Úno 3, 2016 - Uncategorized    5 Comments

Silnice na Sklářské

Vážený pane starosto,

 líbí se mi Vaše iniciativa, kterou se často prezentujete při řešení problémů občanů města Rosic. Dovolil bych si Vás proto vyzvat k projetí ulice Sklářské v běžném osobním motorovém vozidle alespoň 3x tam a zpět tak, jak to někdy musí absolvovat běžný obyvatel této ulice. Zajímal by mě Váš názor.

Doporučuji se před tím objednat na geometrii náprav…

 

Ještě podotýkám, že jsem zde toto téma již v minulosti nadnesl, načež m bylo řečeno, že se vozovka bude průběžně opravovat. Od té doby došlo k jedné opravě tím stylem, že na kočičí hlavy někdo nalil asfalt tam, kde byla díra. Zcela nečekaně a nepochopitelně se tento asfalt za necelé dva měsíce vydrolil….

 

M.Š.

 

5 Komentářů

  • Vážený pane, děkuji za připomenutí Sklářské ulice. Nemeškal jsem a vyrazil na tuto ulici. Pravdou je, že silnice Sklářská je ostudou Rosic (kdyby jen ta). Celou ulici jsem si projel ve svém vozidle, jak jste mi doporučil, ale jen jednou. To mi stačilo. Na mém vozidle to následky nezanechalo, protože jsem jel pomalu a jako bývalý dobrý lyžařský slalomář jsem přenesl tuto dovednost i na tuto komunikaci. Díky zimnímu období je stav ulice opět hrozný, spousta výmolů, které jsou zatopeny vodou, takže člověk neví, jak je díra hluboká. Ale projet se dá. To mi ostatně potvrdili nezávisle na sobě i dva obyvatelé bytových domů na Sklářské ulici. Ti mne také upozornili na to, že komunikace je v tak hrozném stavu také proto, že je zde velký provoz. To mne překvapilo. Jenže pak mi bylo vysvětleno, že je zde provoz zvýšený tím, že si do této lokality jezdí prý stovky! řidičů pro rybářské lístky. To se mi ani nechce věřit, že by bylo tolik rybářů. Jestli to jsou opravdu stovky, pak by se manželky rybářů měly zamyslet nad tím, proč ti jejich chlapi na ty ryby tak intenzivně chodí. Však jsou možnosti i jiné zábavy, ne? Tím nemyslím zrovna utírání nádobí po nedělním obědu. Ale to jsem odbočil.
    Zpět k ulici Sklářská. Jak se zlepší počasí, zase díry zasypeme a zhutníme. Jít do opravy radikální by se dalo až ve spojení s projektem opravy ulice Zbýšovská. Mám ale takový divný pocit, skoro mrazení v zádech, že to na ulici Sklářská není úplně v pořádku s kanalizací, která by potřebovala také opravu. To prověřím ale na Svazku vodovodů a kanalizací a napíši zde rezultát. Bez opravy kanalizace by nemělo cenu jít do nového povrchu komunikace.

  • To Vám mohu ušetřit práci. Je třeba opravit kanalizaci a v souvislosti s tím také přeložit plynovod, který vede v její těsné blízkosti. To je radost, že? 🙂
    Nevkm, zda jsou řidičů stovky, ale je jich dost. Ale to přece není omluva. Silnice je od toho, aby se po ní jezdilo, nikoliv jezdil slalom. A to, ze se silnice dá projet… dá, ale stylem levá, pravá, seno, sláva…

  • O prověření kanalizace jsem již za SVaK požádal VAS. Proč překládat plynovod, to nevím. Naštěstí alespoň ten nám nepatří, ostatně stejně jako splašková kanalizace. Máte pravdu, není to omluva. Omluva by měla být za to po jakých komunikacích musí naši občané jezdit. Rozhodně chci, abychom to v brzké době napravili.

    • Dobrý den, pane starosto. A copak tedy SVaK zjistily? Respektive bude se něco dít? Dovolte mi citaci: „Jak se zlepší počasí, zase díry zasypeme a zhutníme.“ Zatím jsem tedy u nás nic nezaznamenal a teplo je již dobré dva měsíce… pokud plánujete výraznější akci (která je bezpochyby třeba), budu jedině rád. Ale nemáme žádné zprávy, tak se ptám…

  • Před velikonočními svátky technické služby uklízely ulice a hlavně náměstí jako o život. Na ten náš konec nějak nedošlo. My na Sklářské dýcháme oblaka prachu. Co si mám o tom myslet?

Vložit komentář: