Čvn 10, 2015 - Uncategorized    1 Comment

Kapacita míst ve školkách Rosice

Dobrý den pane Starosto,

 Jelikož jsem Váš diskuzní pořad viděl až na YT ze záznamu položím moji otázku až na Váš blog. Zmiňoval jste se, že problém s kapacitami školek je vyřešen, já si troufám nesouhlasit Konečné výsledky o přijatých dětí budou zřejmě až v září, nicméně podle průběžného stavu to vypadá, že ne všechny děti se na nový školní rok dostanou do školky. Týká se to v tříletých dětí (jedna z nich je moje dcera-proto píšu). Moje otázka zní, zda máte k dispozici nějaká přesná čísla z přihlášek a případně řešení, aby se všichni do školek dostali(co na to mají právo tj. 3+věk). Děkuji.

P. H.

 

1 Komentář

  • Děkuji za optání. Přesná čísla ještě úplně nemám, což je hlavně z důvodu, že letošní přijímací řízení probíhalo na obou rosických školkách ještě extra a tak rozhodnutí o přijetí měli rodiče dětí v Husově čtvrti kvůli rekontrukci a uzavření budovy s předstihem. Nyní paní ředitelka dnes již jediné MŠ vše dává dohromady, některá rozhodnutí se totiž dublují, rodiče licitují, zda Husova, nebo Zámecká, ale rozhodně je v tom o něco menší chaos, než na jaký jsme bývali zvyklí. Těším se na příští přijímací řízení, které bude pouze jedno.
    Podle mých informací Vám musím dát za pravdu. Zatím. Bohužel. Měl jsem asi v pořadu použít slovní spojení „relativně vyřešen“. Za to se omlouvám. Ne všechny děti, které mají na přijetí „nárok“ jsou umístěny. Ale kdybychom „nemuseli“ přijmout děti s „nárokem“ na umístění ve školce těch maminek, které jsou s mladším dítětem na rodičovské dovolené, měl bych pravdu.
    Nebylo totiž přijato cca 40 dětí, z toho jich 12 bylo mimorosických a cca 20 dětí bylo mladších ke dni 31. 8. než 3 roky. Ale vše je ještě živé a já věřím, že skutečnost nakonec bude jiná. Pokud přesto neuspokojíme pár v srpnu narozených dětí, pořád to bude pro Rosice skvělé a rodiče těchto nepřijatých dětí se mohou obrátit na sousední obce, kde, podle mých informací, volná místa budou.
    Omlouvám se za spoustu uvozovek, nemám totiž rád slova „nárok“, „muset“, „mít právo“ apod.

Vložit komentář: