Led 26, 2016 - Uncategorized    16 Comments

ROSA Leden 2016

Pane starosto,

při čtení Vašeho Slova starosty v lednové Rose mi spadla brada a ne ne naskočit zpět… co Vy si dovolíte veřejně napsat o jiných občanech tohoto msta, státu, zastupitelstva…to už se snad nedá nazvat ani špatným vtipem… tak snad Vaše slova nedojdou k panu Burešovi a nebude se Vám zákeřně po estébácku mstít :o))) mimochodem, vážně si myslíte, že má o nějaké vile v Rosicích ponětí? Ach jo, to je zase čtení… no nic, jdu raději odhrnout sníh z Lesní, kde, jak bylo při změně dopravního značení slíbeno, valí jeden sypač za druhým :o)))))

L. Jonášová 

 

16 Komentářů

 • Tak to mne paní Jonášová mrzí, myslím s tou bradou… Už je to v pořádku? 🙂 Co jsem veřejně napsal, za tím si stojím. Navíc čerpám vždy z informací, které jsou veřejné, však se ani o žádný vtip tentokrát z mé strany nejednalo. Pokud Vás nějak unavuje čtení mých příspěvků v Rose, doporučuji tyto články prostě přeskakovat. Však je Rosa pro naše občany zdarma a tak se nemusí přečíst do posledního písmene.
  Nemusíte mít obavy, pan B. se mstít nebude, na to již není vhodná doba. O vile v areálu PENAMu pan Babiš ví, pan jihomoravský hejtman ho rád informoval, pan hejtman osobně totiž navštívil začátkem listopadu Rosice a nechal se před zbořeništěm vyfotit. Prý to prezentoval i na svém fejsbůku včetně zajímavého komentáře. Tady mám ještě, nejen v PR, rezervy. 🙂
  Co se týká úklidu po sněžení, a to nejen na ulici Lesní, vše bylo dostatečně uklizeno, vozovky byly s opatrností sjízdné, při rychlosti 30 km/h se dalo bez problémů téměř na místě zabrzdit i při sjíždění ulice Čechovy, kde se musí dát přednost zprava. Osobně jsem si to vyzkoušel a tímto děkuji TS Rosice za jejich pracovní nasazení a odvedenou práci.

 • Pane starosto,
  nemá žádný smysl dál reagovat, každý jiný názor než je ten Váš smetete ze stolu. Jen mi přišlo smutné Vaše vyjadřování se k některým osobám z postu veřejného činitele…
  Přesto děkuji za Váš příspěvek a budu se těšit na jaro, kdy nám třeba konečně začne město opravovat silnice v naší čtvrti, to mě trápí víc než zbouraná vila…ony ty stabilizátory do aut nejsou zrovna nejlevnější :o)
  Mějte hezký den.

  • Paní Jonášová, to tak nemůžete brát, to přece není pravda. Již několikrát jsme byli spolu tady na blogu názorově jinde, ale myslím, že jsme to vždycky probrali. Mé názory nejsou dogma, vždycky hledám možnost se domluvit. Dovedu uznat chybu a veřejně se omluvit – viz listopadové zastupitelstvo.
   A smutné na mých článcích jenom je, že se o některých lidech takto veřejně musím vyjadřovat, když mnoho lidí tyto informace nemá, nebo, o to hůře, je nechtějí slyšet ani číst.

 • Já jen přikládám komentář pana hejtmana Haška, ze dne 6.11.2015, o kterém se zmiňuje pan starosta…V Rosicích u Brna jsem dnes navštívil místo,kde stávala Kellnerova vila-přestavěna v l.1911-12 Ernstem Wiesnerem. Proč už nestojí? Jako součást podniku PENAM ji nechal zbořit Babišův management,aby bylo místo na rozšíření pekařské výroby,není jisto,zda půjde o rohlíky či koblihy:( je smutné,že za oběť musela padnout vila významného architekta,navíc bez diskuse s veřejností a reálné šance vilu zachránit. Informováni nebyli ani zastupitelé města a vedení Rosic se neobrátilo na kraj se žádostí o možnou spolupráci na záchraně… Tak jsem zvědav,co nám Agrofert předvede příště po Roundapu u Jevišovic,zbořené vile v Rosicích …

  • Vážená paní,já osobně ztrátu vily nijak neprožívám a firmu PENAM neomlouvám, ale protože občas sleduji nabídku nemovitostí,tak vím,že tato vila byla firmou PENAM minimálně dva roky nabízena k prodeji a nikdo ani kraj,ani město Rosice o vilu neprojevilo zájem ovšem nyní jsou všichni hrdinové a přesně vědí co by bylo kdyby nebylo.
   S pozdravem Sokol

 • Děkuji paní Zviklové za zprostředkování obsahu komentáře pana hejtmana. Mám pocit, že jsme se za poslední dobu s panem hejtmanem hodně názorově přiblížili. A to je jen dobře.

 • Dobrý den pane starosto. Nedá mi to, abych i já nepřipojil svůj komentář. Musím říci, úvodníkem v lednové Rose jsem byl také velmi překvapen a nějak se mi jej nepodařilo dočíst napoprvé do konce. Dle mého názoru by představitelé města neměli dělat PR různým realitním projektům a vyzdvihovat jejich architektonické a bůhví jaké další kvality. Myslím si, že to není důstojné a vhodné, jelikož se jedná výhradně o privátní ekonomické zájmy developera a město pravděpodobně nemá na tomto projektu žádný ekonomický zájem. Stejně tak hodnocení kvality a zdařilosti díla před jeho dokončením je velmi diskutabilní, jelikož jak říká klasik „Jsem dobrej, ale ještě se můžu zkazit“ Je sice pravdou , že projekt byl veřejností oceněn jako realitní projekt roku, ale to jistě není důvodem, aby byl panem starostou vyzdvihován v měsíčníku Rosa. Veřejnost není odborná veřejnost a až čas ukáže jak je dílo zdařilé.
  Dále mě mrzí osud Kellnerovy vily, pro jejíž záchranu nikdo nic neudělal a každému byl osud této stavby jedno. Místo toho budeme mít v Rosicích zase jednu krásnou halu. Komentář o agentu Burešovi ponechám stranou , i přes skutečnost, že dotyčný pán rozhodně mé sympatie nezískává. Proto bych chtěl upozornit na jeden technický unikát který v Rosicích máme a doufám , že dlouho mít budeme a tím je komín s vodojemem v areálu bývalé sklárny. Tento komín je unikátní technickou památkou , a podobných je v ČR UŽ JEN 20 + ten jeden rosický. Tak snad ho nikdo nezbourá 🙂 a nezbude jen suché konstatování „no bože a tak nemáme komín, takových komínů je“.
  S nelibostí také sleduji žabomyší války v naší „ větší vesnici“ a spory a handrkování jednotlivých zastupitelů . Místo toho, aby se řešily důležité věci pro město, a aby město rostlo ke kráse. Zatím má pocit, že se spíše děje opak. Z náměstí parkoviště i na chodnících, rozpadající se piedestal po Juranovi, na Karla IV nám asi k výročí jeho narození vyrostly krásné včelíny, na Rozsocháči nám zvesela rostou další unikáty , které výborně doplňuji panorama Rosic při pohledu o Trojice , no radost pohledět. Škoda , že pak dochází k vysmívání lidem , kteří se pokusí o soutěž a vizi jak naložit se zámeckým parkem a jeho okolím. Osobně si myslím, že taková kavárna v zámeckém parku by nebyla vůbec na škodu , krásně by park oživila a ten by se nezůstával pouze anonymním prostorem pro vyvenčení psa a vypití a odhození láhve něčeho ostřejšího. Ale to asi je u nás normální , že ti kdo mají vizi a nebo se oni pokusí se stanou centrem posměchu. S pozdravem a krásné lednové dny bez politikaření. Stanislav Mikeš

 • Pěkný den i Vám, pane Mikeši. jsem rád, že se s Vámi, alespoň formou Vašeho komentáře, setkávám v novém roce na stránkách blogu.
  Co se týká mého PR realitnímu projektu na náměstí, chtěl jsem ve článku jen tento projekt zmínit v návaznosti na článek před dvěma lety. Možná to vypadalo jako PR, ale to by i tak zcela souviselo s rozhodnutím rady města, která v loňském roce vydala prohlášení o podpoře tomuto projektu. Tím nemyslím veřejnou podporu ve formě financí, aby si zase někdo nemyslel. I když i takto se dá na to dívat, když město prodalo investorovi před 10 lety městský pozemek na náměstí, kde se teď staví, za velmi slušnou a výhodnou cenu. Kdo hledá, najde tedy i ekonomický zájem města, dejme tomu daňový.
  Kellnerova vila – tady se osobně přiznám, že mne mrzí, že jsem nějak prošvihl onu inzerovanou skvělou nabídku od společnosti PENAM, že je na prodej. Ostatně nesedím tady na radnici sám a nikdo mne na to ani neupozornil. Přesto pochybuji, že vědět to, že by město do koupě vily šlo, cena byla přemrštěná, vždyť úplně podobná vila v Kuřimi se prodává o pár korun dráž a její stav je úplně jinde. Škoda, že majitelem firmy, vlastníka areálu, není třeba nějaký Kellner. To by asi dopadlo jinak. Přidávám odkazy na prodejní leták Kellnerovy vily v Rosicích a „Kellnerovu vilu“ v Kuřimi:
  http://blokstarosti.cz/wp-content/uploads/2016/01/kellner-prodej.pdf
  http://blokstarosti.cz/wp-content/uploads/2016/01/Kellnerova-vila.jpg
  Technický unikát? Je zapotřebí i o tomto mluvit v minulém čase. Bohužel. V době, kdy město areál bývalé sklárny kupovalo, se nedalo již nic zachraňovat. Před cca dvěma lety tu byl nějaký člověk, který vydával publikaci o těchto technických „památkách“ a hořce zaplakal. Když totiž likvidovali komín, proběhlo to nejlevnějším způsobem. Zdivo rozebíraného komína naházeli dovnitř. Proč není dodnes rozebrán úplně je tak jasné. Komínové těleso bylo již zcela zaplněno sutí. Takže takto skončil i tento, jak píšete, technický unikát. Není asi zapotřebí dodávat, to již každý ví, že komín je součástí areálu, který městu nepatří a jeho likvidace bude pro majitele docela finančně náročná. Co všechno asi v něm najdou…..
  S tím handrkováním v zastupitelstvu máte pravdu, k ničemu to nevede. Že mi někteří zastupitelé nedůvěřují? To se nedá nic dělat, člověk se nemůže zalíbit všem. Musím Vám ale oponovat jen v tom, že si myslím, že město do krásy roste. A bude růst dál, bez ohledu na to, co se děje v zastupitelstvu. Nebudu psát, v čem to vidím, zase by mne někdo mohl říci, že se plácám po ramenou. 🙂 Kdo tu aktivně žije, tak to vidí. Já věřím, že mezi tyto lidi stále patříte i Vy.
  Nerozumím pane Mikeši jen Vaší poznámce o vysmívání lidem ve spojení se zámeckým parkem. Pokud to ve článku vyznělo jako ironie, nemyslel jsem to tak a musím se omluvit. Já jsem vždycky stál o to, aby se zámecký park otevřel lidem, jenže s některými lidmi prostě nehnete. Pořád, že něco nejde, nejsou peníze, dejte mi prachy a já to udělám, nejhorší jsou ti památkáři, ti nám nic nedovolí, musela by se vracet dotace, …. To, co navrhují studenti z fakulty, je úžasné. Mít volných cca 100 milionů, šel bych do toho kompletně. Včetně okolí zámku. To teď myslím fakt vážně. Mám rád moderní věci a když jsem zjistil na Památkovém úřadu, že i tam se změnil přístup k modernizaci památek, věřím, že některé návrhy by se daly určitě v zámeckém parku i na nádvoří zrealizovat. Chodníky do větví stromů, přírodní dětské hřiště, veřejné osvětlení, veřejné toalety i prosklenou kavárnu v rohu zámecké zdi. Budu se těšit na prezentaci studentů v ZKC.

  • Dobrý den pane starosto, děkuji Vám za odpověď a reakci na můj příspěvek. Jsem rád že si takto otevřeně můžeme sdělit jak to každý cítíme. Budu rád když se bude naše město proměňovat k lepšímu a nadále rád k tomu i osobně přispěji. S pozdravem Mikeš

   • Dobrý den pane Mikeši, budu velmi rád, když budeme v komunikaci nad rozvojem města nejen s Vámi pokračovat i v letošním roce. Každé iniciativy z řad občanů si velmi cením.

 • Zdravím pane starosto.
  Po delší době jsem „hodil voko“ ,co je zde na stránkách nového a také bych rád lehce přispěl. Spíš mě k tomu vyprovokovala jedna věta z předchozí odpovědi -cituji: …………….“ Mám rád moderní věci „………
  a jsem rád , že k nám na ulici Pod Trojicí (horní část ) také dorazily novinky
  moderního světa.
  Ale teď vážně . Chtěl bych poděkovat , že jsme se na naší ulici zbavili bahenních lázní a dočkali se asfaltového koberce ( byť je to jen nezaválcovaná drť – ale i to se cení ) .
  Dále bych chtěl poděkovat Technickým Službám Rosice , za dodání urgované nádoby s posypovým materiálem .
  S přáním pevných nervů v novém roce Miroslav D.

  • Pěkný den pane Miroslave, děkuji za Váš komentář i přání do nového roku. Vám samozřejmě také přeji vše nej.
   Úpravu povrchu ulice Pod Trojicí jsem v loňském roce slíbil, tak alespoň trochu bylo slibu učiněno zadost. Vím, že to není nic extra, za moc moderní se povrch z recyklátu taky nedá považovat, ale tak, jak říkáte, alespoň třeba do jara se nebudete s brodit v blátě a svůj účel to splní. Poděkování TS Rosice je na místě, však úprava povrchu Vaší ulice je jejich práce. Taky děkuji.

 • Dobrý den všem,
  díky za koment pana Sokola a dalších, s vilou je to opravdu tak, že po bitvě je každý generál a všichni ví co se mělo udělat, nicméně kde byli, když… tak aspoň že máme přestěhovanou tu kašnu, ne? :o) Asi si budu muset zvyknout na poněkud svérázný způsob vyjadřování pana starosty, zase na druhou stranu aspoň vždycky víme co si o kom a čem myslí, takže je to asi pozitivní. Moc se těším, až PENAM nabídne pracovní místa, která s radostí místní využijí, snad bude vše odpuštěno. Nějak jsem si nevšimla, že by kolem vily chodily procesí turistů, ani místní ji hojně nenavštěvovali za účelem pokochání se…tedy nechápu ty breky teď.

  • Přestěhovanou kašnu? O tom nic nevím. Musím se podívat ale pro jistotu z okna. To byl vtip paní Jonášová, nic ve zlém. Za mé vyjadřování, pokud je příliš svérázné, se Vám omlouvám. Já už jiný nebudu a pokud to cítíte tak, že je to pozitivní, pak je to skvělé. Já to právě tak myslím. Ostatně asi bych se měl zamyslet nad tím, jak píši. Pozval si mne kvůli článku v lednové Rose, řekněme na konzultaci, můj mladší kolega místostarosta a já při společném procházení článku v lednové Rose najednou zjistil, že ne každý po přečtení mých vět jim rozumí ve smyslu, jak jsem napsal. Asi nejsou tyto věty určeny pro každého, nebo je to špatně napsané. Nevím.
   Co se týká PENAMu, cítím tak nějak v kostech, že to s těmi pracovními místy nebude až tak horké. Bude se jednat o novou automatickou linku a tam moc pracovních sil zapotřebí asi nebude. Možná ale na expedici ano.

 • Bohužel krásné, ač bývalé vily je mi líto, ale jak je psáno výše od pana Sokola i pana starosty, vila byla dlouho nabízena k prodeji, každý měl možnost si ji koupit.

  Ještě ale větička k paní Jonášové, myslím pane starosto, že byste ji měl zaměstnat, ta paní VÍ VŠE, SE VŠÍM A KAŽDÝM SI PORADÍ, navíc jakožto douholetý občan Rosic (myšleno ironicky) má i schonosti jako pamětník rosických dějin… Ať jde rozumovat zase někam jinam, o kousek dál.

  Díky!

  • Děkuji pane Stando za komentář, s vilou máte naprostou pravdu. S paní Jonášovou moc ne, kdybych ji zaměstnal, už by neměla čas psát své komentáře a to by byla, podle mého názoru, škoda a ochuzení tohoto blogu.

Vložit komentář: