Pro 23, 2015 - Uncategorized    1 Comment

Rosický parlament dětí a mládeže

Dobrý den pane starosto

Jsem žačka základní školy v Rosicích a účastník školního parlamentu. Nedávno jsem byla na sjezdu parlamentů na Střední škole v Brně, kde byla většina parlamentů z jihomoravského kraje. Po vyměňovali jsme si názory a zkušenosti a po krátké debatě jsem se dozvěděla že je v mnoha městech i městský parlament dětí a mládeže do kterého se volí ze školního parlamentu. Tím chce mládež ukázat že městu záleží na ní a že i ona když si něco vymyslí tak i dodrží v prospěch města. Přála bych jestli by jste nezapřemýšlel nad tím jestli by nešel městský parlament dětí a mládeže vytvořit i v Rosicích???

Předem děkuji za odpověď.

 

Sofie S.

1 Komentář

  • Vážená Sofie, jsem velmi rád, že jsi se zapojila do diskuze na blogu. Netušil jsem, že návštěvníky blogu mohou být i děti školou povinné, o to více asi budu muset vážit svá slova v některých mých příspěvcích. 🙂
    Co se týká vzniku parlamentu dětí a mládeže v Rosicích, pokud něco takového má vzniknout, pak to musí, dle mého názoru, být zcela spontánně, tedy tak, že se zástupci školských a mládežnických organizací mezi sebou domluví a položí parlamentu nějaký základ. Mohu říci, že téměř všechny školské i mládežnické organizace pravidelně navštěvuji a tak se jejich členové mohou k vedení města vždy vyjádřit, popřípadě přednést své požadavky a nastínit své eventuální problémy. Jsme malé město, takže je zde velká příležitost navštívit mne, stejně jako každý občan tohoto města, osobně. Chápu, že ve větších městech tato šance, sejít se s vedením města není, proto to řeší právě oním výše jmenovaným parlamentem. Já si myslím, že se dá bez něho obejít, ale pokud někdo cítí, že by parlament dětí a mládeže mohl mít nějaký význam, pak nechť je založen. Budu s ním rád jednat, ostatně jako s každým, kdo za mnou přijde. Třeba pak přestanou chodit na mne hloupé anonymy, podpisované „rodiče dětí“ apod.

Vložit komentář: