Zář 29, 2015 - Uncategorized    1 Comment

Zasedání zastupitelstva 17. 9. 2015

Dobrý den pane starosto. Velmi bych chtěl poděkovat všem našim zastupitelům, kteří chtěli, aby bylo jednání zastupitelstva co nejprůhlednější a umožnili, aby byly záznamy i přenos na internetu. Vy jste byl proti, že? Bohužel jsem neměl možnost sledovat vysílání online tak jsem sáhl po záznamu, abych věděl, které pozemky jste zase prodali za almužnu. Nebudu tu rozebírat, že se jedná asi o výprodej, když se cena některých pozemků prodávaných městem pohybuje okolo 120 korun za metr, když se dříve nešlo pod 400 Kč a lidé kupovali. To je problém Váš, Vy jste na smlouvách podepsaný a pokud s těmito dary nemáte problém, pak je něco někde špatně. Aby Vám to koaliční opozičníci pak jednou nespočítali! Už se těším, jak napíšete, že pozemky má na starosti místostarosta. Na mě to nezkoušejte. O tom jsem ale psát nechtěl, to je jen na okraj.

Kdo mne maximálně zaujal ve svých vystoupeních byl radní Pexa. To je člověk, který přesně váží slova a ví, o čem mluví. Jenže mám pocit, že on to sice ví a mluví o tom tak, aby ostatní nevěděli. Jeho návrh, aby město zaplatilo za sítě vybudované jakousi firmou na ulici Borová, která zde v Rosicích kšeftuje s pozemky, byla nehoráznost. Vypadá to, že pan radní začal střádat na důchod! O tom svědčí i konec zastupitelstva, kde jako třešničku na dortu na celém zasedání by chtěl, aby město zrušilo žalobu na směnku pana Poláka. Vždycky je lepší čerpat z více zdrojů pokud jsou otevřeny, že? Jsem rád, že zastupitelé, asi už unaveni, o směnce zase nezačali diskutovat. Chtěl bych vědět, jaký je Váš názor na jeho vystoupení. Přímo na zastupitelstvu jste to nekomentoval, tak se ptám teď.

1 Komentář

  • Co se týče pozemků, tak zde bych velice rád uvedl jednu zásadní věc a sice, že v tomto případě se jednalo o pozemky, které má město ve svém vlastnictví, nicméně na ně nemá přístup a tudíž jsou pro něj prakticky nevyužitelné. Takovýchto typů pozemků je v Rosicích bohužel několik desítek a je potřeba se těmito pozemky vypořádat a osobně jsem rád, že se v této věci pohnuly ledy. Lidé často ani nemají tušení, že kus jejich zahrady není vlastně jejich. Další možnost , která mne napadá je pozemky si ponechat, ale pořídit Technickým službám dron se sekačkou a na tyto nepřístupné pozemky se dostávat vzduchem. Pokud by město mělo prodávat pozemky, které jsou určeny k výstavbě, tak zde budou ceny zcela jistě řádově úplně jinde.

Vložit komentář: