Led 6, 2016 - Uncategorized    9 Comments

Z Rosic do Brna od ledna 2016 osobním autem bez dálniční známky – je pravdou!!!

Chtěl bych se na tomto místě podělit se čtenáři blogu pana starosty o svoji radost s tím, že vláda schválila návrh ministra dopravy pana Dana Ťoka, že od ledna 2016 budou některé úseky dálnic v ČR pro osobní automobily bez poplatku. Mezi tyto úseky bude patřit i úsek mezi Kývalkou a Holubicemi. To znamená, že občané, kteří dojíždějí denně za prací z Rosic do Brna osobními auty, nebudou muset pořizovat dálniční známku, případně nebudou muset jezdit přes Popůvky a Bosonohy. Tak jen teď nevím, jestli je to shoda okolností, nebo panu ministrovi utkvěla v mysli má prosba, když jsme se spolu v zimě potkali.

Bc. Petr Ženožička – místostarosta

 

9 Komentářů

 • Tak to je úplně skvělá zpráva, ve svém dopisu z počátku roku jsem panu ministrovi tedy ani moc nepochleboval. Jízdu po dálnici bez dálniční známky jsme si mohli již vyzkoušet minulý týden, kdy policie uzavřela nekompromisně silnici, hledajíc neznámého střelce ze Žebětína. Přikládám dopis z února.
  Dopis MD

 • Dobrý den pane starosto skvělá práce, teď ještě kdybyste pana inženýra poprosil o ten obchvat Rosic a budeme se tu mít jako v ráji. Ne teď bez ironie, je opravdu skvělé že se podařilo navrátit původní stav. Ale ten obchvat by byl taky super ne? Když teď ministerstvo neví co s penězi. Pěkný den a spoustu takových zpráv Mikeš

 • Děkuji pane Mikeši za ocenění mé práce, ale pokud to bude pravda a od prvního ledna příštího roku ke zrušení spoplatnění dojde (snad nám pan ministr ve funkci vydrží), pak bude patřit poděkování právě jemu. Pan ministr je za hnutí ANO. To píši, aby můj příspěvek byl vyvážený, jak požadují členové ANO ve městě. K větší vyváženosti ještě ale musím napsat, že je pan ministr Ťok nezávislý. Zatím nevstúpil.
  S obchvatem to bude asi náročnější, ten je zatím v nedohlednu.

 • A je to tady! Po dálnici Rosice – Brno i zpět GRATIS! Tedy bez použití dálniční známky. Tím nechci vyzvat všechny k jejímu používání. Peníze ušetříme, ale s časem to bude pořád ve hvězdách. Já budu dále dávat přednost staré dobré 602, kde vím, že dojedu včas a mám více možností při nenadálých dopravních událostech. A to mám dálniční známku!
  Sedám a píši děkovný dopis panu ministrovi. Myslím, že za toto rozhodnutí si poděkovat zaslouží. Úžasná rychlost! Budeme mu všichni držet pěsti, aby nepadl v nemilost a jeho nástupce zase zrušení nezrušil.

 • Vážení pánové,se zájmem jsem si přečetl Vaše příspěvky a jsem docela v rozpacích co si o nich mám myslet.Připadáte mi jako dvě děti,které se na pískovišti dohadují, kdo z nich má větší zásluhu na tom, že písek je tak akorát a bábovičky se z něj dělají jedna radost.
  Pan ministr se prostě rozhodl a dovedl ve vládě prosadit z mého pohledu dobrou věc, dělá prostě to, za co je placen.
  Mne by v současné době více zajímalo, proč, když od neděle padá sníh, se na ulici Havířské uklízejí chodníky až v úterý odpoledne.
  Nemohli by jste, pánové, pana ministra požádat, aby zařídil úklid sněhu v našem městě tak, jak je to dáno zákonem? Pan ministr to jistě dokáže, neboť dlouze nemluví a nepíše o tom, proč něco nejde, ale koná a má výsledky.

  Děkuji Sokol

  • Vážený pane Sokole, já si žádnou zásluhu nedělám. Stejný dopis, nebo v podobném znění jsem odesílal každému ministrovi – předchůdci pana Ťoka. I na ministerstvu dopravy jsme s kolegou byli. Marně. Proto jsme rádi, že pan Ťok konečně ten krok udělal. Stejně to bylo jen a jen jeho vůle a nevěřím, že by dal na nějaké schůzky či dopisy. Ostatně to píšete i Vy.
   Chodníky na Havířské se uklízejí až v úterý, protože od neděle, jak jste správně napsal, sněžilo a nelze uklízet hned všude. V Rosicích máme i více ulic než je Havířská, třeba Bezručovu. S podivem jsem zjistil, že tam jsou chodníky uklizené. Zcela protizákonně. Uklidili si je totiž majitelé přilehlých nemovitostí, protože vědí, že uklizený chodník je vizitkou toho, kdo ho má před domem. Zákon, nezákon.
   Pana ministra o nic žádat nebudu, třeba na to, stejně jako na zrušení zpoplatnění dálnice, přijde sám. 🙂 Však to má jednoduché. Prostě to zařídí.

   • Děkuji za odpověď pane starosto,jinou jsem ani nečekal.Dozvěděl jsem se proč něco nejde a že se vlastně nic neděje,když si někdo neplní své povinnosti,protože to za něj udělal někdo jiný. Líbí se mi i Váš krásný socialistický názor,že vizitkou majitele přilehlé nemovitosti je zachraňovat něčí neschopnost vlastní prací.Já osobně jsem z této praxe již dávno vyrostl a na rozdíl od Vás si myslím,že neuklizená obec je vizitkou vedení města a tedy i Vaší. Nesouhlasím s Vámi ani v otázce dodržování zákonů a vlastních vyhlášek,neboť si myslím,že zákon platí pro každého a měl by se dodržovat.
    Krásný a veselý den Sokol

 • Škoda, že některé příspěvky nejdou lajkovat jako na FB. 🙂
  Čtenářům bych dal k zamyšlení odkaz na stránky města Pelhřimova:
  http://www.mupe.cz/VismoOnline_ActionScripts/File.ashx?id_org=11891&id_dokumenty=13571
  kde zastupitelé schválili OZV o schůdnosti v zimním období a kde se čtenáři dočtou, že na seznamu NEUDRŽOVANÝCH chodníků a cest je skoro celé město včetně hlavních tahů (lze srovnat s mapami).
  To by možná vyřešilo starosti, finance i další diskuse v Rosicích. A ještě bychom byli ekologičtí:-)

  • Lajkovat asi nejdou, ale jde je asi sdílet, tak nějak mi to říkal pan místostarosta.
   S tím Pelhřimovem máte pravdu, jedná se o nařízení města, které vydává rada města. Když nám tato možnost byla na školení v minulém roce prezentována, osobně jsem to ihned aktivně konzultoval s vedoucím odboru starosty Pelhřimova. Mají po starostech. Dlužno říci, že chodníky a cesty přesto udržují. Vlastním tempem dle možností. Ale nikdo si nemůže stěžovat na to, proč tento chodník jako první, tento jako druhý…. Odpadly jim požadavky na odškodnění občanů v případě jejich zranění na neposypaných komunikacích. Spousta výhod. U nás v Rosicích máme podobné nařízení města z roku 2005, které toto také upravuje, ale jen u dvou silnic. Nemělo by to být naopak? 🙂

Vložit komentář: