Čvn 3, 2015 - Uncategorized    4 Comments

Sněm Svazu měst a obcí ČR

Vážení čtenáři blogu, dovolte mi, abych se s vámi podělil o své dojmy ze zasedání Sněmu Svazu měst a obcí, který se sešel koncem května v Olomouci. Zde jsem zastupoval jak naše město, tak některé obce z okolí, které jsou členy Svazu, ale starostky či starostové se nemohli Sněmu zúčastnit. Svaz měst a obcí je velmi důležitá organizace se slušným vlivem na připomínkování nových zákonů a vyhlášek. Má samozřejmě další funkce, ale hlavně kvůli těm, co jsem tu napsal, je Svaz respektovaným partnerem vlády. Proto také na Sněmu bývá hojná účast ministrů, a kdo ví, možná někdy v budoucnu dojede i prezident.

Možná se ptáte, proč o tom píši až teď, 14 dní po sněmu. Prostě jsem čekal jen na to, až vychladnu. Když si přečteme oficiální komentáře a tiskové zprávy ze Sněmu, vidím, že se publikují jen některé pasáže z projevů, které jsou vytržené z celkového kontextu. Jen aby to vypadalo učesaně, úžasně, vstřícně a mělo to skvělý ohlas. Opak byl pravdou. Tím nemyslím organizaci, ta byla na výborné úrovni. Ještě nikdy jsem nezažil, aby nám starostům, kterých se sjelo na Sněm víc než 700, vláda tak lhala. Jeden ministr vedle druhého. Po projevech Sobotky, Dienstbiera, Chládka a Brabce jsem si připadal, jak v jiném světě. A rozhodně se nejednalo o Českou republiku. Skutečnost je naprosto jiná, ti pánové jsou úplně odtrženi od reality. Za Asociaci krajů vystoupil i náš drahý hejtman Hašek. Musím říci, že na rozdíl od ministrů má svoji řeč pěkně naučenou! V minimální obměně jsem ji slyšel již potřetí. Téma střídá téma, pak si plně notuje se Sobotkou, jeden děkuje druhému, úžasná shoda názorů. Pokus o puč je zapomenut! A to je jen dobře. Myslím, že pro náš kraj je pana Haška škoda. Měl by se stát ministrem a hodně mu to přeji.

Korunu všemu ale nasadil druhý den host nejočekávanější, řepkový oligarcha a velkouzenář v jedné osobě Babiš. Ptám se: „Jak tento diletant může dělat ministra financí, jak mohlo jeho hnutí ANO získat tolik hlasů ve volbách a obalamutit tolik lidí?“ Vím, každý nemůže mít dar řeči, jak pan Hašek. Že Babiš neumí česky, to už jsem si zvykl, že ale neumí počítat! On neví ani co je rozpočtové určení daní, zcela bezostyšně lže, když  tvrdí, jak dobře stát vybírá daně. Já se tedy ptám, kde ty vybrané peníze jsou? Za první čtvrtletí byl skluz v příjmech našeho města z daní nižší o 3,5 milionu oproti minulému roku. Stačí? Po spoustě dalších lží z úst, to už je jedno koho, to byl opravdu vrchol celého Sněmu. Jedno je jisté. Projev Babiše byl nejlepší. Abych nekřivdil, hned po Jakešovi. Přesvědčit se můžete sami, jeho část je zveřejněna zde:

Musíte ale spěchat. Proslýchá se, že Babiš bude kupovat server YOUTUBE!

4 Komentářů

 • Vzhledem k tomu,že jste člen Trop 09,kde bývalý ministr financí p.Kalousek nejvíce zadlužil tuto republiku za 25 let od roku 1989,se divím,že jste to mohl dotáhnout až na starostu.Chudáci Rosičáci.

  • Člen Trop ani TOP nejsem, ale vidíte, zázraky se dějí. Babiš nesahá Kalouskovi ani po kotníky. Ten aspoň umí počítat! Kalouskovi patří dík za to, že přes vaše tvrzení o jakémsi dluhu, jako ministr financí stál za tím, aby obce a města získávaly spravedlivý příděl financí z Rozpočtového určení daní.

 • Vážený pane starosto,
  nic proti politickému boji,každý z nás máme jisté představy o fungování státu
  a ministerstev,ale mne jako občana Rosic by spíše zajímalo,co se podařilo prosadit na sněmu Vám,jako zástupci města Rosic a okolí,o čem jste hovořil ve svém příspěvku a jaké jsou konkrétní výsledky zasedání sněmu. Předpokládám,že jste tam nejel pouze na „řízek“ a nebo poslouchat Babiše.
  Děkuji za odpověď Sokol

 • Jaký politický boj pane Sokole? Zde není proti komu bojovat. To hnutí se zruší samo, jen těch peněz má k dispozici o trochu víc, než nebohé VV, a tak to bude trvat o trochu déle.
  Na Sněmu řízek nebyl, ten se obědvá možná jen v Agrofertu a poslouchat Babiše, brrrr! Nejsem masochista.
  Ani s žádným příspěvkem jsem nevystoupil, na to byli jiné šajby s dlouholetou praxí v politice. Já raději budu pokračovat spolu s mnoha kolegy v připomínkování nově tvořené legislativy v rámci Pracovní skupiny pro ORP při Svazu měst a obcí a budeme dbát na to, aby při tvorbě zákonů vždy převažoval hlavně zdravý rozum.

Vložit komentář: