Lis 4, 2015 - Uncategorized    28 Comments

Dopravní značení ulic Lesní, Čechova atd.

Vzhledem k tomu, že se sešly najednou příspěvky na stejné téma, dovolím si je zapsat jako příspěvek jediný:

1. Dobrý den,

velice by mne zajímalo, kterého inteligenta napadlo, řešit dopravní situaci na těchto ulicích a ještě k tomu takto nesmyslným způsobem ???!!! Děkuji za odpověď.

S pozdravem

David Lerbletier

 

2. Dobrý den,

pane starosto moc by mě zajímalo, která „chytrá“ hlava vymyslela změnu dopravního značení v ulicích V cihelně, Pod strání atd. Nebo z jakého důvodu k této změně došlo. Např. ulice Pod strání se většinou projížděla směrem dolů, opačným směrem jen velmi málo. Teď je to tam vše zcela obráceně a myslím že zbytečně. Děkuji J.S.

 

3. Vážený pane starosto, před více než čtyřmi roky jsem se přistěhoval do Rosic na ulici Lesní. Připadalo mi to jako dobrá volba z různých hledisek (les za domem, klidná část města, nádraží 3 minuty, dobré silniční napojení). Do práce v Králově poli mi to trvalo 20 – 30 minut. Ocenil jsem i aktivitu radnice v zájmu o občany v pořádání různých akcí. Po čase jsem zjistil, že to taková výhra není, zvláště ne z pohledu kvality městské silniční sítě. Na rozdíl od ostatních částí města má oblast pod Trojicí silnice včetně přejezdu přes železniční trať v katastrofickém stavu. I za tohoto stavu byl provoz na silnicích docela pohodový. Automobilový provoz řídký, chodci včetně maminek s kočárky a s dětmi na koloběžkách špacírovali po silnici. Přitom respektovali jedoucí auta a řidiči zase respektovali chodce i sebe navzájem.

Co se týká stavu silnice tak jsem se utěšoval, že i naše část města přijde opravou na řadu. A přišla, ale nikoliv s opravou. V pátek 23.10. bylo osazeno nové dopravní značení, které kvalitu života v naší části města významně zhorší (nepopulární věci se dělají vždycky v pátek). Převážná část ulic se stala jednosměrnými, někde byl domalován pás snad pro chodce a cyklisty. Šířka pásu stěží umožní chůzi jednoho střízlivého člověka, maminka s dítětem za ruku se tam v žádném případě nevejde. Na kole v tom pásu pojede snad jen sebevrah. Díky zúžení silnice o tento pás nemůže zastavit na silnici auto, protože neumožní předjetí (chodci musí zůstat ve vyznačeném pásu a zbytek silnice je užší než vozidlo). Nemožnost zastavit auto poblíž bydliště se netýká jenom usedlíků, ale taky servisních aut opravářů (plyn, voda, komíny, elektrika). A samozřejmě případných návštěv.

Pokusil jsem se zjistit i názor spoluobčanů z naší části města. Nebyl jsem překvapen, nikdo nepovažoval tyto změny za přínosné, velký počet vyjádření je nereprodukovatelný. Navíc jsem se dozvěděl, že je tady plánovaná zóna se zákazem zastavení pro celou oblast. Množství dopravních značek taky není zadarmo, třeba by se za ty peníze mohl opravit kousek povrchu silnice.

Moje představa o zájmu radnice na zlepšování života občanů města bere za své. Změna značení nikomu nic nepřináší (snad s výjimkou dodavatelů značení), dopad na lidi zde bydlící je negativní. Opět mi to připadá, že žijeme ve světě, který je řízen podle hesla „my víme nejlépe, co je občánku pro tebe dobré a co potřebuješ“.

Tento zásah do života považuji natolik závažný, že Vás pane starosto, žádám o vysvětlení v několika bodech:

 1. Jak byla tato úprava zdůvodněna, jaké měly být přínosy pro občany žijící v této oblasti a jak převýšily uvedená negativa.
 2. Kdo tyto úpravy navrhnul a z čí iniciativy, kdo je na úrovni města schválil. Jaký mají tito lidé vztah k dotčené oblasti? Jaká je responsibilita starosty města v tomto rozhodování.
 3. Jako trvalý životní optimista se domnívám, že se zasadíte o to, aby se tato nesmyslná akce zrušila. Jaké kroky pro navrácení stavu podniknete?

 

Děkuji pane starosto za Váš čas.

Rosice 25.10.2015

Ing. Antonín Popelka

 

28 Komentářů

 • Dobrý den
  Děkuji Panu Ing. Popelkovi za jeho příspěvek, nevystihnul bych tuhle situaci jinak. Díky Vašemu nesmyslnému dopravnímu hřišti jsem nucený půl ulice Čechové couvat abych se vůbec dostal na svůj pozemek , jelikož jsem parkovací místa situoval dle daných možností po kopci. Nedovedu si vůbec představit jak vše bude fungovat v zimním období , kdy se tu všichni kloužeme. A to ještě budem muset dávat několikrát přednost z prava a někteří vyjíždět díky jednosměrnému provozu do kopce…..
  Kdyby se raději dopravní i stavební iniciativa přesunula k železničnímu přejezdu, který více ohrožuje bezpečnost této čtvrti, nebo na chodníky pod přejezdem, kde se auta vyhýbají maminkám s kočárky, jelikož chodníky jsou v havarijním stavu.

  pěkný den Kunka Michal

 • Dobrý den, pane starosto,
  nedá mi to nereagovat. Stručně. Vidím, že na opravy silnic v kterékoli části Rosic peníze jsou, v naší čtvrti se zase nepodařilo opravit nic a jako bonus jste nás donutili jezdit po těch nejrozbitějších cestách. velmi bych Vám přála silnice v Lesní čtvrti používat, zvláště ty, které nyní slouží jako jediná možná alternativa. O pásu pro chodce se snad ani zmiňovat nebudu, považuji jej za špatný vtip, a dovolím si podotknout, že jediné místo, kde se nevyhnout dvě auta, je stále od přejezdu k veterině, takže doporučuji zjednosměrnit i zde. Předpokládám ale, že se situace vyřeší sama, protože za chvíli bude přejezd v takovém stavu, že přes něj nebude nikdo jezdit a ulice bude prázdná :o) Napsat cokoli vážnějšího k nastalé situaci mi nějak nejde, pořád to považuji za vtip. Věřím, že si na nás vzpomene radnice taky s něčím pozitivním a přínosným.
  Lenka Jonášová

 • Vážení přátelé na ulici Lesní a přilehlých ulicích, ke kroku zjednosměrnění jsme přistoupili hlavně z důvodu umožnit občanům bezpečný pohyb po komunikacích, kde nejsou chodníky, neboť se nám množily případy pádu chodců v této lokalitě s následným vymáháním škod na městě. Většinou se tak stalo při ohrožení chodce projíždějícím vozidlem… O parkování na zelených plochách a nedodržení šestimetrové vzdálenosti mezi zaparkovanými vozidly ani nemluvím.
  I já, ač v místě nebydlím, beru tuto změnu beru jako velký zásah do zvyklostí, které v této lokalitě byly, ale snažili jsme se nějak logicky situaci vyřešit. Jenže do logického uvažování o změně provozu na vašich ulicích zasáhly výrazně požadavky Policie ČR na úpravu dopravního značení oproti původnímu návrhu. Nu což. Už to je a já doporučuji, abychom si tento model vyzkoušeli. Prosím o strpení. Pokud se úprava neosvědčí, a letošní zima to prověří dokonale, nebude problém se vrátit k původní variantě. S tím, že stejně jako chystáme v příštím roce začít první etapu komplexní opravy ulice Zbýšovská, budeme muset podobně řešit následně i ulice, o kterých se teď mluví.

  • Dobrý den pane starosto ,
   ohledně “ přeznačkování “ ulice Lesní bych rád dodal ,že dopravní značka B2 v prostoru “ točny u trafa “ -( levá horní strana situačního plánu ) PRAKTICKY ZNEMOŇUJE bezpečný vjezd do garáží občanům žijícím v prostoru mezi domem p.Petrčky a touto nesmyslně umístěnou dopravní značkou.Vjezdy do garáží jsou situovány do kopce a pod ostrým úhlem ,což řešilo otočení do „dnes jednosměrky“ a následný nájezd do domů.
   Momentální stav díky nové úpravě v takto situovaném úseku několika desítek metrů tedy nedovoluje BEZPEČNÉ zajetí , aniž by došlo k porušení vyhlášky – tzn.vjezdu do protisměru do jednosměrné pozemní komunikace .
   Prosím o posouzení a následné vyřešení problému .
   Děkuji za odpověď , s pozdravem M.Dvořák
   P.S. Jelikož mám v tomto prostoru rodinu-navštěvuji zde mj. i svou starou matku a za celou dobu několika desítek let co zde ulice vznikla znám praktickou situaci (zvlášť v zimě) mě udivuje pokud má kdokoli pocit , že LZE do domů odbočit a odstavit vozidlo ať už za jakýmkoli účelem . Za volantem „sedím“ denodenně a pár mil. kilometrů mám také odřízeeno ,tak nepředpokládám že jediná odpověď bude “ nauč se řídit “ .

 • Dobrý den pane starosto,
  plně souhlasim s panem Popelkou. Ještě bych chtěl dodat, že chytrák s razítkem od stolu změnil to, co zde fungovalo 30 let. Marně hledáme
  smysl této akce. Nebyl zde žádný nárůst havarií a jelikož jsme na konci obce, ani zvýšení provozu. Neuzavírejte prosím tento nesmyslný projekt, chceme s Vámi ještě diskutovat. Měli bychom společně sázet stromy a ne příkazové nebo zákazové značky.

  k Vaší reakci- kolik úrazů s vymáháním škody zde bylo ?

  s úctou Zdeněk Tvarůžek st

  • Pěkný den i Vám pane Tvarůžku. Jednalo se o tři případy v posledních dvou letech, alespoň tak jsem informován. Já osobně jsem samozřejmě čekal protichůdnou reakci těch občanů, kterých se změna dotkne. Přesto bych chtěl znovu požádat, vydržme to přes tuto zimu, uvidíme, zda se změna osvědčí. Pokud ne, znovu lze celou věc přehodnotit a udělat změnu změny 🙂 , či přejít úplně zpět na verzi původní. Jen bych chtěl upozornit záškodníky, kteří si naivně myslejí, že poničením dopravních značek něco spraví ve svůj prospěch, že jsou na velkém omylu. Navíc způsobují škodu, ne městu, ale nám všem. Vždy je to o komunikaci mezi lidmi a hledání společného kompromisu.

 • Pane starosto,
  děkuji za Váš příspěvek, popravdě jsem překvapená tolika pozitivními informacemi. Víte, ono je těžké dodržovat správně pravidla silničního provozu – parkování v zástavbě staré 40 a více let, kde nikdo s tolika auty nepočítal. Přemýšlím, kde mají např.majitelé domů za přejezdem parkovat, pravděpodobně na kolejích. Znovu podotýkám, že toto je jediná komunikace, kde se auta musí pouštět, na ostatních ulicích tento problém nebyl. Dále jsem příliš nepochopila, jak jsou na ulici Lesní zabezpečeni chodci, myslíte tím bílým pruhem? No já jako aktivní řidič vím, že bílá čára rozhodně není překážka ani zábrana … jestliže tedy město tak trvá na tom, že se vše dělalo pro blaho a bezpečí občanů, potom tedy opravdu buďme důslední a žádejme výstavbu chodníku na ulici Lesní a dále také jakýkoli přechod pro chodce přes koleje… také se těším, jak bude silnice Čechova v zimě včas udržována, abychom zvládli ty přednosti zprava dobrzdit :o) nicméně věřím, že je vše naplánováno a spočítáno a děkuji Vám předem za nové silnice, protože trpím při každé cestě domů a z domu a počítám škody na autě v každé díře. Budeme tedy čekat co pozitivního nový systém řízení dopravy přinese a třeba se přesvědčíme, že máte pravdu, a věřím, že pokud bude situace neúnosná, dostojíte svým slovům a situaci přehodnotíte, jen doufám, že za větší účasti nás, zdejších občanů. Díky a pěkný večer.
  Lenka Jonášová

  • Jsem velmi rád paní Jonášová za Váš komentář. Znovu říkám, že o špatné situaci, co se týká komunikací v oblasti za přejezdem, vím a MUSÍME ji řešit. Ten bílý pruh, v tom máte pravdu, je tak trochu jen pro pocit bezpečnosti pro občany, nemůže samozřejmě zabránit případnému vjezdu vozidla na část za bílým pruhem. Také ale nechápu jeho šířku, ale asi nerozumím státním normám. Rozhodně se dá lépe vozidlo ovládat při cestě do kopce, než z kopce, myslím v zimním období. Já mohu slíbit, že v rámci zimní údržby prostřednictvím TS Rosice bude v letošní zimě oblast kolem ulice Lesní preferovaná, aby byly ulice ve svahu sjízdné a občané se mohli včas dostat do zaměstnání a pohyb na těchto komunikacích byl bezpečný pro všechny.

 • Dobrý den,

  ano, zima to důkladně prověří, ale již teď je všem obyvatelům naší čtvrti jasné, jak to dopadne. Už to tady přece jen trošku známe 😉 ! Pan místostarosta Ženožicka si to prý přijde v zimě vyzkoušet, takže tímto zvu i Vás na testovací jízdu 😉

  S pozdravem

  David Lerbletier

  • Já to mám, díky tomu, že mám na ulici Lesní pár přátel, zmapované a za několik let vyzkoušené.

   • …tak to asi špatně.

    • To je docela možné. Nikdo z nás tady není expert a může se mýlit.

 • Dobrý den,

  máme-li dvě možnosti z nichž možnost A) je omezit pomocí nového dopravního značení ctihodné, tedy zákona dbalé občany nebo možnost B) pokutovat za porušení vyhlášky ty, kteří vědomě porušují vyhlášku. Jakou možnost zvolí zastupitelé města Rosice? Možnost B je správně? Pokutovat viníka to by byl hrubý omyl. Samozřejmě, že možnost A je správně. Namísto vybírání pokut od občanů, kteří vědomě poruší zákon, vyhlášku atd. zvítězila možnost omezit ostatní občany, kteří svá auta neparkují na silnici v obou směrech a tedy nezaberou prostor stanovený vyhláškou.

  (O nerozdávání pokut Váš zástupce na profilu Facebook “
  Tato varianta byla schválena Policií ČR. Zjednosměrnění je realizováno vzhledem k velkému počtu stojících aut na ulici v rozporu z vyhláškou. ( Není zachován jízdní pruh 3m v každém směru). Druhá možnost byla začít dávat pokuty.

  Z .)

  Na výše uvedených komunikacích byla nehoda naposledy…vlastně co si pamatuji tak nikdy. Za to si vzpomínám na nehodu na vlakovém přejezdu, která se stala poměrně nedávno. Co kdyby navíc byl zraněn i nevinný občan? Nebo Matka s dítětem? A také není nebezpečné, když chodec jde přes přejezd, kde není moc místa vzhledem k projíždějícím autům? Pravda, jste si této situace vědom. Ovšem co se událo pro zlepšení této situace?

  Ještě jednou se Vás ptám. Co nebo kdo Vás vedl k tomuto řešení? K řešení omezit poctivé občany a zvýhodnit několik individuí, kteří den co den porušují zákon/vyhlášku/nařízení (nehodící škrtněte). Tedy nyní už vlastně neporušují.

  Je politování hodné, že došlo v zimních měsících ke zraněním, ale to by také musela být silnice posypána – sůl, písek… To se opravdu nestává moc často.

  Přeji všem spoluobčanům šťastnou cestu.

  • Vedla nás k tomu starost o bezpečnost obyvatel tohoto města a snaha zamezit přestupkům. Kromě toho považuji i osobně za moderní, aby ulice ve městech byly jednosměrné.

 • Dovolím si kratičkou úvahu.
  Proč se pokuty neudělovali, respektive i v jiných částech v rezidenčních oblastech Rosic neudělují? Asi spíš dotaz na Městskou policii. Mě napadá jen že je to kvůli tomu, protože ulice na takovéto množství automobilů nebyly navrženy a do Rosic se dnes prostě všechna auta legálně nevlezou. Takže řešení? Vykácet a zrušit všechnu zeleň a udělat parkoviště a stejně to bude málo (jsem proti), nebo zřídit parkoviště na okraji města a všichni budou chodit pěšky protože neexistuje nárok na parkovací místo před domem (utopie), ponechat současný stav a čekat, až se skutečně něco stane a pak obvinit město, že nic nedělalo a nebo zvolit kompromisní řešení a stejně jako ve větších městech zavést jednosměrný provoz v těch ulicích, které nejsou na tolik automobilů stavěny. Ano, je to pro část obyvatel jakýsi diskomfort, ale mě osobně přijde zjednosměrnění jako kompromisní varianta. Samozřejmě zima vše ukáže v praxi.
  Během týdne se ozvalo hodně kritických názorů (jak to tak bývá). To je samozřejmě legitimní, nicméně bych tedy očekával i nějaké návrhy řešení nespočívající jen v tom, že se vybuduje chodník, protože to problém s parkováním nevyřeší.

 • Dobrý den ještě jednou,

  děkuji panu starostovi za odpověď i příslib oprav komunikací v naší čtvrti a přednostní údržby komunikací ve čtvrti. Nicméně pořád mi zůstávají v hlavě nezodpovězené a opakující se dotazy:
  1. když sám uznáváte, že bílý pruh, který má sloužit pro bezpečí chodců, je spíše symbolický a legrační a taky jsme zde neuvedli fakt, že pod sněhem, který tedy ohrožuje ovladatelnost aut, nebude vidět, kde je tedy smysl přeznačení silnic? Šlo přece o to ochránit chodce tam, kde nejsou chodníky, a když pominu, že tedy se neudělaly chodníky a namísto kontrolování dodržování pravidel se přeznačily silnice, tak se ptám proč, když vlastně ten výsledný efekt je nulový? Sám připouštíte, že je pruh legračně úzký, pod sněhem nebude vidět a tedy se to všechno dělalo zbytečně…
  2. opravdu neeviduji žádné nehody ani úrazy a pokud Vy mluvíte o 3 úrazech, není to poněkud málo v porovnání s reakcemi, které město dostalo v návaznosti na novou situaci? Myslím, že ani jeden z těch úrazů nebyl způsoben sražením autem, tzn. pořád je to o údržbě chodníků a VYTVOŘENÍ chodníků, jak pomůže jednosměrka tam, kde chodci padají proto, že neexistuje chodník a oni musí jít po silnici, která není řádně upravena? Tohle popravdě příliš nechápu.
  Myslím, že se v naší čtvrti všichni natolik známe a přátelíme, že nikdo schválně nejezdí rychle, všichni ví, že z kopce je třeba jezdit pomalu už proto, že by si zničili v prvé řadě své auto…a opravdu myslím, že zde žádné nehody tohoto typu nebyly. A opravdu si myslím, že maličký bílý pruh nehodě nezabrání, pokud není silnice ve stavu v jakém má být atd.
  Pane starosto, zkuste ještě situaci přehodnotit vzhledem k četným přáním občanů, mě osobně se situace až tak nedotýká (když pominu, že k vjezdu do garáže potřebuji otočku o 180°v kopci a trpí mi auto a taky se už v zimě nerozjedu do toho kopce, protože garáž se dělala s předpokladem obousměrného provozu v ulici Čechova), ale myslím, že pokud by se takto měla řešit každá neposlušnost v parkování, musel byste opravdu uzavřít další komunikace na území Rosic, např. v ulici 1.května stojí auta ve vozovce často tak, že se musí zastavit celý provoz a jednosměrně projíždět, zde ovšem nikdo nejde 20 km/h jako po ulici Lesní, že, o ulici Zbýšovská ani nemluvím, zde rozhodně díky parkujícím vozidlům 2 auta vedle sebe v 80% případů neprojedou. Takže pokud by se mělo měřit stejným metrem, mělo by se zasáhnout na všech takto postižených místech. Také jsem nedostala odpověď na otázku kudy mají ti chodci, kteří jsou na ulici Lesní ohroženi těmi auty, přejít přes přejezd, zde by tedy asi taky měl být vytvořen pás pro chodce. Navíc díky značení lidé, kteří bydlí těsně nad křižovatkou Zbýšovské a Čechovy musí nyní ojíždět blok nahoru přes Lesní, aby se dostali domů, čímž se nejen zvýší provoz na této ulici, ale taky procento možných havárií a zranění chodců autem. Ještě jednou apeluji na zdravý rozum, rádi s Vámi podnikneme setkání, kde bude možné situaci probrat, poslechnout si názory spoluobčanů apod., nerušte něco, co tolik let bez problémů funguje, myslím , že takto dojde jen ke zvýšení pohybu aut na komunikacích.
  Děkuji.
  Lenka Jonášová

  • 1. Pruh není zbytečný, bude vidět i v zimě, pokud se TS zaměří na brzký ranní úklid komunikace, jen bych logicky čekal, že pruh bude širší, což asi podle normy nejde. Na ulici Úvoz je široký na první pohled stejně.
   2. Vy možná neevidujete, protože již nikdo nemá povinnost v současné době dbát na schůdnost chodníků před svým domem. Zato město eviduje. Takže se dnes docela dost občanů snaží hojit na městě a žádá náhradu škody nejen za úrazy, ale třeba i za poničené oblečení, prodřené rukavice apod. Příkladem může být občan právě z této lokality, který zde upadl a málem ho přejelo smýkající se auto. Suma, kterou požaduje, je přes 100 000 Kč. Takže tyto případy jsou a další raději nepřivolávejme, naopak chceme těmto případům předcházet. Akceptovat změnu je hlavně o zvyku, takže znovu říkám, uvidíme na jaře. Že jsme narušili pár občanům jejich pohodlí, jsem tušil dopředu. Mám tu ale i pár pozitivních reakcí na zjednosměrnění. A od lidí, kteří v těchto ulicích bydlí!!!
   Co se týká dalších ulic v Rosicích, kde je problém pro záchranné složky projet z důvodu překážení zaparkovaných vozidel, uvažujeme o jejich zjednosměrnění také. Zní to možná paradoxně, ale chceme tím hlavně vyjít vstříc majitelům aut. V příštím roce dojde k rozšíření počtu strážníků, Městská policie Rosice bude pracovat NONSTOP v počtu 10 až 12. To znamená, že její hlídky budou mít čas a povinnost dennodenně procházet Rosice a nekompromisně pokutovat prohřešky proti vyhlášce. Tedy tak, jak po tom volají nejen složky integrovaného záchranného systému, ale i hodně občanů třeba postřednictvím bezpečnostní komise. Pokud budou ulice jednosměrné, pak budou stačit 3 metry a ne 6.
   Přejezd přes koleje se řeší v rámci zdvojkolejnění trati, dobrá zpráva je, že se mi podařilo s investorem dohodnout na tom, že původní projektu byl upraven a přejezd v Rosicích bude chráněný. Dokud ale neuvidím závory, neuvěřím.

 • Jel jsem po ulici Lesní asi dva dny na zpět. Stejní lidé opět parkovali beztrestně na silnici a při tom parkovací stání před garáží bylo volné. Poztivní reakce jsou předpokládám od těchto lidí, kteří svoji hloupostí stále ohrožují. Ulice je sice jednosměrná, ale auta stojí dvě vedle sebe (samozřejmě jedno na levé a druhé na pravé staně) popřípadě jedno na levé druhé na pravé tak, že se musí kličkovat. To má být bezpečné? Šel jsem po jiné ulici, málem mě přejlo auto protože jsem nemohl jít po chodníku z důvodu zaparkovaných aut, to je bezpečné? Tato ulice je obousměrná jen do jisté části. Jednu skupinu obyvatel „chráníte“ a druhou ještě více ohrozíte. Mimochodem dosud jste nebyli shopni odstranit posypový materiál z minulé zimi z některých chodníků, ale to se nebavíme o sídlišti a náměstí.

  Jen doufám, že nesouvisí tento typ zjednosměrnění s tím ,že někteří občané na inkriminovaných ulicích jsou zaměstnanci úřadu a, že tato dohoda byla jen mezi některými účastníky. Proč nebyla veřejná diskuze? Názory voličů jsou Vám jedno. Názory občanů, kterých se situace týká Vás evidentně nezajímá. Váš alibizmus starosto a místostarosto je učebnicoví.

  Kdybychom si chodník neodlízeli sami, tak to nikdo neudělá. Tohle je fakt. A více co? Ať se tedy město stará. Máte pravdu je to vaše povinnost zajistit schůdnost a eliminovat míru rizika na minimum.

  Místostarosto utopie je aby lidi, kteří parkují auta na silnici parkovali na souromém pozemku. Proč by měli své auto parkovat před svoji garaží, která je do kopce. Já musím couvat do kopce a na několikrát abych vyjel.

  Opakuji znovu, je dokonalé, že po tom co lidí denodenně ohrožovali dopravu a ostatní občany jsou nyní beztrestní a v dalších letech budeme ostatní nekompromisně trestat. Tedy ty, kteří nejsou zaměstanci úřadu či radnice.

  A že tyto ulice TS objíždějí a sypou jako první? Leda tak projíždějí. Není výjimkou, že jediná možnost jak se dostat je cesta po ulici Lesní. Přeji Vám abyste zde žil.

  Už mi tu chybí jen semafor a spomalovací prahy každých 10 metrů.

  • Vidím, že Váš alias přesně vystihuje Vaši povahu. Dá se s tím žít?

 • Dobrý den.Bydlím v ulici Lesní 30 roků a vím,že v zimním období byl vždy
  problém při vyjíždění od přejezdu do kopce přes zatáčku a kritické místo
  je před domem pana Celého č.p. 1152. Nedovedu si představit,jak se lidé
  bydlící v této části ulice budou rozjíždět proti kopci. V jednosměrce je
  zákaz couvání tak nevím jak bude policie posuzovat, když vozidlo bude muset,(protože nevyjede kvůli klouzání),couvat od č.p.1152 zpět k přejezdu,aby řidič buď odstavil vozidlo na ulici Zbýšovské,nebo se pokusil znovu vyjet.
  Doposud jsme to řešili tak,že jsme jeli opačnou stranou po ulici Živanského,Pod Oborou a dostali se na Lesní z opačného směru.
  Za dobu co bydlím v ulici Lesní jsem tento manévr byl nucen provést
  asi 5x.
  Myslím,že daleko lepší řešení,než jednosměrný provoz by bylo v celé oblasti přikázat 30 km rychlost a ponechat obousměrný provoz.

  Děkuji .

  Dušan Eliáš Lesní 1129

  • Pěkný den pane Eliáši, prosím, nestahujme kalhoty, když je brod ještě daleko. Uvidíme. Snížení rychlosti? Dle reakcí vidíme, že lidé nechtějí respektovat ani jednosměrku, myslíte, že budou respektovat snížení rychlosti? Ostatně i k tomuto jsme chtěli v této lokalitě přistoupit, ale policie byla proti, navíc snížení rychlosti bylo spojeno s nemalou investicí do zpomalovacích prahů a tím dalšího dopravního značení. Pak by tady už jen chyběly semafory, jak kdesi psal jeden zklamaný občan.

   • Dobrý den pane starosto.

    Mrzí mne,že 30 letou zkušenost srovnáváte se stahováním kalhot před brodem. Argument,že se zasněžený kopec lépe vyjíždí než sjíždí a proto tento směr jednosměrky je dobrý neobstojí,až se při couvání v protisměru od domu p. Celého stane nehoda.
    S pozdravem Eliáš Dušan.

    • Tak to se pane Eliáši omlouvám, tak jsem to rozhodně nemyslel. Je ale zapotřebí současnou situaci vyzkoušet a pokud budou opravdu problémy tak, jak předvídáte, není nic jednoduššího, než udělat změnu. Moje zkušenost mi zase říká, že je bezpečnější vyjet zasněžený kopec než ho sjíždět, kdy hrozí, že se z auta stanou nekontrolovatelné sáně.

     • Děkuji za odpověď .
      Pane starosto,prosím o sdělení,zda je pravda,že zítra to je 4.11. v 16 hod.
      bude k tomuto problému jednání na radnici.
      Přeji krásný den. Eliáš Dušan

 • Dobrý den,
  na závory se půjdu podívat s Vámi a navzájem se štípneme, abychom uvěřili, že nesníme. Pokud k tomu ještě přejezd bude ve sjízdném stavu, zainvestuji do šampaňského, které zde s Vámi ráda vypiju :o). Máte nějaký časový horizont této investice?
  Díky za odpověď.
  L.J.

  • Tak to se těším ještě víc! Možná to sice bude v době, když už nebudu starostou, ale to nevadí. Na časový horizont se ptáte na špatném místě, myslím, že to zatím neví ani investor modernizace tratě. Musíme asi počkat až letošní slibovaná krutá zima způsobí vyhynutí veškeré havěti kolem trati a Voda z Tetčic přestane napadat vydaná povolení a rozhodnutí úřadů, která jsou pro začátek realizace nutná. Pokud tomu tak nebude, nezbude než havěť vysbírat a přemístit na adresu Hybešova 178, Tetčice. Ostatně to už mohl tetčický enviromentální guru udělat sám už dávno.

 • Na dotaz pana Eliáše ohledně schůzky musím dát odpověď, že schůzka dnes proběhla a on jí byl účasten. Navštívilo mne 7 občanů z této lokality a celý problém jsme prodiskutovali. Na základě jimi předloženého návrhu jsem slíbil, že ve vedení města tento projednáme a zjistíme možnosti, jak současný stav upravit tak, aby vyhovoval pokud možno většině zde bydlících obyvatel. Musím říci, že předložený návrh byl téměř shodný s tím, který jsme navrhovali původně. Během 14 dnů se sejdu s občany znovu a výsledkem snad bude naše shoda v řešení dopravní a bezpečnostní situace v dané lokalitě. Všem děkuji za návštěvu, která proběhla v příjemné atmosféře. Toho si velmi cením.

 • Pěkný den všem, kteří se zde zapojili do diskuze o dopravním značení na ulici Lesní a okolních, především zdravím všechny obyvatele této lokality, kteří mne poctili svou osobní návštěvou na radnici. Vaší žádostí o změnu dopravního značení se zabýváme, návrh je předán k zakreslení a pak bude poslán ke schválení Policií ČR. Jakmile budou výsledky, svolám slíbenou schůzku, abychom změnu společně doladili. Nespíme, pracujeme. I před Vánocemi.

Vložit komentář: