Srp 12, 2015 - Uncategorized    7 Comments

Oprava kanalizace v Rosicích Wolkerova – Trávníky

Protože se pomalu blíží datum 13. 7. , kdy vypukne I. etapa oprav jednotné kanalizace na silnici I/23 a dojde k přechodným úpravám provozu na této a sousedních komunikacích ve městě přikládám obrázky, které opravu a změnu v dopravním značení ilustrují. Investorem stavby je Svazek vodovodů a kanalizací Ivančice, divize Rosicko a Město Rosice. Za zhotovitele byla vybrána firma VHS plus, s.r.o. ze Znojma, termín dokončení do konce října, předpoklad, pokud vše dobře půjde do 30. 9. 2015. Věřím, že všechny termíny budou dodrženy a díky tomu, že stavba bude probíhat v období prázdnin, nebude docházet na instalovaných semaforech k velkým zdržením. V každém případě doporučuji, aby řidiči osobních automobilů využili k tranzitu trasu vedoucí kolem rosického nádraží, ulice 1. května a Tetčickou. Kamiony si postojí.

Etapa 1AEtapa 1B

7 Komentářů

 • Zatím žádné negativní reakce na semafory, takže pohoda. Prý se jen nějaký superpodnikatel hned první den vztekal, že mu snižujeme zisk tím, že jeho zaměstnanci přijdou pozdě do práce. Myslím, že při jeho slovech o miliardových obratech firmy to bude prkotina.
  V pátek ve špičce jsem zkoušel projet, čekací doby byly z každé strany semaforů cca 10 minut, což není moc. Při objíždění kolem Plynostavu byla čekací doba vjezdu zpět na I/23 cca 5 minut. To jde.

 • Dobrý den, možná by stálo za to občas postavit k semaforům naše pomocníky a ochranáře. Chápu, že ne každý chce několik minut čekat, ale snad se mi ještě nestalo, že by již na červenou neprojely další čtyři auta. Dokonce někteří motorkáři nemají problém si celý úsek projet i v momentě, kdy na druhé straně již svítí zelená. Stalo se mi to už dvakrát a to tudy nejezdím zrovna nejčastěji.

  • V tom máte pravdu, všiml jsem si toho taky. Jako by necelé další dvě minuty čekání někoho zabily. U motorkářů se dá ještě pochopit, že je to pro ně adrenalin, navíc mají spoustu místa, jak se vyhnout a nikoho z protisměru na tomto přehledném místě neohrozí. V každém případě porušují dopravní předpisy, takže žádné pardony. Ale, že se stejného přestupku dopustili profesionální hasiči, mne velmi překvapuje. Bez světel do protisměru předjeli frontu aut u Cristalu, aby mohli zahnout do ulice ke stadionu. A to na místě spolujezdce spolujezdce seděl zastupitel města! Pravda, asi toho moc neviděl, když se cpal svačinou větší než byla jeho hlava. Kdo jiný by měl jít příkladem a pokorně vystát frontu, když nehoří?
   Vázat k semaforům pomocníky a ochranáře, to bych nedělal. Následkem by bylo, že naopak projede semafory o čtyři auta méně, než by mohlo.

   • Dobrý den,
    pane starosto,po přečtení výše uvedeného článku musím na něj reagovat. Co se týče těch průjezdů na červenou, bych použil citát „kdo jsi bez viny hoď kamenem“ ale štve mě, jak se otíráte o hasiče, v Rosicích pracuji tudíž jsem tam každý den, před cca 10 dny jsem měl možnost stát na tom semaforu ve směru na Zastávku, stálo tam asi 20 aut a celou tu kolonu předjeli městští policisté a udělali to stejné jako hasiči, projeli přes semafor na červenou když tam zbývalo 10 vteřin a taktéž odbočili na ulici sportovní. A teď mi řekněte, kdo víc porušuje zákon ??? Měl jsem možnost sledovat na You-tube vaše zastupitelstvo a co se týče těch hasičů, tak by jste se měl nad sebou zamyslet a už konečně něco pro ně udělat, zatím máte jen plná ústa nesmyslných lží a výmyslů. Pořád na něco čekáte, místo toho, aby jste jednali. Hasičů z Rosic si moc vážím, jelikož u nás před 6 roky hořelo a díky jejich rychlému zákroku shořelo pár věcí v kotelně, takže na ně nedám dopustit… Pokud nějaký hasič v autě jedl, tak to není nikde zakázaný a mám z toho článku pocit, že nějaký zastupitel pracuje u hasičů a Vy s ním áte nějaké osobní spory, pokud si to neumíte vyřešit osobně, tak to netahejte sem na veřejnost, je to jen Vaše věc a občany to nezajímá. Narozdíl od Vás (městského úřadu) hasiči neřeší jestli se jim chce, nebo nechce, oni dostanou hlášení o zásahu tak musí vyjet. Takže pokud nikoho neohrozili ani neomezili, tak bych jim to neměl vůbec za zlé, pravděpodobně jeli řešit služební události a musí být pořád v dosahu tak holt spěchali …

    • To je dobře, že reagujete pane Vonko. Děkuji. Přestože jste můj komentář nepochopil. Jím jsem chtěl pouze upozornit na to, jak se dá zneužívat i při triviální záležitosti pozice většího, uniformovaného a tím pádem privilegovaného. Vaši informaci o stejném činu strážníků MP jsem prověřil, víte, oni mají v autě čip, takže se dá poměrně s velkou přesností na minuty zjistit, kde se jejich vozidlo nachází. Vaše tvrzení není pravdivé a jediný, kdo lže, jste jen a pouze Vy. Pokud si ovšem pamatujete, že to bylo před deseti dny, tedy od 1. srpna do dnešního dne. Pokud to bylo dříve, omlouvám se, ale stále o Vámi oznámeném přestupku strážníků MP budu pochybovat.
     O rosické hasiče se neotírám, naopak držím nad nimi ochrannou ruku a mají mou velkou podporu. Věřím, že všichni, kdo s mají s hasiči v Rosicích něco do činění vědí, že tak, jak je jim město pod mým vedením nakloněno v současné době, tak tomu nikdy před tím nebylo. O jakých sporech mluvíte? Tu slovní přestřelku na zastupitelstvu? Tomu se musím jen zasmát. O žádné osobní spory nejde. Mám rád vzrušené debaty, vždyť jinak by to byla nuda! A nerýpnout si doněkoho, když je k tomu příležitost? Kdo by tuto šanci nevyužil. Já věděl, že dávat záznamy zastupitelstva na YT je pro všechny úžasné terno! Kdybyste ale záznam pozorně sledoval, trochu i zapřemýšlel, což je v současných vedrech hodně těžké (můžu Vás uklidnit, že mám s tím problém také), zjistil byste, že já, lépe řečeno město, nechce naopak na nic a na nikoho příliš dlouho čekat. Stavidla dotací jsou otevřena a po čase se stane, že nebudou.

 • Dobrý den,

  proč došlo k přesunu zastávek autobusových linek IDS JMK směrem na Zastávku až za semafor, když v jejich prostoru se nic nedělá? Z mého laického pohladu to vypadá dost nedomyšleně – autobus zbytečně sotjí v koloně, dkyž už by lidi dávno mohl vypustit.

  děkuji za vysvětlení

  • Můj laický pohled je podobný jako Váš, ale ty nerozhodují. Od toho, aby systém změn při uzavírce fungoval, jsou jiní kabrňáci a proto to tak je. Asi již nechtěli později něco měnit, kdyby se náhodou kopalo i před zastávkami. Jiný důvod fakt nevidím.
   Po dnešním kontrolním dnu musím poděkovat investorovi i zhotoviteli za dodržování termínů. Přece jen je to s kanalizací vždy loterie. Nikdy nevíte, co vykopete. Zde se daří vše zvládnout bez časového skluzu jen za cenu víceprací. Žasli byste, kolik přípojek navíc je nutné udělat, protože ty původní musí být všechny nahrazeny a přitom o nich nikdo nevěděl, takže se s nimi v projektu nepočítalo. Asi o těchto přípojkách věděli jen majitelé připojených nemovitostí.

Vložit komentář: