Říj 26, 2015 - Uncategorized    2 Comments

Česnekovky versus Klání

Vážený pane starosto, tak nějak mi to nedá a musím vám napsat pár dojmů z Česnekových slavností. Viděla jsem Vás, že jste byl na zahájení, takže jistě víte o jakou akci se jednalo. Myslím, že jste mohl být jako starosta města spokojen. Akce přitáhla tolik návštěvníků, že nebylo nejen kde parkovat, ale na nádvoří bylo doslova husto. Úžasná organizace, úžasný program, měl byste veřejně organizátory pochválit. Všichni příchozí byli jistě spokojeni, stánky všeho druhu, spousta, nejen česnekových, laskomin, člověk mohl pít i jíst co hrdlo ráčí. Podle mne to byl zatím nejvydařenější ročník. Jen tak dál!

Byla jsem i na Rytířském klání. Někde jsem četla Vaše řádky, že jste nebyl z letošní úrovně Klání nadšený. To jste byl ještě slušný! Podle mne to byl totální propadák. Vím, je to již kdovíkolikátý ročník, a za tu dobu se kastelánovi (myslím, že Správa zámku je organizátorem, ne?) podařilo tuto kdysi velmi vyhledávanou akci totálně pohřbít. Není jen vše o penězích, na což Vy spoléháte při dalším ročníku. Jenom peníze tuto akci nespasí, je to o přístupu a snaze něco dělat. Rosický kastelán má již před důchodem a tak se mu asi již nechce nic nového dělat. Před důchodem má už aspoň deset let. Ta akce úplně ztratila svůj náboj, účast byla tristní. Vstupné 80 korun! To se asi někdo zbláznil. Za co bylo to vstupné? Možná za vystoupení rytířů, jinak byl program hodně ubohý. A zástěny na oplocení nádvoří, aby nikdo z neplatících nic nezahlédl? To byl výsměch všem! Nejen návštěvníkům, ale hlavně našemu městu.

Alena K.

2 Komentářů

 • Souhlasím z paní Alenou.
  na tyto akce už jen z principu nechodíme!! plattit vstupné za 4osoby a dát si předražené pivo a kupovat předražené uzeniny když na schodech to mají +- o 20% levnější to nemusím. to mě to pivo a pod. vyjde docela draho. ani omylem!!!
  nechápu na co je to vstupné když vám stejně platí stánkaři.
  Radim M.

 • Také souhlasím s paní Alenou a s panem Radimem, s jejich argumenty. Loni, po své třetí návštěvě Rytířských klání (RK), jsem se zařekl, že to už bylo naposled.
  Přidám ještě postřeh z loni reprodukované hudby na RK, která asi měla evokovat středověk či co. At mi nikdo neříká, že kultura našich předků, viz krásné kostely, sochy a obrazy, by vyplodila něco podobného tomu, co tam dokola hrálo z reproduktorů. Píšťaly a buben sice hrály čistě, ale bylo asi tak všechno. Bylo to naprosto monotónní a zcela bez nápadu, další důvod, proč jsem hnal sebe i děti rychle domů.
  A ještě jídlo.
  Dodnes si vybavuji a cítím v žaludku na RK prodávané placky z mouky, polosyrové, špatně propečené – byly totiž pečené na skomírajícím ohni. To už ať tam raději příště prodávají třeba Vietnamci hamburgery (v dobových kostýmech, samozřejmě, že ano). Je toho víc k jídlu, plus se zeleninou, zdravější, chutnější a přitom za stejnou cenu.

  Jiří Aron

Vložit komentář: