENCE…..vem to auto a podle předpisů přijeď omrknout jak to funguje v civilizovaném světě. A nech tě tarapnej keců o bezpečnosti, jde ti jen a jen o obecní kasu

  • …a volební hlasy místních ovcí….

   • Já, v minulých volbách kandidující sice za KDU ČSL, ovcemi nedisponuji. Ty mají jiného šéfa.

  • Vřelé pozdravy do Teplic. Vašemu nejvyššímu závidím, že si jakž takž zachoval po těch letech ještě zdravý rozum a přeji jemu a hlavně tepličanům, aby ve funkci ještě pár desítek let vydržel. Je to 14 dnů, co jsem Teplice navštívil a smekám, co se vyklubalo po dvaceti letech ze škaredého, na první pohled nesympatického města. Věřím, že pan Kubera bude mít v Teplicích nakonec sochu. V životní velikosti. Možná i bez veřejné sbírky.
   Co se týká mého zdraví, můžete být klidný, má diagnóza nemá nic společného s opojení mocí. Ani já nejsem zastánce represí, vždy dávám přednost v prvé řadě prevenci, domluvě. Jenže v některých případech je to marné, je to marné, je to marné. Pak se to musí řešit radikálně a jinak. Pokud je na straně i zákon, pak je to jen dobře, nemohu zastírat, že každá koruna, odkudkoliv, se do městské kasy hodí. Jen v jednom se divím panu Kuberovi. On nechce, aby se přestalo měřit v obcích, on chce jen sebrat kompetence měření městským policiím a vybrané pokuty nechat státu! To měl zrovna asi nikotinový absťák, jinak si to nedovedu vysvětlit. Peníze z pokut by pak skončily, víte kde, že? No tak, tam jsem zrovna nemyslel, ikdyž výsledek by byl stejný. Financovaly by se jimi politické strany, různé šílené nadace založené dobře přisátými nemakačenky a celebritami, zvýšili by se dotace do zemědělství a do podpory biopaliv a spousty jiných ptákovin. Prostě taková Čapí hnízda. Fuj, pořád mi ten čapinec nejde z hlavy. Za to může Tonda Blaník! Než takto, ať z toho mají něco obce, respektive jejich občané.

 • „Všichni si slibují hlavně sníženou nehodovost v těchto opravovaných úsecích…“
  Existuje statistika nehodovosti na tomto úseku?

  • Samozřejmě, někde tady na blogu nebo na D-Fens se s ní můžete setkat. Do statistiky přibyla zrovna včera (nebo už to bylo předevčírem?) další nehoda na přechodu, kdy za autem, které dávalo na I/23 přednost chodci, druhé nedobrzdilo. Naštěstí snad bez zranění, odnesly to jen plechy, jak jsem se díval na výsledek střetu. Kdyby to auto, co nedobrzdilo, jelo větší rychlostí, bůhví, jak by to dopadlo. Radare Radaroviči, díky.

   • Celý den bych chtěl strávit prohledáváním 2 blogů, zda v nich není nějaká statistika.
    Myslel jsem, že ji máte někde u sebe. Nakonec to snad také musí být podkladem pro takovéto opatření nebo ne?

    • Tak to mne mrzí. Mám pocit, že právě autor článků na D-Fens nějaký odkaz na statistiku od Policie ČR dával. Přiznám se, že je už tolik komentářů, že v tom mám chaos, tak se nezlobte, že líp asi neporadím.

 • Z článku i doskuse se slušným lidem musí zvedat žaludek. Zvláštní mi připadá, že v Rosicích nebydlí asi ani jeden slušný člověk. To je statistická anomálie.
  Člověk, který veškerou svoji životní inicicativu věnuje tomu, aby druhým škodil, okrádal je nejen o peníze, ale i čas, který mají na tomto světě vyměřený, je morální zrůda a neumím si vůbec představit, co žije v Rosicích za lidi, že si něco takového zvolí do svého čela. Bravo!

  • Tak zlé to snad nebude pane Řezníčku, žaludek by se Vám teprve zvedl, kdybych zveřejnil některé bláboly a sprosťárny, které mi chodí jako komentáře a ač nerad, zveřejnit je nemohu a ani nechci. Slušných lidí je naštěstí u nás většina, ale to víte, najdou se i černé ovce. To je normální a takové najdeme všude, viďte? A děkuji za výkřik obdivu na konci. Toho si cením!

 • On nechce, aby se přestalo měřit v obcích, on chce jen sebrat kompetence měření městským policiím a vybrané pokuty nechat státu! To měl zrovna asi nikotinový absťák, jinak si to nedovedu vysvětlit.

  Opravdu?Čekal bych fundovanější odpověď než urážku pana Kubery. Neodpověděl jste mi vůbec na nic, jen omáčku okolo jste rozmázl velmi pěkně. Jak je možné že někde to jde a někde, jako u vás ne? Chcete mi vnutit myšlenku, že přes vaši obec jezdí prasata a tady jsou samý slušní řidiči?Nenechte se vysmát.Pan Kubera má pravdu a názorně o je vidět na Teplicích a s tím prostě nic neuděláte …a víte co?Zajímalo by mě, zda by jste byl tak horlivý při vybírání pokut pokud by šli do státní kasy. A o tom kam by peníze šli, lze diskutovat. Já osobně si myslím, že vše by bylo lepší než ti lovci pokut v obecních komandech. Vaší věci zdar a Rosicím se s radostí vyhnu…

  • Zdravím znovu do Teplic. Pana Kuberu neurážím. Jistě by mi odpustil tu menší invektivu. Myslím si, že při jeho vášni, musí, stejně jako my, ostatní závisláci, absťákem trpět. A pak se rodí věci, to byste se divil! Díky za komentáře a Rosicím se nevyhýbejte. Pokud byste měl cestu, stavte se. Na kafe máme i bez radaru. 🙂

 • Pane starosto,
  mám za to, že jste debil. Vzhledem k současné téměř nulové nehodovosti na opravovaných úsecích je všem normálním lidem jasné, že o zlepšení bezpečnosti vůbec nejde. Jen se bude nesmyslně vymáhat bezdůvodně nízká rychlost.
  Vzhledem k pracovní době na opravovaných úsecích dálníce není opravdu potřeba měřit rychlost 24/7, pokud někomu leží na srdci bezpečnost pracovníků (o čemž vážně pochybuji), šlo by to vyřešit určitě jinak. Ale když se současnou, dle mého názoru protiústavní, právní úpravou je to tak jednoduché. Už se těším, až to někdo dotáhne k Ústavnímu soudu, všechny mé pokusy zkrachovaly a správní orgán založil mou složku do spodu šuplíku a případ nechal prekludovat, ach jo.
  Mýlíte se i v další věci, pokud mi v roce 2018 z vašeho úřadu přijde domů výzva k úhradě pokuty za „přestupek“ spáchaný v roce 2016, tak se zasměju, jací že to jsou v Rosicích na úřadě debilové. Pro Vaši informaci, úřad musí zahájit řízení do jednoho roku, a do dvou let vydat rozhodnutí. Ale to je u nás vcelku normální, kdo ví naprosté hovno, tak má nejvíc keců. Tak Vám přeju, ať co nejvíc řidičů bojuje proti tomuto dopravnímu fašismu, vůbec nejde o nějakou bezpečnost, jde jen o vytahání peněz z kapes řidičů.

  • Proč si pane Folku myslíte, že jste nebyl úspěšný? Zkuste se zamyslet! Jestli ten debil, h… a kecy, jak píšete, nejsou na úplně jiné adrese.

 • Mily soudruhu,
  dopravni fasizmus v cechach diky zm..um jako Vy, bohuzel jen kvete.

  Ale nebojte, vse se na dobre obraci, a tech kopancu do pr… od lidi, co Vam i s tim blbem Tokem uz neveri vasi starost o „bezpecnost na silnici“, tak tech se vam oboum dostane nepocitane. Lidi uz maji dost toho nechat se porad strihat jako ovce od hrabivych hajzliku.
  Jen co se zverejni v cem vsem jedete, budete mit jine starosti, nez vztycovani radaru.
  Coming soon…

  P.S. prijemne poctenicko: http://dfens-cz.com/jak-se-bude-merit-rychlost-na-d1/

  • Vážená Lucrezie, váš slovník je úžasný! Normálně bych komentář nezveřejnil, ale rodinu Borgiů mám z literatury v oblibě, tak pro to ta výjimka. A počteníčko to je! Zkuste se začíst do takové literatury, místo čtení dezinformací na internetu.

   • Normalne tak samozrejme nemluvim s nikym, natoz s nekym, koho osobne neznam. (coz je vas pripad)
    Ale Vase „argumentace“ me vytaci az do cerveneho pole, protoze silne pripomina Jirousovo:
    „…nechčij proti větru a bude o tebe postaráno, nevrhej se hlavou proti zdi, Státní Bezpečnost to s tebou myslí dobře…“

    • Nesmíte se nechat vytáčet každou věcí, která je odlišná od vašeho názoru. Stávat se to mně, jsem dávno v pakárně nebo na krchově. Pokud jsem vás vytočil, rozhodně jsme to neměl v úmyslu. Přeji pevné zdraví do dalších diskuzí.

 • Pane Stehliku,

  vy se stale jen vymlouvate.

  Nehodovost v danem useku se limitne blizi nule.
  Zadny radar tedy nehodovost nesnizi. Pod cislo 0 proste jit nelze.

  Lide se neciti bezpecne? Jaci lide? Byl proveden nejaky supr pruzkum, ktery toto vase tvrzeni pdlozi? Psal ste o „bezpecnostnim vyboru“ nebo jakeho certa.

  To je prosim co? Tam se 10 vyvolenych rozhodne za vsechny?
  Jak to funguje?
  Dokazete to nejak podrobneji popsat?

  Dekuji

  • Nehodovost se možná nesníží, ale určitě se sníží následky nehod. Na bezpečnost máme komisi. Nasluchá voxu populi lépe než vedení města. Třeba činnost popíše nějaký člen komise, který je i čtenářem mého blogu. Jo a nejsem Stehlík. Jsem Světlík. Jaroslav Světlík

   • To se mi snad zda!
    Kde nejsou nehody, nejde snizovat nasledky nehod, tak o cem to mluvite?!
    Prachy, prachy a zas jenom prachy, sahnout do kapsy co nejvice lidem, to je smysl cele tehle dopravni buzerace!

    • Nehody jsou, díky měření jsou jejich následky menší. Howgh!

 • Dobrý den pane starosto, pokud Vám jde opravdu o bezpečnost účastníků silničního provozu a ne prioritně o naplnění obecní kasy, bude měřený úsek označen dopravní značkou „Pozor, měření rychlosti“ či podobnou. TOTO MÁ PREVENTIVNÍ ÚČINEK. Pokud si někdo myslí, že NEOZNAČENÉ radarové měření samo o sobě sníží nehodovost nebo její následky, tak buď lže nebo to nemá v hlavě úplně v pořádku. Jeden příklad: Pojedu v daném úseku s neoznačeným rad. měřením s prominutím jako prase, způsobím nehodu RYCHLOU JÍZDOU, někomu vznikne škoda na majetku, nedej bože na zdraví. Tak a jsme u toho. Je sice hezké, že ze mne budete moci vymáhat pokutu ještě za dva roky, ale preventivní účinek byl jaksi nulový, takže i dopad na bezpečnost byl nulový. Nehledě na to, že díky značce oznamující o rad. měření ubude i starost s navýšením počtu úředníků. Hezký den z Pelhřimova přeji.

  • Dobrý den pane Gebarovský, moc děkuji za Váš komentář a zdravím do Pelhřimova. Máte pravdu, preventivní účinek mít vybírání pokut po delší době asi mít nebude. Jen si dovolím krapet nesouhlasit s tou cedulí o měření rychlosti. Ve většině případů, na základě zkušeností z minulých let, vím, že tam, kde byly nainstalovány tyto informační cedule, žádný radar nebyl. Cedule vyšla prostě levněji než radar a lidi si pak rychle zvykli na to, že se neměří. Dlužno napsat, že při měření rychlosti v omezení na dálnici, kvůli kterému tato diskuze zde na blogu vznikla, taková cedule umístěna bude. Uvidíme.

   • Vazeny pane starosto,
    doufam, ze v pripade Vasi reakce na prispevek pana Jiriho, slo z Vasi strany pouze nepochopeni hlavni myslenky. Jinak to totiz vypada jako ukazkova demagogie. Dovolim si pripomenou, ze jde-li skutecne o proklamovanou bezpecnost, pak je logicke oznacit merene misto/usek ceduli, ktera na to upozornuje (viz napr. nektera usekova mereni v Praze). Paklize takova cedule chybi, nabizi se vysvetleni, ze nekomu jde jen o maximalni vyteznost tzv. rychlostni dane. Hrisnik se Vam pak muze nekolikrat prohnat nocni vesnici „vrazednych“ 65km/hod. a dokud mu neprijde prvni vyzva, budou muset prislovecne maminky s kocarky trnout hruzou. Naprosto nechapu, proc do toho tahate falesne cedule o kontrole rychlosti radarem – ze by rafinovany ukrok stranou?

    • Pokud jste pane z Prahy, ta cedule na ulici 5. května, po které přijíždíme od Brna do Prahy, kde se píše o úseku měření, je pravá? Možná bývala katuální, ale padesátka zmizela, cedule zůstala. Všichni jsou zvyklí a jezdí padesátkou stále, ikdyž nemusí. Pak že radar nevychovává!

 • Dobry den vsem,

  po vykvaseni vsech nazoru zde v diskusi si dovolim poukazat na to, ze snizenou rychlost v opravovanem useku si zaslouzi predevsim ti delnici, kteri na nem pracuji a ne ostatni ridici!

  Prikladam odkaz, kde je srozumitelne popsano nekolik duvodu pro snizeni rychlosti. Souhlasim s tim, ze kdyz se nepracuje 24/7 , neni treba merit celodenne.

  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1560250-s-omezenim-rychlosti-na-rekonstruovane-d1-si-ridici-hlavu-nelamou

  • Děkuji pane Vybírale, ale myslím, že ani tímto ty věčné reptaly nad měřením neuspokojíte. Přeji pěkný den.

 • dobrý den musím říci, že mě až překvapila smršť komentářů , které vyvolá skutečnost, že se mají dodržovat určitá pravidla. Když se na to podívám z hlediska prosté fyziky, tak délka měřeného úseku je 3,8 km, který při rychlosti 80 km/h projedete za 171 s . Při rychlosti 130 km to zvládnete za 105 s, pokud ovšem máte schopnosti pilota F1 a neskončíte v nějaké hromadné strkanici. Myslím. že ta minuta za to nestojí, ať jsou to pomačkané plechy, nebo návštěva Rosického úřadu. Když se na to podívám ještě jinak, tak minuta času závodníka stojí cca 700 (pokud sazby z Rosic budou platit i na D1) tedy 42000 Kč/h. Pak už ale zase rozumím tomu, že dotyčný chvátá do práce :). Jen doufám, že se se sám s takovým chvátalem nepotkám. Pěkné dny

  • Díky pane Mikeši za výpočty. Třeba se někomu vyjasní v hlavě. Pěkné dny i Vám.

 • Možná jsem úplně mimo, ale mohl by mi někdo vysvětlit, proč se X lidí vzteká za to, že se platí pokuty za to, že někdo PROKAZATELNĚ PORUŠIL ZÁKON ??

  Je přece úplně jedno, jestli rychlost měří státní nebo městská policie, jestli peníze jdou do státního nebo městského rozpočtu a jestli v daném místě byla jedna nehoda nebo deset, ne ?
  Pokud zákon říká, že povolená rychlost v daném místě je maximálně 50 km/h a někdo v daném místě jede víc, tak prostě porušuje zákon a sankcí za porušení tohoto zákona je pokuta.
  To, že v daném místě měří stacionární radar (a tedy měření probíhá principiálně nepřetržitě) namísto „příležitostných“ hlídek PČR nebo MPO se mi naopak jeví jako spravedlivější, protože uložení sankce nezáleží na tom, jaké jsem měl štěstí (byli tam / nebyli tam), ale jen a pouze na tom, kolik jsem jel (do limitu /nad limit).

  Frankie

  • Vážený Frankie, jsem rád, že to tady opět zaznělo a nejen z mých úst. Pokud konám tak, že porušuji zákon, musím počítat i s tím, že mne čeká za porušení zákona eventuálně i postih. To jaksi hodně lidí nechápe. Díky.

 • Dobrý den,
  chtěl bych jen Vaším prostřednictvím informovat ohledně úsekového měření na D1 u Ostrovačic. Zatím se žádné nekoná a uvidíme jestli vůbec konat bude… Pěkný den.

  • Ano, je to tak pane Kováři, začátkem dubna měla být schůzka s ministrem dopravy a ředitelem ŘSD a Policií ČR, ale zatím je nějaké měření v nedohlednu, takže všichni mohou být klidní. Podstatné je, že se na opravovaných úsecích pracuje i v NEDĚLI!!!! Jak se tento zázrak současnému ministrovi podařil, je pro mne záhadou. Kdyby stavěla v neděli Skanska, tak tomu bych rozuměl, ale takhle?!

 • Pane starosto, vy jste karikatura. Možná máte vysokou, ale o vaší inteligenci to nijak nevypovídá… Ze všeho co jste napsal je vidět, že vám vůbec nejde o bezpečnost, ale pouze kasírovat.

  • Vážený pane, máte pravdu, že vysoká ještě nic neznamená. Víte, kolik jsem poznal už pitomců s různými tituly? Zvláště dnes, když své absolventy všelijakých pseudostudií vysoké školy chrlí jak na běžícím pásu, se s tím setkávám velmi často. Kdyby mi šlo jen o kasírování, pak bychom neměli na průjezdu městem jeden, ale radary aspoň tři. A ne jen prázdné bedny. Takto je to spíš prevence, která FUNGUJE!

 • Vážení přátelé,
  celá tato debata se zvrhla na něco, co nebylo předmětem blogu a je, dle mého uvážení, nedůstojným pinkáním invektiv z obou stran.
  Zejména si dovoluji uvést: 1./ Starosta kope za své družstvo, tedy za své město, kde má voliče a za 4 roky má ukázat, jak to myslí, co pro ně udělá a voliči mu mají vystavit účet , jak jsou spokojeni u voleb.
  2./ Používat invektiva vůči sobě svědčí o tom, že protistrana nemá argumenty a snaží se na druhou stranu hodit špínu. Když tedy chci protistranu z něčeho obvinit, dám k tomu fakta, důkazy a ponechám na veřejnosti, jak to vezme, či se s tím vypořádá.
  3./ Ta debata se zvrhla na invektiva vůči starostovi, což si myslím, není slušné, ani důstojné. Vůči volenému zástupci města by měli mít všichni elementární slušnost. Pokud mají vůči němu výhrady, jsou tady volby, pokud je podezření z trestního činu, je tady policie, pokud je korupce, tak policie – via protikokupční policie. Obvinit lze každýho, ale prokázat je jiná.
  4./ Kdo nejezdí jako prase, ten to nepocítí, kdo neumí jezdit, ať platí, kdo v tom hledá chybu, je vůl a přiznává si, že má problém s dodržováním předpisů, tedy i zákonů, tedy je delikvent. Když se někdo neumí chovat jako normální lidi, tak ať platí.
  5./ Hodnocení externistů beru jako závist, že Rosice budou mít finanční přínos z blbosti jiných, ale proč ne, máme do čeho investovat a hodnocení politiků, od toho jsou komunální volby, tak vážení mimorosičtí, nechte tu volbu na místních, koho a co si zvolí a nekecejte do toho, po čem je Vás prd, ač Vás to bude stát 700.- Kč.

  • Vážený pane, tomu říkám komentář na úrovni. Moc za něj děkuji. Není co dodat, je jen škoda, že jste ho nenapsal dříve, ale to by zase můj blog neměl tu zvýšenou sledovanost. 🙂

 • kašleme tedy prosím na invektiva a berme pouze fakta, dík všem..

Vložit komentář: