Pro 7, 2015 - Uncategorized    3 Comments

Zamítnutí veřejného WC v R Placeo

Dobrý den pane starosto,

 v Rose jsem se dočetl, že město nesouhlasí „s využitím prostor v nově budovaném Polyfunkční domě R Placeo k vybudování veřejných WC“. Na Palackého náměstí pokud vím žádné veřejné WC nejsou (ta budka vedle řezníka u schodů k S4 minimálně ještě nedávno byla v horším stavu jako ten nejhorší záchod na hudebním festivalu). Proto mě zajímá proč jste tento záměr odmítli, budete budovat veřejné WC někde jinde? Myslím si, že to docela chybí v této oblasti.

 

Děkuji za odpověď.

R. M.

 

3 Komentářů

 • Pěkný den všem, co se zajímají o problém chybějících veřejných WC v našem městě. Je to tak, jak jste zahlédl v Rose, kde zveřejňujeme krátké výpisy z jednání rady města a zastupitelstva.
  Myslím si, že veřejné WC v Rosicích chybí, tím nemyslím jen boxy TOI-TOI, ale opravdu veřejné WC na úrovni, které by odpovídalo našemu městu. Proto jsme už v minulosti hledali místo, kde veřejné WC zřídit. Rozběhnutím projektu RPLACEO se naskytla mimořádná příležitost v tomto moderním, náměstí zkrášlujícím polyfunkčním domě WC zrealizovat. Město mohlo tímto krokem vyjádřilo podporu investorovi a současně jsme mohli elegantně ukončit dobu „kladení překážek investorovi“, dobu sporů a soudů s panem R. P.. Mohlo.
  Vše bylo o penězích. V dnešní době, kdy se každé druhé rozhodnutí představitelů města investovat do soukromých projektů, i když s veřejným dopadem, kriminalizuje (má osobní zkušenost se školkou na Kamínkách), tento záměr nedopadl. Investice do realizace veřejných WC byla víc než slušná, tam problém nebyl (cca 300 000 Kč, které bychom museli investorovi RPLACEA zaplatit je zcela adekvátní ceně při realizaci jinde). Náklady na provoz (včetně úklidu a dozoru) byly také spočítány na minimální částku. Vše zhatila výše nájmu za prostory pro veřejné WC, která se pohybovala kolem 200 000 Kč za rok. Proto radní, tento v podstatě můj nápad, zamítli.
  Neklesejme ale na mysli, veřejné WC v Rosicích bude. Já když si vezmu něco do hlavy, navíc když jsem přesvědčen o tom, že je to správné rozhodnutí, tak se to snažím vždy uskutečnit. Nyní je vyhlédnutá jiná, levnější varianta. Přímo na náměstí, navíc pokud dobře dopadnou jednání, tak i v našem. Těším se na výběrové řízení na , s prominutím, hajzlbábu nebo hajzldědka. Pokud víte, jaké parametry by měl tento člověk splňovat, napište mi. 🙂

 • Dobrý den pane starosto,
  děkuji za vysvětlení záležitosti s odmítnutím výstavby veřejného WC. Snad vyjde ta varianta WC v prostorech města.

 • Ještě se vrátím k tématu veřejných WC jen zmínkou o studentské studii na prostor kolem zámku, tedy hlavně zámeckého parku. I z ní je jasné, že pokud chceme, aby se zámecký park otevřel pro občany nejen našeho města, musíme v něm zřídit tuto vymoženost. S návrhy na úpravu zámeckého parku se budou moci naši občané seznámit po instalaci výstavy těchto studentských prací v jarních měsících v ZKC.

Vložit komentář: